Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek fizetünk katonaságot?

Nem dávid kérdése:

Minek fizetünk katonaságot?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ez elég nagy kiadás az államnak. Szerintem fölösleges fizetni. Ez a jelenlegi katonai állomány úgyse tud minket megvédeni. Meg már nem olyan harcok lennének mint régen. Már olyan fejlett haditechnika hogy nem is nagyon kellenek emberek. Inkább a katonaság helyett az állam miért nem az egészségügyre fordít pénzt?
2011. dec. 25. 20:22
1 2
 1/12 escrogar ***** válasza:
100%
Még jelenleg is szükségünk van a hadseregre. Feladása a nemzeti szuverenitásunk feladásának egy jele lenne. Minden országnak képesnek kell lennie magát megvédeni, még ha vannak is erősebbek nála.
2011. dec. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Á, egészségügyre sem kell. Az is elég nagy kiadás az államnak, és a jelenlegi orvosi állomány úgyse tud megvédeni a betegségektől. Meg aztán úgyis meghalunk. Akármilyen fejlett is az orvostudomány. Inkább az egészségügy helyett az állam miért nem a helikopterépítésre fordít pénzt?


:-DD

2011. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Izlandnak sincs hadserege
2011. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

" Meg már nem olyan harcok lennének mint régen. Már olyan fejlett haditechnika hogy nem is nagyon kellenek emberek."


Nézd, még ha szerinted olyan Istentelen bődületes mocskos fejlettek is vagyunk, hogy már kizárólag Jedi lovagokra van szükség, akkoris, a Jedi lovagok is emberek.

2011. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bumbi02 ***** válasza:
ezen már én is gondolkoztam - mocskos hazaáruló vagyok, illetve leszek pár percen belül -, de tényleg nagy kiadás, és lényegében csak katasztrófa helyzetekben illetve külföldi kiküldetésekben dolgoznak. (ezt egyből megcáfolná egy katona, biztos dolgoznak mást is) . Ha valaki megtámadná Magyarországot ezzel a 25-26 ezer fővel semmi esély nem lenne visszatartani őket. Liechtenstein már 1938-ra leszerelte minden katonáját, Izlandnak sincs... Nem egyedül dolog ez a világban...
2011. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy hazaáruló csak nem érted az egész lényegét.:D

A mostani létszám arra elég, hogy a békében adódó feladatoknak eleget tegyen.(mert ilyenek is vannak) Ennek a 25-30 ezer főnek a nagy része nem harcolna még háborúban sem, mert nem az a dolga. A harcoló állományt - ami 10ezer fő alatt van jelenleg - a hadkötelesekből töltenék fel. Az ő feladatuk lenne az ország tényleges megvédése.

2011. dec. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd hamarosan, ha megindul a tömeg, akkor szükség lesz a hadseregre.
2011. dec. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Majd hamarosan, ha megindul a tömeg, akkor szükség lesz a hadseregre.

"


[link]

2011. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bumbi02 ***** válasza:

A mostani létszám arra elég, hogy a békében adódó feladatoknak eleget tegyen.(mert ilyenek is vannak) Ennek a 25-30 ezer főnek a nagy része nem harcolna még háborúban sem, mert nem az a dolga. A harcoló állományt - ami 10ezer fő alatt van jelenleg - a hadkötelesekből töltenék fel. Az ő feladatuk lenne az ország tényleges megvédése.



Igen, gondolom hogy vannak ilyen feladatok is, de ezért felesleges fenntartani harcikocsikat, - már amennyi lehet Magyarországnak - és hasonlókat, azt aláírom hogy biztos nem unatkoznak béke időben se, van katona ismerősöm, de azért ha emiatt nem is teljesen megszüntetni, de jelentősen csökkenteni a rá szánt GDP %ot lehetne szerintem.

2011. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ez elég nagy kiadás az államnak"


Na akkor estem hanyatt amikor ezt olvastam! Enyhén szólva nem vagy tisztában Magyarország katonai kiadásaival! Javaslom ezt a táblázatot egy kis tanulmányozásra, főleg a 2011, 2012-es összegeket, és százalékokat figyeld: [link]

Mellesleg amióta a NATO tagja vagyunk folyamatosan megszegjük amit a csatlakozási szerződés során aláírtunk, és tudomásul vettünk, hogy évente legalább a GDP 2%-át kellene hadi kiadásokra költeni! Másik pedig, ha szerinted nincs szükség honvédségre, akkor a nálunk kisebb területű, vagy népességű országoknak miért van? Utánanézhetsz, hogy pl. Ausztria, Belgium, Hollandia, Svájc, Svédország, Szerbia, Szlovénia, Szlovákia, Norvégia, Finnország, Csehország, vagy Fehéroroszország milyen hadsereget tart fenn, és hogy mennyit költ évente hadi kiadásokra! Előre elárulom, hogy a GDP %-ban az előbb felsorolt államok közül a legtöbb többet költ a védelmére mint Mo.!

2011. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!