Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország vs Románia háború?

Magyarország vs Románia háború?

Figyelt kérdés

(Vagyis ha nem számitunk bele egy harmadik erőt(NATO,ENSZ), -ha a két ország egyedül 1vs1..)

Ha románia hadat zenne Magyarországnak és a hadseregével átlépné a határt, akkor mit tenne a magyar vezérkar?Milyen eszközöket vetne be?A 25000 fős hadsereget összevonná gondolom és védené a lakosságot.A sorozást ujra beinditanák.Na de arra vagyok kiváncsi , 1.hogy a Magyar Honvédség vezetése milyen lépéseket tenne,ellentámadást(légicsapás stb.) csinálna??2.Magyarország meg tudná magát védeni Románia ellen?

mégegyszer:most olyan háborúra gondolok ,amibe csak ketten vagyunk(lehet hogya közeljövőbe nem lesz, de ha mos lenne)

A kérdésre válaszoljatok!


2011. dec. 23. 16:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
3%
Románia
2011. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Valaki0702 ***** válasza:
100%
Románia ha megtámadna minket akkor lehetőség nyílna a Bolgárokak és a moldávoknak is keletről területet szerezni és így végül mi kapnánk vissza az amúgy is lázondó Erdélyt. Románia ezen felül a háború után a Havasalföldből és Bukarest 5/6-ból állna.
2011. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
1%

1. Nincs ok a háborúra

2. Románia lazán bedarálná Mo-t

2011. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

>> Értelmes ember nem gondolkodik háborún.


Ez egy nagy marhaság. Épeszű ember Flavius Vegetius óta tudja, hogy ha békét akarsz, akkor készülj a háborúra. Ez ma ugyanolyan aktualitással bír, mint annak idején.

2012. jan. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 galipoli válasza:
Nem tud felkészületlenül érni tulsok ehhez már a kém.. Hogy egy helyre vagy épp csak hadrendbe álljon, nagyon sok forgató könyv lejátszódhat, de első lépésként már az ország teli lenne az egyébnek minősített egységekkel, aztán kommunikáció blokkolása elteritese, és a sötétség leple alatt reggelre véget is érne, aztán a lakosságot terrorban tartani már más tészta, emberi fölénnyel asszem nem, csak ha lenne hozzá technológia és ez nincs meg anyagse meg pénz se, szóval nem tartanák fent a helyzetet.. Totális megsemmisítés meg megint csak pénz és technológia,.. Azaz nem lenne képes megnyerni a háborút mert mint két ország bele tulelne.. Ha csak ketten vannak és nincs legalább egy harmadik erő aki mindkét országot igaba hajtja.. De szép kis anarchia lenne belölle..
2013. szept. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A támadó fél mindenképpen veszít. Ugyanis megtámadta az egyik szövetségesét, ezzel egyben kilépett a NATO-ból és megtámadta a NATO-t, az meg minden tagállamot megvédi. Ergo beavatkozna a NATO és megsemmisíteni a román haderőt
2013. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szerintem sokak azok közül akik a "bedarálásról" beszélnek nem veszik figyelembe azt hogy támadni és védekezni az két teljesen eltérő dolog.Szerintem a védekező fél mindig élvez bizonyos fölényt ami MO - nak elegendő lenne ahhoz hogy akár meg is nyerjen egy hasonló háborút.Nem hiába hívják a katonaságot honvédeknek.Ilyen szempontból egyenlő erőkről beszélhetünk,+ ha csak a wiki adatait vesszük akkor talán a magyarok kicsit jobban állnak légierőben.Azért ne vegyük semmibe a gripeneket még ha 14 is van belőlük.
2014. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Hát fiúk...Én a Román vagyok és katona vagyok amúgy van két hidrogénbombánk
2015. szept. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 tamas2000 válasza:
Képzeld nekem 3 is van most vettem a Tescoban. Jó. Vicc. Am ha magyar vagy ne nevezd magad románnak. És az én véleményem szerint a mi nyernék. A románok gazdaságilag gyengébbek nalunk vagyis hamar kimerülnének és a legfejletebb légió az us Erdély amit nagy részt magyarok lakják ezert ha sztrájkolnak azzal nehezítik katonai ellátást és kékedhetnek nekünk és harcolhatnak is az ellenség mögött ami miatt a románoknak több helyre kell figyelni és az utánpótlás nehezitesével froton könnyedén legyőzhetőek lesznek. Lehet hogy zavaros nem biztos hogy zavaros ez azert van mert álmos vagyok fáradt én bem fog az agyam ha vlk akarja rendesen leírom.
2016. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

Kedves 5. válaszoló.

Igazad is van meg nem is.

Ha csak a jelenlegi, átlagot és székelyeket nem számított hadsereget nézzük, akkor igazad van, esélyünk sincsen.

De ha elosztod a magyar lakossággal az aktív katonákat, kijön kb. a 336,1.

És ha a románokkal csinálod ugyanezt:

272,1

Ezek szerint ha ugyanakkora lakosságunk lenne, mint Romániának, vagy ha Romániának lenne ugyanannyi lakossága, mint nekünk, kínosan elvernénk őket.

Továbbá ott van Erdély, kb. 5 000 000 lakossal. Ebből, ha levonjuk az asszonyokat/gyerekeket/harcképtelen férfiakat, kijön 1 000 000 fő, ők kb. 500 000-en harcba szállnának, ha Erdély visszacsatolásáért lenne szó. Plusz azt se felejtsük el, hogy biztos hogy vannak olyan székelyek a román hadseregben, akik szeretik a katonáskodást, de nem jönnek át Magyarországra. Nem sok, de biztos van. Így szerintem a 97 000 fő helyett nyugodtan számítsunk 80 000-et. Szóval akkor van 30 000 főnk, 40 000 tartalékosunk és 500 000 székely partizánunk, ellenben a románok 80 000 főjével, 45 000 tartalékosával, és max. 2000 partizánjával, akik átköltöztek. És még azt se felejtsük el, hogy bármikor bevezethetik a sorozást. Itt azt olvasom a wikin, Romániának van ötmillió, de ebből nyugodtan vonjuk le a székelyeket szerintem. 4 000 000 fő. Nézzük a miénket. Itt kerek 2 milliót ír, a 9 milliós lakosságnál... Szerintem egy ilyen nagy háborúnál nem nagyon számít a törvény. A kérdés mi volt? Ha a NATO és az ENSZ nem szállna be... Ha a szövetség haderejét nem számítjuk, akkor a haderős korlátozást sem kéne. Írjunk 4 milliót. Na, akkor összegzés:


Magyarország:

Katona: 30 000

Tartalékos: 40 000

Partizán: 500 000

Harcba vihető nép: 4 000 000

Összesen: 4 570 000

Románia:

Katona: 80 000

Tartalékos: 45 000

Partizán: 10 000

Harcba vihető nép: 4 000 000

Összesen: 4 135 000

Szóval legyőznénk a románokat.

2016. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!