Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holokauszt tagadók! Franciaors...

Bumbi02 kérdése:

Holokauszt tagadók! Franciaországban megszavazták hogy tilos az örmény népirtást tagadni, ez is hülye törvény?

Figyelt kérdés

A képviselők nagy többséggel egyszerű kézfelemeléssel szavazták meg a törvényt, amely alapján egy év börtönnel és 45 ezer euró pénzbírsággal lehet büntetni a népirtás tagadóit és azokat, akik erőteljesen kisebbíteni próbálják" ezt a tényt.



Tehát ez is hülye törvény, vagy csak az amikor a holokauszt tagadását tiltják?


A kérdés nem provokáció, hanem véleménykutatás.


2011. dec. 22. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem hülyeség, és csak arra szolgál, hogy Sarkozy megnyerje magának az 500.000 franciaországi örményt, ugyanis közelednek a választások, népszerűsége pedig a béka segge alatt. Ha valaki tagadja az örmény népirtást, ezután is tagadni fogja. A törvény nem változtat rajta.
2011. dec. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én az előbbi vagyok: bocs, nem vagyok holokauszt tagadó.
2011. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
az örmények nem csináltak bizniszt belőle, nem találnak ki mesetörténeteket, és nem példálóznak minden fronton vele.
2011. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Mi van?

Függünk mi a franciáktól, hogy közünk legyen ehhez?

Ha nem, akkor meg mi van?

Amúgy meg, pont lesz@rom, úgy mint, a zsidók holokausztját, csak ne kérjenek érte kárpótlást, illetve ne ezzel legyünk már elfoglalva. Meg kell érteni, ami elmúlt, az elmúlt és kész!

2011. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Igen, baromság. Milyen liberális az, aki a szabad, másképp gondolkodást tiltja?
2011. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát ha megölik egy felmenőmet csak azért mert örmény volt, vagy csak azért mert zsidó volt, és te azt állítod hogy áá nem is ölték meg, csak egyszerűen a rossz körülmények miatt meghalt, az nem tudom mennyibe esik jól valainek. A szólásszabadság pedig addig terjed amig más jogait meg nem sérted vele.



Amúgy meg azért tettem fel ezt a kérdést, mert anno holokauszt törvénynél összes tagadó azt írta hogy az örménynépírtást miért nem védi törvény?

2011. dec. 22. 16:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt tartom érdekesnek, hogy Franciaország ilyesmivel foglalkozik, miközben olyan szinten nincs közük az egészhez, hogy ihajj... szóval erre egy logikus magyarázatot látok, mint az első válaszoló, valakik most jól ki akarják nyalni a bevándorlók hátsóját.


Amit most felvetettél: én valahogy nem értem, hogy hol gázolok bele mások jogaiba azzal, hogy tegyük fel azt mondom valamire, hogy nem volt. Neki ettől még nem lett kevesebb joga semmihez. Viszont az az én jogaimba való belegázolás, hogy nem gondolhatom valamiről azt, amit akarok, mert törvénybe van iktatva, hogy mit kell gondolni róla. Ezt erősen kommunista dolognak vélem.

2011. dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Hát ha megölik egy felmenőmet csak azért mert örmény volt, vagy csak azért mert zsidó volt, és te azt állítod hogy áá nem is ölték meg, csak egyszerűen a rossz körülmények miatt meghalt, az nem tudom mennyibe esik jól valainek. A szólásszabadság pedig addig terjed amig más jogait meg nem sérted vele."


De ne várd el másoktól, hogy megsirassa, illetve az is, fizessen érte, akinek köze nincsen hozzá. Ez már, diktatúra.

Amúgy meg, zsidók se magyarozzanak akkor, vagy nekik lehet? Ja és ez, nem kitaláció, olvasd el, Mihály Éva írásait. Igaz, izraeli, de a lényegen nem változtat. Érdekes, ő kikéri az, hogy ne zsidózzunk, miközben ő magyarozik.

Akkor hogyis van ez a szólás szabadság? A magyarokat, büntetlenül, minden rossznak el lehet mondani?

2011. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Az MSZP képviselői ezután a holokauszttagadás kérdésére összpontosítottak: az Országgyűlés 2010 februárjában elfogadta a holokauszttagadás büntetőjogi üldözését tiltó jogszabálymódosítást.[15] Az ellenzéki pártok tiltakoztak a náci és kommunista rendszer által elkövetett bűnök elkülönült kezelése ellen, és hatalomra kerülve módosították a Btk-t,[16] így 2010. júniusától valamennyi népirtás tagadása bűncselekménynek minősül."


Forrás: [link]

2011. dec. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

én nem várom el senkitől hogy sirassa, igazából engem nem érint a téma, hálisten egyik felmenőm se ment keresztül hasonló dolgokon - csak orosz fogságon , de túlélte - , én is sejtem hogy politikai, választószerzési indítatása volt erre a franciáknak, és a kérdést tényleg azoknak tettem fel, akik még anno lobogtatták ezt az érvet hogy az örménynépirtásról miér nincs ilyen törvény?


Amúgy ezt a törvénykiegészítést kerestem, mert úgy emlékeztem hogy Magyarországon az összes emberiségellenes bűn, népirtás kisebbítése, tagadása tilos.

2011. dec. 22. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!