Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt a politikusok...

Miért hiszik azt a politikusok, közemberek, hogy mi vagyunk értük? Nem ők vannak miértünk?

Figyelt kérdés

Konkrétan tegnap összebalhéztam a helyi polgármesterrel. 2 éve beirattam a fiam a helyi családi napközibe, hogy vissza tudjak menni dolgozni. 4 éve ad rá az önkormányzat támogatást. Erre most tudtam meg, hogy jövőre már nem lesz. Megkérdeztem a polgármestert, hogy mégis miért van ez, és hogy nem lehetett volna valami átmeneti megoldás, ha már nincs rá pénz. Mert 2 hónap múlva más sehova nem veszik fel a gyereket, minden bölcsi/gyermekmegőrző évekkel előre tele van. Erre azt mondta, hogy nem érti, mi a problémám. Mondtam, hogy 20 ezer ft az elég nagy probléma nekem, akkor már minek menjek vissza dolgozni, csak a gyerekmegőrzésre fogok keresni.

Erre a következőket mondta:

Miért várom ÉN el, hogy Ő adjon pénzt az ÉN gyerekemnek.

És ha akarok, akkor menjek el munkanélkülinek, őt az sem érdekli.

Hát, azért ez egy kicsit durva, nem?

Nem gondoltam, hogy az önkormányzat pénze az Ő pénze, és nem koldulni, vagy segélyért mentem oda, hanem szeretnék dolgozni menni. Mellesleg neki 3 gyereke van, asszonyka háztartásbeli, őket ki tartja el? Nem az önkormányzati fizetéséből élnek ilyen jól, hogy ezt megtehetik? Nem a mi adónkból? Nem pofátlan egy kicsit? Ki tart el kit? Ki ad kinek pénzt?


2011. dec. 20. 11:36
 1/7 Antimod ***** válasza:
Tipikusan érezhető ez a mentalitás errefelé, még egyes szolgáltatóknál is azt hiszik, hogy a vásárló van őértük, nem pedig fordítva. És úgy is kezelik az ügyfelet.
2011. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Miért hiszik?


Mert van rá alapjuk.

Mert a választások mesebeszédének bedőlünk, aztán már soha nemtudjuk őket számonkérni, mert szentekké és sérthetettlenekké avanzsálódnak. Mert van sok sok ember aki a saját érdekeit sem képes valami kukacos liberális, mindíg a hibátkeresem, akcentussal bevenni a politikusain szövegeit. Igen kérem. A képviselők és polgármesterek visszahívhatóságának lehetőségét megkellett volna nyitni, és adott esetben élnivele. De sajnos a magyar nem olyan fajta aki erre képeslenne. A másik, hogy a rossz kormányzással melevezették az országot egy sor kényszerintézkedésbe. De ha már így esett, akkor legalább ne lennébek arogánsak, és szolídan mondanák azt hogy nem jött be, ezért sajnálom ed nem tehetem, mert nem tellik rá. Egy csapda az egész ország, amit ma a fidesz még szorosabbra húzott. Erre csak egy példa a bölcsőde.

Ugyanis nagyon kevés van, viszont magán bölcsőde nem nagyon jöhet létre, mert nemsokan lennének képesek kigazdálkodni az alacsony jövedelemből az árát.

Elszállt felettünk ez a 21 év, és sajnos most ébred rá a nemzet egy jelentős része hogy rossz irányba haladtunk.

Nem előre, csak sok sok topogással hátra. Hogy ma már nincs az országnak vagyona csak adóssága, ahogy az ebrek is ebbe a csapdába estek, és nincs már mit felélni a látszat fentartása okán, hogy működik az ország.

Mert aki ma nem vak az látja hogy, az adósságunk nem a hedonizáló néptömegeknél keresendő akiknek csak úgy osztogattak, és nem a gazdaságunkba, hanem a külföldiek zsebébe. Ha erre akarsz választ kicsikarni a 21 év kormányaitól akkor nem fogsz választ kapni. Mert azzal elismernék hogy elkötelezettjei a nyugati nagytőkének és pénzpiacnak,hogy csak helytartói egy szomorú sorsra ítélt nemzetnek.

2011. dec. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy értem én, hogy nincs pénz. De mi ez a stílus? Amikor mi tartjuk el őket, egy kis tisztelet nem járna?
2011. dec. 20. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila válasza.: Többek között ez is egy tipikus példája annak,ami miatt én legalábbis,forradalmat akarok,de úgy Isten igazából,mert ez a sok élősködő,kizsákmányoló parazita,akik ránk telepedtek,csak addíg tudják velünk ezt(-is és még sok minden mást)megcsinálni,amíg ez a bugyuta nép végre öntudatára nem ébred,s végre a kezébe mri,s tudja venni a saját sorsa irányítását,de ehhez összefogás kellene,amihez meg kellő bátorság,s nem kevés ész,és céltudatosság,belőlünk mai magyarokból mindez hiányzik!!
2011. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Miért várom ÉN el, hogy Ő adjon pénzt az ÉN gyerekemnek."

Ha ezt a mondatot jobban megnézzük, két dolgot biztosan meg lehet állapítani.

1. Aki mondta, elég buta, mert nem értette meg a beszélgetés lényegét. Nem elvárás, hanem kérdezés. Nem pénzkérés, hanem problémamegoldás keresése. Egyáltalán nem biztos, hogy az lenne legjobb megoldás, ha pénzt adna.

2. A posztjára tökéletesen alkalmatlan beképzelt pökhendi ember. Teljes szívvel meg van győződve arról, hogy ő adja a pénzt. NEM. A pénz nem az övé, az a közösségé, amely adott szabályok szerint adott célokra lett begyűjtve. Ő pénzt adni, csak a sajátjából adhat (figyeljünk a szóhasználatra!), a közösség pénzére vonatkozóan csak a szabályok szerint dönthet. De nem egyedül!


Következtetés: el kell mozdítani, mint káros egyedet.

2011. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, egyébként alapjaiban van baj ebben az országban. Sírnak, hogy a nők nem szülnek gyereket, fogy a népesség. De cserébe meg a másik oldalon mindent elkövetnek, hogy aki gyereket vállal, az semmiképp ne tudjon soha többet visszatérni a munka világába: Bölcsődék leépítése, fizetőssé tétele, óvodák bezárása, a Munka Törvénykönyvében a kismamák jogainak megnyirbálása. Statisztikák szerint a keleti országrészben a nők képtelenek visszamenni dolgozni a gyermek 9 éves koráig.

Akkor minek csodálkoznak, hogy a fiatalok nem mernek gyereket vállalni?

Egyébként a polgármestert szerintem is el kéne mozdítani, mert nem az első ilyen húzása már, de erre nincs lehetőség.

2011. dec. 20. 19:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az ilyeneknek szinte nincs is főnöke, ezért bármit megtehetnek, nem lehet őket számonkérni.
2011. dec. 21. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!