Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Új munkatörvényköny! Mi a...

Új munkatörvényköny! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
NEm merem leírni, mert úgy lepontoznának, hogy ihaj!
2011. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ha a többségi véleményt irod, nem pontoznak le.
2011. dec. 16. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem tetszik.
2011. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És mi tetszik benne?

Nekem nem tetszik.

De értem én a célt. A munkaadónak kedvezni, hátha akkor több munkahely lesz. De ez még nem elég. Ekkor adók, és ilyen bizonytalan gazdasági helyzetben ez édeskevés.

Olvastam egy cikket a helyi hírlapban egy munkajogásszal, aki foggal-körömmel védte. Mert szerinte egy magyar vállalkozó simán tönkremehet akár egy munkajogi per miatt is. De igazából nem ez volt a probléma, és nem is ez a megoldás.

Mondok egy példát. Apukám vállalkozó volt, volt néhány beosztottja. Hát, sokszor megbüntették jogtalanul. Pl. emlékszem egy esetre, amikor az új dolgozó 2 hét munkaviszony után bejelentette, hogy elmegy 2 hét szabira. Nehezen talált embert, mit tudott tenni? Hát legyen. 2 hét után megjelent az emberke, hogy felmond. Hát, rendben, itt a 2 heti munkabéred. Erre az emberke felháborodott, hogy és a 2 hét szabit miért nem fizeti ki? Elment, feljelentette. Apu kapott egy munkaügyi ellenőrzést, emiatt nem, de ezer más kifogást találva jól megbüntették. Hát, ez a baj! Hogy a cél az, hogy az államháztartási hiányt a vállalkozókra kirótt újabb adókkal, és állandó bírságokkal próbálják betömködni.

Most meg az lesz: a munkavállalónak nem lesz igaza sosem, de azért a vállalkozó is fizethet majd, mert pl. nincs kiírva, hogy az árak forintban értendőek. (Nem is kuna, de ez valakinek meglepő.)

A MSZP-fanoknak meg még annyit hozzátennék, hogy ezt még az MSZP rendelte meg, de most lett kész, a Fidesz még finomított rajta. Szóval hiába jár az ellenzék szája, igazából az ő ötletük volt.

2011. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen jó az új munkatörvénykönyv.


Hajrá Fidesz!

2011. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen csak akik eddig éjszaka dolgoztak 40 százalék pluszért azok most 30at kapnak. Nagyon jó! Emiatt felvesznek még több dolgozót. Igen Fidesz okos fiúcska vagy! Jól van ülj le egyes! Szavazzuk le ku.rva gyorsan ezt a narancs tet.vet mert a gatyánk is rámegy!!
2012. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!