Az Eu kb hány új munkahelyet, vagy új piacot hozott, és milyen gazdasági előnyöket, a magyar társadalomnak?
Munkahelyet???
Előnyöket???
Jól vagy???
"Munkahelyet???
Előnyöket?"
Németországnak pl. munkahelyeket is hozott, meg előnyöket is. Az is valami!
Ez nem számszerűsíthető, de rengeteg tőke vándorolt így az országba, amelyek munkahelyeket teremtettek. Ma már nem látsz komolyabb beruházást EU-s plakát nélkül, ez azt jelenti, hogy egy részét, vagy egészét EU-s forrásból finanszírozták. Mi is nyertünk egyébként, és kaptunk is szoftverfejlesztéshez támogatást. A hazai GDP nagy részét a gépgyártás adja, amelyet EU-s országokba exportálunk. Itt nagy segítség, hogy nem kell vámokkal, Áfával, határokkal szenvedni.
Az emberek szabadon mozoghatnak az EU-s országok között, az egyetemisták ingyen tanulhatnak. Ha a hazai bíróságokon problémád van, akkor az Európai Bírósághoz fordulhatsz.
Számtalan előnye van még, de meguntam, hogy kifejtsem őket. :)
Nem hiszem, hogy sok előnyt hozott volna.
Sajnos két "gazdasági tömb" létezett a rendszerváltás előtt, a KGST, és az EU (a leánykori neve más volt). A mikor a KGST elbukott, mi nagy veszteségeket szenvedtünk el, és hamarosan csatlakoztunk a megmaradt tömbhöz, az EU-hoz.
Ennek a teljesítményétől azonban méginkább elvagyunk maradva, és a mi önállóságunk illuzio. Az is volt mindíg.
Éppen ezért nem a mi előnyünkre csatlakoztunk, bár mindíg akad egy "réteg" aki tud alkalmazkodni, és profitálni képes.
19:21
"Ez nem számszerűsíthető, de rengeteg tőke vándorolt így az országba, amelyek munkahelyeket teremtettek."
2004 előtt is rengeteg külföldi tőke vándorolt az országba, több is, mint 2004 óta. Ehhez nem kell EU.
"Ma már nem látsz komolyabb beruházást EU-s plakát nélkül"
Többnyire nem termelő, hanem propagandacélú beruházásoknál látható ez. (A hidakat és autópályákat is jórészt annak tekintem, ha nem haragszol.)
Egyébként meg az EU-támogatások összege csepp a tengerben ahhoz képest, amennyit az EU nyer az ország tagságán (tessék megnézni a nemzeti számlákat).
"A hazai GDP nagy részét a gépgyártás adja, amelyet EU-s országokba exportálunk. Itt nagy segítség, hogy nem kell vámokkal, Áfával, határokkal szenvedni."
Ez önmagában igaz, csak a nettó hatás nem világos, ha mellétesszük azt, hogy a nyugati országok szintén szabadon értékesíthetik itt a termékeiket.
"Az emberek szabadon mozoghatnak az EU-s országok között"
Az egész schengeni övezetben szabadon mozoghatnak, pedig az nem esik egybe az EU-határaival.
"az egyetemisták ingyen tanulhatnak."
Ahol ingyenes az oktatás, ott igen.
"Számtalan előnye van még"
Rengeteg előnye van és rengeteg hátránya. Hogy több előnye van-e, az felveti a kérdést, hogy mihez képest. Ha egy elképzelt ideális állapothoz képest (pl.: kívül vagyunk az EU-n, de jó szerződésekkel vele, vagy: csatlakoztunk az EU-hoz, de nem sok év egyoldalú, hátrányos "társulás" után, hanem egyből, mondjuk 1995-ben), akkor nyilván sokkal rosszabb a helyzet. Ha úgy tesszük fel a kérdést, hogy jobb-e EU-tagnak lenni, mint "kimaradni", akkor az a válasz, hogy jobb EU-tagnak lenni, de ez kb. a "pénzt vagy életet" dilemmában felmerülő "szabad választás"-hoz hasonlít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!