Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lázadnak / mernek...

Miért nem lázadnak / mernek lázadni az emberek a Kormány ellen?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy Magyarországon valahogy nagyon kilóg a lóláb. A Tisztelt Kormány "puhadiktatorikus" eszközökkel él, hülyének nézi az állampolgárokat. A Fidesz-KDNP úgy tűnik, arra hajt, hogy bebiztosítsa magát még egy vagy kettő ciklusra.


De milyen munka az, hogy

a) ellehetetlenítik a munkavállalókat, s lecsökkentik a szakszervezetek befolyását?

b) nem veszik figyelembe a sok szegény ember mindennapi nyomorát?

c) elhallgattatják a médiát, nemcsak a közmédiumok, hanem még a két nagy kereskedelmi tévé is fideszes befolyás alá kerül?

d) Orbán Viktor önfejűen kormányoz?

e) a rokkantnyugdíjasokat is "kicsinálják? (Anyukám gyengénlátó, faluban lakunk, lecsökkentették 90%-ról a rokkantsági fokozatát ötvenvalamennyire, de hogy találjon munkát a túlkínálatos munkaerőpiacon? Szeretne dolgozni, de nem megy neki.)

f) emelik az áfát, de hát már így sincs millióknak pénze az alapvető élelmiszereken túl semmire...?


Hát vak az én népem? Más országokban ilyenkor már százezreknél is többen kimennek tüntetni az utcákra... És NEM lehet mindent a vacak világgazdasági / EU-s gazdasági helyzetre fogni.


Ti mit gondoltok?


2011. dec. 11. 21:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%
csupán a jobbik gerjeszti a haragot a fidesz ellen :)))
2011. dec. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
43%

1. Van valamilyen szintű lázadás, vannak tüntetések, de a kormány nem veszi figyelembe az elégedetlenséget.

2. Nincs egy normális - nem szélsőséges - ellenzék, ami leválthatná a Fideszt.

3. Demokrácia van, úgyhogy a kormány leváltásával várni kell a köv. választásokig. Ha olyan lesz az új választási rendszer, hogy annak köszönhetően győz majd a Fidesz, akkor valóban el kell gondolkodni azon, hogyan lehetne helyreállítani a demokráciát, és hogyan lehetne határozottabban fellépni.

4. Erőszakos fellépés: HÜLYESÉG. A primitív, alkoholgőzös tömegnek (l. 2006) semmi keresnivalója az utcán, abból csak baj lesz. A politikai változásokat képzett, nyugodt temperamentumú, racionálisan gondolkodó, tisztességes, szakértő embereknek kellene véghezvinniük, nem pedig utcai harcos nagymagyaroknak. Nem beszélve arról, hogy egy fegyveres lázadásnak semmi esélye se lenne a győzelemre.


Amúgy meg, ha a kormány valamelyik intézkedése nem tetszik, akkor meg kell nézni, mik a törvényes fellépés formái (AB, EU-s bíróság, népszavazás, stb.). Ha semmit se tehetsz, akkor sajnos tűrni kell és várni, hogy jobbra forduljanak a dolgok. Sajnos ez az igazság.

2011. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos az igazság nem ez. Aki e fórumon a kérdéseket és a válaszokat végignézi, láthatja, milyen kevés a józan fejjel gondolkodó, minősítést mellőző, higgadt fogalmazó. A legválogatottabb félretájékoztató írások számítanak forrásnak az összefüggések legcsekélyebb áttekintése nélkül. Látható, hogy időnként összejön az egyik tábor, máskor a másik, a mocskolódás tobzódik, érvelés rendkívül ritkán található. Csak ennek a 22 válasznak a kielemzése fontos szociológiai tanulmány a politikai szavazatgyűjtés leghitványabb módszerei eredményességének fényes bizonyítására.


Lehet, hogy sok politikus rossz vezető, de egy ilyen honlap tanulmányozása bármelyik oldalt meggyőzi arról, teljesen felesleges észérveket használni, a hangulatkeltés sokkal hatékonyabb és eredményesebb.


Utcai randalírozó, a pusztításban örömét lelő emberekből sok van. Elég két három ügyes bekiabáló, hatalmas káoszt lehet teremteni, csak a vak nem látja, hogy politikai indíték nélkül. 2006 telén többször volt dolgom a Kossuth téren. Ha sok fiatal őrjöngőt láttam volna, nem lep meg, volt megfelelő zenei aláfestés. Azonban rengeteg idős embert, főleg nőket láttam, kis kinyithatós székkel, mert állni már nem bírt a lelkem, de eltorzult arccal, torka szakadtából Gyurcsány takarodj-ot üvölteni - ez okozott kései élvezetet nekik. Itt beszéljünk megértésről?


Ha értelmes emberek számára káros, hibás és elfogult törvényeket alkotnak, akkor azt alkalmas fórumokon megvitatják, a hibáira rámutatnak, esetleg szakértők alternatívát dolgoznak ki, amelyet az emberek támogatnak. Majd a kormánynak azt benyújtják, ha szükséges a változást kikényszerítik. Ezer módja van az ellenállásnak, hozzáértés, bizalom és önfegyelem, ebből következő szervezettség a feltételei. Több helyen működik eredményesen, úgy hívják, hogy részvételi demokrácia. Meglehetősen nagy irodalma van, magyarul is. Hogy nem terjed jobban, annak szellemi képességbeli, és hagyománybéli akadálya van.


Ha hinni lehet bizonyos természettörvényeknek - és lehet - akkor egy reakció beindulásához megfelelő telítettség, vagy nyomás szükségeltetik. Ennek politikai megfelelőjéhez még számos megnyomorító intézkedés hiányzik. E téren jó úton haladunk, de még messze a cél. Igaz, akkor feltehetően nemcsak a TV székház bejárata fog égni, nemcsak néhány felrepedt homlok jelzi a lefolyását.

2011. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
53%
Én is ezt gondolom, csak egyszerűbben fogalmaztam :P
2011. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!