Még is, hogy gondolja Sárközy és Merkel, hogy az euro zónás 17 tag majd eldönt mindent és a többiek még bele sem szólhatnak? Alakúl a 2utas Eu?
Ha az euró nem lesz szilárd,azt a többiek is megérzik. Ebbe a kérdésbe miért szólhatnának bele azok,akiknél nincs euró? Nem az Unió jövőjéről fognak dönteni! Abba szólhat bele minden tag.
Nem kell állandóan összeesküvés elméleteket gyártani!
Úgy, hogy erősebb kutya b@szik.
Ugathatunk mi nekik, meg megvétózhatjuk a terveiket, csak cserébe úgy megfingatnak minket, hogy nem igaz. És ennek az következményeként a lakosság fogja megint megszívni, te meg én, meg a többi GYIK olvasó.
A tegnapi találkozón a központosított pénzügyi tervek elfogadásához minden EU-s ország belegyezése szükségeltetett. De nem sikerült elfogadtatni, mert Anglia és Magyarország nem egyezett bele.
Igen fasza csávók voltunk ismét, acélheréink vannak bazz. Mondjuk lehet, hogy esetleg az EU-s pénzekért cserébe adni is kéne valamit nekünk is nem? Mondjuk hogy nem b@szunk ki velük. Mert oké, hogy Angliának megvannak az okai, hogy miért nem egyezett bele, de a magyar követség nem tudta megindokolni a sajátjait. És habár lehet, hogy a vezetőink Mo.-t Anglia fölé emelik, azért szerintem normális ember számára egyértelmű, hogy kicsivel befolyásosabb ország.
Másrészt Mo. az exporttól függ leginkább, főleg a Németországba történő exporttól. Így aztán végképp okos dolog volt beinteni a németeknek.
Úgyis ráerőltetik Mo.-ra, hogy fogadja el, sőt lehet, hogy amúgy is el akarták volna, ez csak egy ürügy volt ismét, hogy bebizonyítsuk, hogy "mi aztán f@szagyerekek vagyunk, majd elfogadjuk, ha úgy akarjuk, aztán köszönjétek meg nekünk. Kicsit visszavehetnél az arcodból EU, hát nehogy már ugorjunk minden szavatokra". Ezt akarták közvetíteni, azért nem volt normális indokuk az elutasításra.
Úgylátom ti nagy Eu fanok vagytok!
De titeket nem zavar hogy az euro-ból nagyrészt a németeknek meg a franciáknak van haszna, hiszen a gazdasági erejükhöz mérve alacsony az euro értéke, az az versenyképesek. Ugyan akkor ha olyan megoldásokat választanak hogy "közös adó politika, vagy 0,5% os hiány" az bennünket egyszerüen kivégez és akár évtizedekre nyomorba dönt.
Összeeskűvés?
Sajnos van alapja, mert már ma is a folyasztás újraelosztása folyik az Eu ba, és a periféria országok munkaerejének még racionálisabb kihasználása.
De valahogy azt a fejlődést sem látom,amit az Eu hozott mióta beléptünk. Egy egy tér, meg híd, de valós termelő beruházások amik a gazdaságunkat élénkítenék, vagy testhezálló termelési struktúrákban rögzűltekvolna, na olyat nem látok.
Mit gondoltok, hogy kinek a bőrére, rovására alakítják a dolgokat? Az ő rovásukra vagy a miénkre, ha csak ők választhatnak?
Ne legyetek már naivak, hiszen pontosan az olyanok miatt húz minket az Eu ma is mint ti. Ugyanis a józanúl gondolkodó emberek azokkal a feltételekkel amikkel rendelkeztünk soha nem csatlakoztak volna akkor az Eu hoz!
""Igen fasza csávók voltunk ismét, acélheréink vannak bazz. Mondjuk lehet, hogy esetleg az EU-s pénzekért cserébe adni is kéne valamit nekünk is nem?
Nam csak úgy ad!! Ezt elkellene felejteni!!
Egyrészt mi is befizetünk, másrészt az Eu s pénzek lehívása alkalmával rendszerint az Eu s versenytársaink nyernek a pályázatokon. Autópálya, mertó stb stb, az az megy ki még az is amit mi fizetünk be.
És mit adtunk mi az EU nak???
A piacainkat úgy ahogy álltak, aminél többet elsem vehettek volna. Megrokkantották az országunkat.
Nincs se mezőgazdaságunk, mert ugye mindent bezárattak, a kvótáinkat ide se adták csak részben.
És az iparunkat, emi előbb felvásáróltak és aztán bezárták hogy csak az ők sz@rjaik legyenek a piacainkon.
És mit kaptunk cserébe?
Néhány teret, amiket sak fenn kell tertani az adókból, autópályát, amin az Eu tranzit folyik, és semmi termelő kapacitást.
Oké. Akkor légy szíves írd le, hogy szerinted mi történne, ha ma kilépnénk az EU-ból.
Nem kell kilépni, csak nem szabad a fejünket a hurokba dugva, mindent elfogadni, sürgősen nyitni keletre, hogy legyenek piacaink és ne legyünk kiszolgáltatva.
"...sürgősen nyitni keletre, hogy legyenek piacaink és ne legyünk kiszolgáltatva."
Kicsit le vagy maradva. Az araboktól az oroszokon át a kínaiakig mindenkivel tárgyaltunk. Kína az EU-ba történő tranzitját Magyarországon keresztűl, mint logisztikai elosztóközpont, szeretné kivitelezni. Szóval vannak lehetőségek, hacsak el nem szúrják.
U.i.:Az EU-s támogatásokért egy árva kanyit nem fizetünk, lehet, hogy az önrészre gondoltál. Másrészt tényleg felvevőpiac vagyunk nekik és elszívják a kézett munkaerőt, de ezzel szemben én azt látom, hogy a magyar export is igencsak szép profitot szerzett az ottani piacokból.
"Nincs se mezőgazdaságunk, mert ugye mindent bezárattak"
Aha, mert az EU záratta be őket szerinted? Nem pedig a rendszerváltáskor és az azt követő években vették meg fillérekért, majd tették tönkre az egészet? Az EU-t akkor még csak mítoszokból ismertük.
Mindenekelőtt tisztázni érdemes, szükséges-e az Európai Unió. Ez nagyon fontos, mert ha igen, akkor abból egy csomó önfegyelmező dolog következik. MINDENKINEK!
Az nem működik, hogy legyünk barátok, intézzük közösen a dolgainkat, de nem vagyunk tekintettel egymásra, sőt sértegetjük egymást, és nem akarunk közös módszereket. Eltérő utak eltérő helyekre vezetnek, így együtt maradni nem lehetséges. Aki ezt nem érti, nem látja be, értelmetlen a vita vele.
Tehát e feltételek (és még egy csomó) mellett kell dönteni. Ha igen a válasz, akkor az nem megy, hogy valaki eladósodik, mások meg hiteleznek. Mert ez azt jelenti, jobban él a lehetőségeinél.
Sárközy és Merkel azért is erősködnek, mert ők a fő hitelezők és nekik a legnagyobb a vesztenivalójuk - de főleg azért, mert megértették, csak közös gazdaság lehetséges (és az vessen rájuk követ, aki mindig mindenben csak a mások érdekeit nézi - különben a szálka és a gerenda esete forog fenn). Ha pedig nincs önkéntes együttműködés, akkor ki kell kényszeríteni. Vagy sikerül, és az jó irányba vezet, vagy nem, és az bomlást eredményez. Onnantól mindenki maga intézheti ügyeit a legtökéletesebb nemzeti büszkeséggel. Persze a német gazdaság akkor is el lesz valahogy, de a miniállamokat bedarálja a világgazdasági rendszer.
Ahogy az emberek nem egyformák, vannak biológiailag szerencsésebbek és pechesebbek, úgy ez az országokra is igaz. Lehet ágálni, de a természet ezzel nem szokott törődni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!