Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen típusú, rendszerű,...

Milyen típusú, rendszerű, közmunkának lenne értelme?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyannak, ahol ellenőrzés is van. Itthon vagyok harmadik hete, néha nézem a levéltakarítást (vagy nyáron figyeltem a fűnyírást), hát erre szokták mondani hogy kriminális. A delikvensek nem foglalkoznak a rájuk bízott géppel, pl. a fűnyírót nekitolják a legmagasabb vakondtúrásnak, vagy elhagynak sorokat, a levélszedésnél pedig úgy dolgoztak, hogy azért még egy jódarabig maradjon munka..


Nem baj hogy abból kapnak fizetést amit mások befizetnek, szerintem is szükség van szociális rendszerre, csak ha már munkát végeznek, akkor ellenőrzéssel fel kellene tornázni a hatásfokot egy megfelelő szintre.


Új közmunkatípus nem jut eszembe, végülis az állami/önkormányzati tulajdonon dolgozhatnak, az pedig nem túl sokmindent fed le. Marad a "kertészkedés", mint a fűnyírás, ároktakarítás, szemétszedés közterületen, hagyományos értelemben vett termelő tevékenységet nem tudnak hol végezni, hiszen az államnak korlátozottak a lehetőségei ilyen téren (mert az állami cégek a privatizáció során kikerültek az állam kezéből).

2011. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ilyen kamu közmunkára van szükség,hanem valódi munkahelyekre!

Ha kell utcaseprő,vagy bármi más,akkor foglalkoztassák őket teljes munkaidőben,rendes munkaviszonyban. Ennek költségeit segély helyett állja az állam.

2011. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 doboszoli ***** válasza:
"A rabszolga munkája szükségképpen hanyag". Pont.
2011. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazad van Zoli, ezért találták fel a korbácsot. Ha én elb*om a munkahelyemen az időt, akkor megjelenik a kisfőnök mögöttem és mosolyogva megkérdezi, hogy pontosan miért nem sikerült a betervezett időtartamra elvégezni a megszabott műveletsort a kívánt minőség betartása mellett.
2011. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Ezt szerintem úgy értették, hogy ha nem lélekkel végzi a dolgát, akkor a korbács is csak addig motivál, amíg a feje fölött suhog.

Ha éppen mást korbácsolnak, azonnal lazít, lóg.

2011. dec. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahol sok a lopás, ott lenne értelme településőrnek éjszakai műszakban, kicsit több pénzért.
2014. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!