Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért várják olyan sokan és...

Miért várják olyan sokan és miért örülnének neki, ha államcsőd lenne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Azért, mert akiknek óriási hitelei vannak, úgy gondolják, hogy így jól járnának, mert nem kellene visszafizetni, és ők nevetnének utoljára a 30-40 milliós házaikban, miközben másoknak az összes pénze elúszik.


Szívjanak szerintük azok, akik egész életükben takarékoskodtak, és a bankban gyűjtögették a pénzüket, hogy majd legyen miből taníttatni a gyerekeiket, fizetni az orvosokat, kiegészíteni a nyugdíjat meg valamennyi arra, hogy tisztességesen eltemethessék őket haláluk után.

2011. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát de ez azért szerintem nem így működik. Gondoljunk csak az uzsorásokra. Ha tartozása van valakinek, hiába nincs már semmije, attól függetlenül őt ugyanúgy megverik, mivel még tartozik.


Vagy jobb példa, valakinek van hitel a kocsiján, önhibájából totálkárosra töri, akkor attól függetlenül még kell fizetnie a hitel, ráadásul még kocsija sincs.


Nem hiszem, hogy a hitelezők csak úgy elengednék, hogy "a csudimudiba, bedőlt a forint, a francba, így nem kapom meg a hitelem". Biztosan találnának módot, hogy behajtsák.

2011. nov. 27. 14:19
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Mert fogalmuk sincs róla, hogy mekkora szívás lenne.
2011. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem sincs.


Utánaolvastam az argentín csődnek, hát nem az volt beleírva, hogy megkönnyebbültek az argentínok, hogy "de jó világ lett itt", 90-es évek végétől a 2000-es évek elejéig nyomorogtak, volt hogy 50% felett volt a lakosság azon része, akik a szegénységi vonal alatt élnek.

2011. nov. 27. 14:24
 5/18 nem dávid ***** válasza:
100%
Azért várja mindenki mert azt hiszik hogy utána feltörekszik az ország és jobb lesz. De szerintem ne legyen csőd...
2011. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát ha emelkedés lenne, az is szerintem egy 3-4 éves nyomorúságos időszak után. És természetesen nem a jelenlegi pártoknak kéne véghezvinniük a helyreállítás folyamatát.


Amúgy ha bekövetkezne, biztos vagyok benne, hogy ugyanezek az emberek hőbörögnének a legjobban, hogy nincs javulás 2 hét alatt. Mint ahogy történt itt az oldalon, miután megválasztották a Fideszt 2010-ben.

2011. nov. 27. 14:27
 7/18 anonim válasza:
100%
A zavarosban lehet jól halászni ergo egyesek még több pénzt lopnának el, míg az átlag ember még szegényebb lesz. Utána pedig az egészet a már amúgy is nehéz helyzetben lévő lakossággal fizettetnék meg. Legalábbis én így gondolom.
2011. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
mert nem tudják mivel jár egy államcsőd...
2011. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%

Csőd?


Nem hagynak minket becsődölni, mert megrogyasztanánk az osztrákokat, hiszen a lakosság 90% a az osztrák bankok felé van eladósodva. Ausztria az Eu 7. legnagyobb gazdasága, ami most lehet hogy ha meginogna meg ingatná az Eu t is. Minket sokkal könnyebb konszolidálni, mint a következményét ha csődöt jelentünk. Ki kellene használni, és nem belemenni minden IMF es baromságba.

Egyszerű blöff, ami arról szól hogy nekünk már úgy is mindegy. Húzná az orrát az egész Eu, de sz@rok az orrukra, húztak ők már minket rég és rendesen.

2011. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
14.47. Várd ki a végét! Nem az IMF vitt minket a csődbe,hanem Orbán politikája. Az osztrák bankok legfeljebb kivonulnak,de nem fognak segíteni.
2011. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!