Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy teremtsen magának valaki...

Hogy teremtsen magának valaki munkát, ha nincs az országban elég munka?

Figyelt kérdés

A tanulást , képzést hadjuk, mert 1 arra nincs pénz, 2, az nem garancia hogy munkája is lesz.


De a költözést is hadjuk, mert legalább a biztos lakhatást a saját tulajdonátnem adja az ember a bizonytalan jövőért, mellesleg az ingatlan piac pang, így eladni is lehetetlen.


2011. nov. 22. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
"hadjuk"? - Ez most komoly?
2011. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A tanulást , képzést hadjuk, mert 1 arra nincs pénz" - Ezt a legegyszerűbb állítani, de ez nem így van! A tehetséges, de hátrányos helyzetű fiataloknak rengeteg támogatást adnak.


"2, az nem garancia hogy munkája is lesz." -Ebben van igazság, csak nagyon sokan azt hiszik hogy attól hogy diplomájuk van, az egyenes út a munkához! Ez nem így van! A munkába álláshoz a diploma csak egy segítség, mellette idegen nyelveke kell beszélni, és el kell tudnod magad adni. Azért mert valaki diplomás nem dobálják utána a munkalehetőségeket.


A költözést pedig ne hagyjuk, mert köztudott, hogy a magyarok nagy része egyáltalán nem mobilis. Vesznek egy házat valahol huszonévesen és azon a településen vagy maximum 15 km-re járnak dolgozni. Sokszor ha a környéken nem találnak munkát, akkor nem gondolkodnak egy másik, távolabbi városban, mert oda utazni kell meg albérletbe kell menniük. Sokaknak a kifogás keresése a legjobb időtöltésük. Egyébként pedig a magyarok nagy része az eszelős saját lakáshoz való ragaszkodás miatt kerültek olyan helyzetbe amilyenbe.(devizahitel). Magyarországon a saját lakással rendelkezik a lakosság 94(!)%-a! Egyetlenegy EU-s országban messze nincs ekkora arány! Néhány példa: Saját lakások aránya: Anglia: 30-35%, Németország: 35-40% A tengerentúlon még másabb a helyzet: USA: 15%, Kanada: 20%


Én jelenleg külföldön dolgozom, de amíg otthon voltam, 6 különböző városban dolgoztam 9 év alatt.

2011. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"""hadjuk"? - Ez most komoly?



Persze.


Nem az az álltalános hogy 8 álltal munkanélküli az aki igazán dolgozni szeretne. Van ilyen is, ahogy mindenütt a világon! "megjegyzem, ezeknek az embereknek is kellene a munka"


Sok ember közép és felsőfokkal szakmákkal nem képesek munkát találni.


A kérdés ezekre vonatkozik.


Már hallom, programozó és társai.

De nem lehet egy országba mindenki programozó!

2011. nov. 22. 11:31
 4/9 A kérdező kommentje:

"""A tanulást , képzést hadjuk, mert 1 arra nincs pénz" - Ezt a legegyszerűbb állítani, de ez nem így van! A tehetséges, de hátrányos helyzetű fiataloknak rengeteg támogatást adnak.


Én nem vagyok fiatal már, de van egyalap középiskolám és mellé még 2 szakvizsgám ráépűlve, és nincs munka.

Mellesleg a számomra csak olyan átképzések léteznek amik 4-500e r be kerűlnek. És ahogy utánna jártam nem sok lehetőség van ott sem, ami van az meg 90e res fizu, aminek nem sok értelme van.


""2, az nem garancia hogy munkája is lesz." -Ebben van igazság, csak nagyon sokan azt hiszik hogy attól hogy diplomájuk van, az egyenes út a munkához! Ez nem így van! A munkába álláshoz a diploma csak egy segítség, mellette idegen nyelveke kell beszélni, és el kell tudnod magad adni. Azért mert valaki diplomás nem dobálják utána a munkalehetőségeket.


Persze kérlek.

Mire mind az amit leírtál meg van valakinek, az úgy húz el innen mint ősszel a vadliba. Sajnos ismét külföldre kell nekem is menni, pedik már nem vagyok csibe.

De ez van. Már lehúztam össze-vissza vagy 4 évet külföldön, és nem akartam már vállalni, de ez van.

Ami biztos, hogy ha mégegyszer felkapaszkodom egy szintre soh a viszont látásra H !



"A költözést pedig ne hagyjuk, mert köztudott, hogy a magyarok nagy része egyáltalán nem mobilis. Vesznek egy házat valahol huszonévesen és azon a településen vagy maximum 15 km-re járnak dolgozni. Sokszor ha a környéken nem találnak munkát, akkor nem gondolkodnak egy másik, távolabbi városban, mert oda utazni kell meg albérletbe kell menniük. Sokaknak a kifogás keresése a legjobb időtöltésük. Egyébként pedig a magyarok nagy része az eszelős saját lakáshoz való ragaszkodás miatt kerültek olyan helyzetbe amilyenbe.(devizahitel). Magyarországon a saját lakással rendelkezik a lakosság 94(!)%-a! Egyetlenegy EU-s országban messze nincs ekkora arány! Néhány példa: Saját lakások aránya: Anglia: 30-35%, Németország: 35-40% A tengerentúlon még másabb a helyzet: USA: 15%, Kanada: 20%


De ennek igazán nem a munkavállaló az oka!

Egy albéárlet elviszi rezsivel a jövedelmed nagyrészét, és kb ott tartassz mint a segély és valami kissebb okoskodás. Semmi értelme. Alacsonyak a jövedelmek.


"Én jelenleg külföldön dolgozom, de amíg otthon voltam, 6 különböző városban dolgoztam 9 év alatt.


Én bejártam mát az egész Eu t, és voltam az USA ban is, de annyira sza.ul sehol nem kerestem mint itthon.

És annyira nehezen sehol nem találtam rosszúlfizető munkát sem.


Vicc ez az ország, lehet hogy már csak orrszag.

2011. nov. 22. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Kérdezd meg a " kedves" Orbán Viktort. Bár, szerintem fölösleges,mert még ő sem tudja.
2011. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Én bejártam mát az egész Eu t, és voltam az USA ban is, de annyira sza.ul sehol nem kerestem mint itthon.

És annyira nehezen sehol nem találtam rosszúlfizető munkát sem."


Azt is vedd figyelembe hogy Magyarországon relatíve alacsony a GDP és a termelékenység, így nyilvánvalóan a bérek sem nyugatiak, ahogy az árak sem! Mindenki csak beszél a 300.000 Huf-os minimálbérről, de abba nem gondolnak bele, hogy akkor az áraknak is nőni kellene, mert azok jóval a nyugati árak alatt vannak. Az is igaz, hogy nehéz állást találni, de kérdem én, hogy hol könnyű? Elárulom neked! Sehol a világon!

2011. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

""Azt is vedd figyelembe hogy Magyarországon relatíve alacsony a GDP és a termelékenység, így nyilvánvalóan a bérek sem nyugatiak, ahogy az árak sem!


Mi a dreágább külföldön mint itt?

legfeljebb a lakhatás, a pékárúk, és a szolgáltatások.


De ha behelyezed a fogyasztói kosárba az arányos árkülömbözetet akkor is 3-4× annyit keresek kint "átlagosan" mint idehaza!

Persze ha eljársz hétvégenként szórakozni, stb stb az sem olcsó nyugaton. De maga az élet arányaiban sokkal élhetőbb!

2011. nov. 22. 12:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Először a legutóbbi megjegyzéshez: sok termék ára valóban olcsóbb külföldön. Ennek elsősorban a kereskedelempolitika az oka. Külföldön nem lehet bármit megcsinálni, nálunk igen.


A drágaság és az alacsony fizetés másik oka, hogy a termelékenység a hatásfok a nyugatinak körülbelül a fele. Persze nem a szalagmunkásokra gondolok, hanem főleg a szervezésre. Ki kell számolni, mibe jön, ha egy munka azért áll például, mert a másik vállalkozó nem szállított időre.


Az alacsony fizetés oka továbbá az a gátlástalan pazarlás és szervezetlenség, amelynek a költségei így hiányoznak a bevételből.


Ma Magyarországon 3-400 ezer munkanélkülit, és 100 ezer betöltetlen állást tartanak nyilván. A gond azzal a strukturális különbséggel van, hogy az álláskeresők jelentős részét sehol nem lehet foglalkoztatni, mert (bármilyen röhejesen hangzik) egyszerűen nem tudják, hogyan kell dolgozni. Másik részük pedig a gazdaság szempontjából haszontalan tudással rendelkezik. Viszont a hiányszakmákat nem lehet 2-3 hónapos gyorstalpalókon megtanulni.


A költözés, mobilitás hiányának pedig igen mélyreható és szerteágazó okai vannak, de még senki nem bizonyította, hogy az hasznos lenne a magyar gazdaságnak (az érdektelen, hogy a külföldinek milyen). Viszont sokan szónokolnak róla minden alátámasztás nélkül. Nem is tudnák indokolni, mert ilyen hatástanulmány soha nem készült.


Azt viszont határozottan szögezzük le, hogy bár egy csekély hányad maga tehet a helyzetéről, de az alapvető ok a kormányzati munka selejtes teljesítményére vezethető vissza. A külföldi munkavállalás ilyen tömege pedig nem megoldás (persze az erre képes konkrét személynek igen), hanem a hazai helyzetet tovább rontó körülmény.

2011. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: a hazai helyzetet miért rontják a külföldön munkát vállalók? Én pont úgy gondolom, hogy ha kimennek annyian, hogy minimálisra csökkenjen a munkanélküliség, akkor egyrészt csökkennek a szociális kiadások, másrészt az embereknek több pénze lesz, ami a gazdaságnak jó. Tévedek?
2011. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!