Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz ingatlanadó?

Pro Patria kérdése:

Lesz ingatlanadó?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy az ingatlanadó bevezetése csak híresztelés volt, valójában nem vezetnek be ilyet.

Ez az ingatlanadó lett volna az, miszerint: a 30 millió feletti első lakásért, 15 millió feletti másodikért, és harmadik után pedig árhatár nélkül 3%-ot kell fizetni?

Vagy ez tényleg lesz, és egy valamilyen másik ingatlanadóról van szó, hogy nem lesz?


(Az olyan primitív kommentektől kérek eltekinteni, akik csak alaptalanul, kormánygyűlöletből írják, hogy "igen lesz, meg mindenadó is, amilyen mocskos ez a kormány". Komoly, megalapozott válaszokat kérek.)


2011. nov. 14. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
ha nem is ilyen néven, de biztos lesz, hiszen a fidesznek elemi érdeke kiirtani a lakosságot.
2011. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Megmondták hogy nem lesz. Szóval akkor nem lesz.
2011. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatoknak adják a döntést, elvileg, bármelyik településen már most is bevezethetik, mint már sok helyen van, csak a mértékét akarták 3%-ra emelni.
2011. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na, hiába kértem, már mindjárt az első válaszoló elkezdte az idétlenkedést...


A többiektől kérdezem: tehát amikor a kormányszóvivő azt mondta, hogy "nem lesz ingatlanadó", akkor a kérdésemben szereplő ingatlanadóról mondta, hogy nem lesz, vagy valamilyen másik ingatlanadóról?

2011. nov. 15. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Arról volt szó, hogy nem lesz semmilyen korlátozás, az ÖSSZES ingatlan után fizetni kellett volna. Mindegy, hogy az milyen: vályogputri, vályog parasztház, panellakás, rossz állapotú családi ház, bedőlt hiteles ház, luxus lakóparki vagy óriási palota. És azonos mértékben! Ezt nem merte bevállalni a kormányzat, mert akkor 10 millión tüntettek volna ellenük.
2011. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A médiában a kormány hazudik. A szavukra semmit nem lehet alapozni. Nem kicsi, jelentéktelen ügyekben, hanem alapvető, nagy horderejű dolgokban is. Egy hete azt mondták nem kell IMF segítsége, most a ellenkezőjét állítják. Azt mondták, megvédik a nyugdíjpénztárakat, erre kicsavarták a dolgozók kezéből a megtakarításaikat. Stb.

2. Azt állították, nem vezetnek be ingatlanadót, de eddig amennyit hazudoztak, ne vegyél rá mérget.

3. Vissza akarják hívni az IMF-et, miközben teljesen hülyének nézik az imf-et és a választókat is. Az imf nem hülye, feltételeket fog szabni. A kurmány pedig be fogja vezetni az ingatlanadót, a felelősség áthárításával. Azt fogják hazudni, az imf ezzel zsarolta őket, és ők nem is akarták.


Szerintem tehát lesz, add el a házad még idejében, mert az ingatlanárak tovább fognak esni.

2011. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ez a 30 milliós fölötti dolog nem is lesz benne. Szóval, ha van egy 10 milliót érő házad, van még rajta 7 milliónyi hiteled és mellette van egy 160 ezres fizud akkor annak a felét fizesd törlesztőbe amúgy meg még pluszba az egyik havi fizetésednek több mint a felét fizesd is be ingatlanadóba. Hogy rohadjon meg mindenki aki házban merészel lakni. Emellett fizesd az összes megemelkedett adót a 400 ft-os benzinárat vagy bkv bérletét amit januártól az egekbe fognak emelni és dögölj meg, mert magyarnak mertél születni.
2011. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!