Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy Brüsszelből...

Lehetséges, hogy Brüsszelből váltják le Orbánt?

Figyelt kérdés

Róna Péter határozottan így látja, és Andor Lászlót jelöli meg következő miniszterelnökként. Nem lehet véletlen, hogy Orbánék annyira fújnak az EU-ra, talán érzik a vesztüket. Itthon leválthatatlanná tudják tenni magukat, a magyarok torkán mindent le lehet nyomni, de ha elfogyik a kintről pumpált levegő, azaz a pénz, amit az EU befolyásol, akkor végük lehet...


[link]


2011. nov. 11. 17:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

Mostanság Brüsszelnek legkisebb gondja is nagyobb annál, hogy Magyarországon ki a vezető. A gond az, hogy nincs olyan párt, ami alkalmas lenne a vezetésre, az MSZP lejáratta magát, az LMP és a DK az SZDSZ új köntösben, tehát lejárt, a Jobbiknak nincsenek új lapjai, csak a cigánybűnözéssel és azzal lovagol, hogy ők nem fizetnék vissza az IMF-kölcsönt. A Fidesz épp próbálkozik, hogy milyen irányba megy az egész, látjuk, ők is látják.

Mondja Orbán, hogy nekünk az IMF, se az EU, se a Jóisten nem dirigálhat, ezt akarják hallani az emberek, de amikor az ország 70%-a adósság, addig ilyen nem szívesen hallanak külföldön. Az EU-nak (meg az IMF-nek, Kínának, mindenkinek) érdeke, hogy még több pénzt csikarjanak ki egy országból, ezért nem fognak rendet tenni, csak igazgatni. Így persze lehet euróárfolyammal játszani, de egy vezetőcsere olyan szintű elégedetlenséget keltene, ami senkinek nem jó.

2011. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A vezetőcsere alatt itt az általad vázolt külső nyomásra történő vezetőcserére gondoltam, nyilván.
2011. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Külső nyomásra,hol váltottak eddig vezetőt Demokratikusan persze?Le váltatja az EU.és ki választ és miért másikat?2/3,az 2/3,mégha veszített is akkor is maradt még 40%nyi előny.
2011. nov. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

láp pál! Hol váltottak le külső nyomásra vezetőt? Hát mostanában is nagyon sok helyen. Milosevicset Szerbiában, Sevarnadzét Grúziában, nem tudom már kit Ukrajnában, Kadhafit Líbiában. Kell ehhez persze belső mozgolódás is, de mindig ott volt a háttérben a nyugati szervezés, támogatás és finanszírozás. Te túlzottan leegyszerűsíted a dolgokat. Ez élet sose olyan, hogy A vagy B, fehér vagy fekete, belső vagy külső. Néhány leminősítés, forintleértékelés, államkötvény-eladási kudarc kiválthat egy olyan helyzetet, hogy a kormány nem tud tovább kormányozni. És hogy utána ki fog? Hát az, akit majd Nyugatról támogatnak vagy kijelölnek. Nyilván nem az lesz, hogy az EU eljön ide és szavaz. De mondjuk egy Orbán bukása utáni választáson majd például az fog szóhoz jutni, akit megfinanszíroztak.


A kétharmadról meg csak annyit, hogy az sose volt kétharmad. A FIDESZ-re 52 % szavazott 2010-ben, csak a választási rendszer a győztes felé torzít. Ezt most még tovább fokozzák, és majd úgy lesz az új fideszes választójogi törvényben, hogy aki nyer mondjuk 5 %-kal, az a mandátumszámban majd 30 %-kal többet kap. Csak hát ez is hiú ábránd, mert ha a pénzvilág és a nyugati intézményrendszer el akarja takarítani Orbánt, akkor el fogja.

2011. nov. 12. 09:29
 15/18 anonim ***** válasza:
Az régen volt mikor megmondták külföldről(Moszkva)kire kell abból az egy jelöltből szavazni.És a demokrácia hol marad?Nehogy már arra szavazzunk akit jobban pénzelnek.
2011. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Milosevicset Szerbiában"


Lehet, hogy le vagyok maradva, de Milosevicset egy forradalom buktatta meg 2000-ben.


"Sevarnadzét Grúziában"


Grúziában mióta van működőképes demokrácia?


"Kadhafit Líbiában"


Kadhafit meg pláne forradalom döntötte meg. Ahhoz a külföldnek semmi köze nem volt. Max. annyi, hogy a tunéziai jázminos forradalom bátorította fel a lakosságot.

Aztán meg Líbiában pláne nem beszélhetünk 2011 előtt demokráciáról.


"Kell ehhez persze belső mozgolódás is, de mindig ott volt a háttérben a nyugati szervezés, támogatás és finanszírozás."


Az igen. De nem mindegy, hogy az inspirálja, vagy csak támogatja.

Kadhafi esetében pl. az utóbbi állt fenn, ahogy Milosevics esetében is.


"Néhány leminősítés, forintleértékelés, államkötvény-eladási kudarc kiválthat egy olyan helyzetet, hogy a kormány nem tud tovább kormányozni. És hogy utána ki fog? Hát az, akit majd Nyugatról támogatnak vagy kijelölnek."


Az első fele helytálló.

A második fele marhaság.

Még mindig a nép választja a vezetőit.

Lehet, hogy a korábbi kormány a külföld miatt nem fog tudni kormányozni, az új, oktrojált meg viszont a népharag miatt.


"Nyilván nem az lesz, hogy az EU eljön ide és szavaz. De mondjuk egy Orbán bukása utáni választáson majd például az fog szóhoz jutni, akit megfinanszíroztak."


Azért összeesküvés-elméleteket ne gyártsunk!

Nem jön ide senki finanszírozgatni. Max. nyíltan kifejtik, hogy mit akarnak és ha nem az történik, akkor bevágják a durcit, mint egy óvodás.

De az EU nem a Szovjetunió.

2011. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Márpedig mindig is arra szavaztunk, akit a nagytőke megfinanszírozott. Ilyen volt Gyurcsány is, meg Orbán is. Lehetne éppen rám is szavazni, szerintem jobban járna Magyarország, csak én mondjuk nem tudok milliárdokat mozgósítani ahhoz, hogy a családomon kívül szélesebb körben szerepeljek.
2011. nov. 12. 11:37
 18/18 A kérdező kommentje:
Persze, ez nem Szovjetunió, ezért most finomabban, áttételesebben mennek a dolgok. Orbánt is folyamatosan kérték, kérik, hogy változtasson a politikáján, megüzenték több helyről, aztán jött az amerikai kormány Szijjártó által letagadott, de azért megtörtént szóbeli tiltakozó jegyzéke, meg sok hasonló. De azt azért ne képzeljük, hogy a végtelenségig csak könyörögni fognak! Régen a tankok jöttek, ma meg a pénz beszél. Magyarországnak hetente újabb kölcsönöket kell felvenni, hogy a régieket törleszteni tudja. Nagyon könnyen megoldható, hogy egyszer csak ne legyen, vagy megfizethetetlenül drága legyen (árfolyam, stb.)
2011. nov. 12. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!