Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek lehet zseb pártja az...

Kinek lehet zseb pártja az LMP és milyen célal hozhaták létre?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

1.: SZDSZ hozta létre, hogy a normálisabb liberális szavazókat megtartsa.

2.: A Fidesz hozta létre, hogy még jobban megossza a baloldali szavazókat.

Válassz kedvedre:)

(ha már így tetted fel a kérdést, akkor nem említem azt az opciót, hogy valóban önálló párt)

2009. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem az SZDSZ-é.

A cél természetesen ugyanaz, mint amiért a Centrumot létrehozták néhány éve: szavazatok elvonása pl. a Fidesztől.

2009. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

az elöző LMP és kérdést is éntetem fel és ot egyfelhasználó megemlitete ezt lehetöséget.

azért gondoltam hogy külön kérdésként felteszem

2009. máj. 8. 21:15
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Hogy lenne az SZDSZ zsebpártja? Inkább a veszte.. Így mindkét párt elér mondjuk 3-3 százalékot a választáson, és így egyik sem kerül be. Mert speciel nem a fideszesekből pártolnának át többen, hanem az szdsz-ből.

Nem hülyék ezek..

2009. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Soros György pénzeli, de mint az állat.
2009. máj. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Forrás?
2009. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Ezek szerint nyilván nem érdekel senkit, ha azt mondom, hogy ismerem a párt egy frontemberét, és tőle tudom, hogy önálló szerveződés, más párthoz semmi közük.


De ne is törődjetek velem, elvégre biztos ő is csak hazudik...

2009. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
Azt kell csak végig gondolni,hogy melyik pártnak ártanak a legtöbbet,szavazat szempontjából.
2009. máj. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Ismerek LMP-vezetőket és aktivistákat.


Az LMP együttműködik a humanista mozgalommal, ami egy szektaszerű, zöld-hippi mozgalom.


A humanistákból és egy lazább csoportosulásból tevődik össze tehát a mai LMP. Alternatív globalizációt követelők, környezetvédők, erőszakmentes anarchisták, szélsőbaloldaliak is előfordulnak benne. Heterogén társaság. Sok köztük a művelt és az idealista. Az SZDSZ-t konkrétan gyűlölik, mert úgy tekintenek rá, mint arra a pártra, ami elárulta azokat a liberális és zöld eszméket, amiket az LMP képviselni szeretne.


Egyik párt sem áll közel hozzájuk, legalábbis ők ezt hiszik. Valójában a szélsőbal (pl. Munkáspárt2006) annyiban közel áll hozzájuk, hogy ugyanazokat a médiafelületeket (pl. indymedia) használja, szóval van némi átjárás.


Az LMP senkinek sem zsebpártja, hanem idealista amatőrök pártja, azért hozták létre, amit állít magáról.


Csakhogy amatőrök, fogalmuk sincs a politikáról, jórészt hülyeségeket beszélnek és nyomtalanul el fognak tűnni 2009-es kudarcuk után.

2009. máj. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
06:13 - A politikusoknak meg sokszor fogalmuk sincs azokról, amikről törvényeket hoznak. Tudod, éljenek a politikusok... minimálbérből (és hasonlók). Szerintem igenis oda kell engedni a politika közelébe a szakembereket valamilyen arányban, hogy a politikusoknak is reális rálátásuk legyen azokra a problémákra, amikben döntenek.
2009. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!