Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen stílusban bírálható az...

Milyen stílusban bírálható az általad támogatott politikai irány vagy párt?

Figyelt kérdés
A dicséretet mindenki jól viseli, de milyen formában tudod elfogadni a számodra fontos értékek bírálatát? (Pl. a magyarság, a szabadságjogok, a zsidóság, a cigányság, a hazai vállalkozások támogatása, a gyermekvállalás, a vallás, stb. ügyében). Mire mondanád azt, hogy "rendben, nem értek ugyan egyet veled, de korrektül mondtad el az álláspontod" ?
2009. máj. 8. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden vitánál egy dolgot vagyok képtelen elviselni, a vak, demagóg propagandaszöveget.

Egy vita attól vita, hogy nem elbeszélünk egymás mellett, hanem érveket sorakoztatunk érvekkel szemben, a másik által mondottakra válaszolunk, végiggondoljuk az elhangzottakat.

A politikai meggyőződésem határozott (ahogy barátaim meg szoktak fogalmazni egy nagyon konzervatív, nagyon liberális szélsőjobboldali vagyok szociális vénával, ez nálam kerek egész, nincs benne ellentmondás)kétlem, hogy bármi megváltoztathatja, hiszen értékrend az alapja.

De nem elvakult, nem fekete-fehér. (Nehéz is lenne politikában így gondolkodni)


Amíg a vita érvekről szól, addig nincs semmi probléma.

Sokakkal sokmindenben nem értek egyet, de jól el tudunk beszélgetni én is, a vitapartner is tanul belőle, elgondolkozunk érveken.

Amikor már érzelem uralja, elbeszélünk egymás mellett, nem érvekről szól a dolog, hanem jelszavakról, akkor annak semmi értelme és befejezem.

2009. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben elfogadott a bírálat, ha az illető nem vakon bírál, hanem igenis tájékozódott előtte az illető pártról, és itt most mindegy, hogy a bírált pártot támogatom vagy sem, mindegyikről csak így van értelme bírálni (ahogy dicsérni is), ha nem elvakult tájékozatlan, hanem érveket is felállít, hogy ez szerinte miért nem.
2009. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Köztudomású, hogy kis hazánkban én szeretem legkevésbé a legnagyobb ellenzéki párt bebetonozott elnökét. (Személyes konfliktus /sérelem/ még 1990-ből, a kampány időszakból, amikor Ő közjogilag csak mezei állampolgár volt.) Sajnos ez a negatív érzés - és a bebetonozottság - az oka annak, hogy nem is gondolkodom azon, hogy őket, mint politikai erőt akár elemezzem is. Bírálom azt az oldalt kollektíven is, és külön kioragadva első számú vezetőjét, de mégsem BAYER ZSOLT-hoz járok retorika órákra. (Azt a nyelvi leleményt, Jókai Mórét messze túlszárnyaló szókincset - természetesen neutrálisan, a szavaiből sugárzó féktelen gyűlölet nélkül - tanítani kellene!)Remélem, mindkét oldal számára egyértelmű volt ez az allegória!
2009. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Számomra egyértelmű voolt, hogy te azok közé tartozol, akikkel nem állnék le vitatkozni, mert semmi értelme.

(Azért én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy nem érdemes-e a politikát megpróbálni kicsit objektívebben figyelni, mert így lehet, hogy helytelen döntést hozol.

De a te dolgod)

2009. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az átlagnál egy hangyányival tehetségeseb a illető úr - mert meg tudta magár csinálni. Én nem. Igaz ilyen ambícióim sem voltak, pedig első diplomám - ÁiF - 100 százalékosan - predesztinált volna erre. - de nem annyira, mint ammennyira azt magáról gondolja, másokkal el tudja hitetni, és mások el is hiszik. Ennél objekítvebben nem tudok nyilatkozni. Még szerencse, hogy édesanyám már kisgyerek koromban megtanított franciául, maj nagyon jól eslsajátítottam az angol nyelvet is, és már megkérvényeztem a Kivándorló Útlevelet is, így - ha minden kötél (akár Kövár, akár Mikola, akár Páva, vagy aki még nem jelentkezett) szakad Kanadában, ötvenéves korom elllenére esélyeim lesznek új egzisztenciát teremteni.

Tisztelettel felhívom a figyelmedet, hogy Te viszont csak az én hozzászólásomra reagáltál, a az eredeti kérdésre nem.

A léényeg az, hogy mi sem szívleljük a másik oldal poltikusi garnitúráját, mégsem Bayer Zsolt (meg Tőkéczki László meg Balóné Morvai Krisztina meg az MSZMP egykori elkötelezett híve Széles Gábor nagyvállalkozó)gyalázkodó stílusában fejtjük ki a véleményünket.

2009. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én voltam az első és én voltam aki a te írásodra reagált.

Te viszont tényleg nem válaszoltál a kérdésre, csak személyes sértettséged írtad le. És hogy hány nyelven beszélsz.

Nem akarlak én bántani, de ha igaz amit írsz, akkor ezzel fogod tölteni az időd, hogy sajnálod magad.

Semmi nem fekete és fehér.

2009. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még hogy nem válaszoltam a kérdésre? Én válaszoltam csak igazán, de mivel az "automata trágárságszűrő" (vagyis a moderátor, aki belenéz) már a legenyhébb szavak után is azzal fenyegetőzik, hogy törli még a regisztrációmat is, csak ilyen allegorikus nyelven lehet reagálni.

Akkor olyan köznyelven: Az MSzP szalonképesen bírálja a másik oldalt, a Fidesz és holdudvara trágársági versenyt csinál a mondanivalójából. (Ez pedig nem tetszik.) Mészáros, Bolgár Décsi és a többiek is nagyobbnál nagyobb csacsiságokat mondanak az ATV-n, de legalább kultúráltan.

Miért kell a nyelvtudásomat irigyelni. A francián és az angolon kívül még értek néhány idegen nyelven, sőt magyarul is tudok. A birtokos jelző után mindig kiteszem a tárgyragot, mert az anélkül a tárgy csak lógna a levegőben. Én sem akartalak megbántani, így nem is nevesítettem, mire gondolok, csak céloztam rá.

Szép hétvégét!

2009. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A megyek Kanadába, nem megyek Kanadába vitának nem sok értelmét látom, de abban igaza van a kedves válaszolónak, hogy a Fidesz stílusa valóban nem megengedhető.

Egyébként én "csak" 4 évig dolgoztam Kanadában (angol nyelvterületen), de azzzal anyagilag 20 évet nyertem, nem is beszélve a jópontról, amit az az önéletrajzomban jelentett.

2009. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!