Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne ha a CBA megvenné?

Jó lenne ha a CBA megvenné?

Figyelt kérdés

A CBA vevő lenne a Profi, a Cora és a Match hálózatára, ha a tulajdonos Louis Delhaize-csoport valóban megszabadulna magyarországi érdekeltségeitől. Ha megtörténik a felvásárlás, javulhat a magyar élelmiszer-termelők pozíciója, ugyanis a hazai láncok több hazai terméket vásárolnak, mint multinacionális vetélytársaik - írja a Magyar Nemzet.


[link]


2011. nov. 8. 10:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ennyit kb a sok tönköltnek, akik " mi lesz ha a multik ki mennek, ki lép a helyükre, hogy veszek stanglit" jajgatnak, és nem értik miért ennyire rom a gazdaságunk!!
2011. nov. 8. 10:06
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jó lenne-e. Nem nagyon ismerem a CBA-t, nincs a környékemen, így nem szoktam ott vásárolni. Ahol eddig a legtöbb magyar terméket láttam, az a Spar, amit sokan nem szeretnek. A Spar-os termékek elég nagy része Magyarországon készült. A CBA-ról meg hallottam már hideget-meleget ezen a téren.
2011. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

nem lenne jó.


megszűnne a piaci verseny és egy multinak lennénk kiszolgáltatva (-->CBA), aki olyan áron adná a termékeket amilyenen csak akarja...

2011. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

nem lenne jó.


megszűnne a piaci verseny és egy multinak lennénk kiszolgáltatva (-->CBA), aki olyan áron adná a termékeket amilyenen csak akarja...



Miért nem olvasol el valaimit, mielőtt beokoskodsz?


Louis Delhaize-csoport kezében vannak a fentnevezett multik!

Mekkora verseny lehet ma egy cégcsoporton belül?


De arról nem beszélve hogy milyen annak az agya, aki nem képes megérteni hogy vagy magyar egy kereskedő és itthon tartja a pénzt, ami újratőkésedik, vagy Francia-Belga és pápá megy ki a pénz gazdagítva őket.


Akkor hogy is van ez?

2011. nov. 8. 10:35
 5/19 anonim ***** válasza:

"magyar egy kereskedő és itthon tartja a pénzt, ami újratőkésedik"


IGEN! A magyar kereskedők már csak ilyenek... Nem trükköznek holmi adóparadicsomokkal...

Szép álom...

2011. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Louis Delhaize-csoport kezében vannak a fentnevezett multik!

Mekkora verseny lehet ma egy cégcsoporton belül? "


nem a cégcsoporton belül, hanem pont mondjuk a CBA-val van versenyben.


Ha ezeknek a tulajdonosa is a CBA lenne, akkor nem lenne versenyhelyzet.


sztem ez egyértelmű.

2011. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a South Park Walmartos részét.

Ott is kivégezték a multit, majd egy helyi kisboltból lett multi.

Az emberek fogyasztási szokásain kellene csak változtatni, de az már nehezebb dió...


Csak a miheztartás kedvéért: nem járok teszkóba, se más ilyen hulladékot árusító üzletbe.

Sajnos SPAR-ba kénytelen vagyok néha, de ha tehetem azt is kerülöm, mert sz@r!

2011. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"""magyar egy kereskedő és itthon tartja a pénzt, ami újratőkésedik"


IGEN! A magyar kereskedők már csak ilyenek... Nem trükköznek holmi adóparadicsomokkal...

Szép álom...



A hülyességed!

A leadózott jövedelmét mi a F ért vinné adó paradicsomba?


Adóparadicsoba csa külföldön szerzett és az adókalól kibutatott jövedelmeket van értelme kijuttatni.

2011. nov. 8. 11:24
 9/19 A kérdező kommentje:

"Louis Delhaize-csoport kezében vannak a fentnevezett multik!

Mekkora verseny lehet ma egy cégcsoporton belül? "


nem a cégcsoporton belül, hanem pont mondjuk a CBA-val van versenyben.


Ha ezeknek a tulajdonosa is a CBA lenne, akkor nem lenne versenyhelyzet.


sztem ez egyértelmű.



Hát persze!

Egy eltorzított versenybe teljesen felesleges belesétálni.

Nem ezen múlik a verseny.

Hiszen akadna sok versenytárs még a piacon.

Hanem hogy az élelmiszertörvényünk legyen megfelelő, és vagy ne tudjanak szemetet behozni, vagy mi is gyárthassunk.

És persze ne 1-2 millára büntessék már a multikat ha valami nem stimmel, hanem 1-2 millárdra.

2011. nov. 8. 11:30
 10/19 anonim ***** válasza:

"A leadózott jövedelmét mi a F ért vinné adó paradicsomba?


Adóparadicsoba csa külföldön szerzett és az adókalól kibutatott jövedelmeket van értelme kijuttatni."


te kis naiv! :-)))

az a pénz még az adózás előtt távozik valamilyen költség címén. pl: marketing-tanácsadás, vállalati kommunikáció fejlesztés, stb.

ezt szépen kiszámlázza egy offshore cég, és már ki is van mentve a bevétel még adózás előtt.


ezt a CBA is így csinálja, nyugi. ;-)))

2011. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!