Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz tényleg csak a saját...

A Fidesz tényleg csak a saját önérzete miatt nem kér segítséget az IMF-től?

Figyelt kérdés
matolcsy azt mondta, hogy a gyengeség jele lenne...
2011. okt. 29. 20:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%
Azért nem mernek hitelt kérni, mert különben az ellenzéki média kicsinálná őket. Amúgy manapság már minden épeszű és gerinces közgazdász átvedlett kőkemény marxistává. Nobel-díjas közgazdászok ismerik be nap mint nap, hogy Marxnak igaza volt. Ha a Fidesz őszinte választ akar a szakembereitől, akkor valszeg azt fogják hallani, hogy "Bmeg, olvasd el a Tőkét, ez van..." De a szocializmus akkor sem vág a fidesz profiljába, szóval egyre csak süllyedünk le a kapitalizmus posványába. Mellesleg ne higgyetek a burzsoá hazugságoknak, a szocializmusban alig vettünk fel kölcsönt. Összesen 20 milliárd dollárt, azaz a 2000 milliárd dolláros nemzeti vagyon csupán 1%-át, amit vissza lehetett volna simán fizetni. Ma 200 milliárd dollár, és elkótyavetyélték a nemzeti vagyont.
2011. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Shai-Hulud ***** válasza:
63%

21:38

"Pedro: Miért kéne visszafizetni?Törvénybe van iktatva ,vagy akkor fölborul a világmindenség??"

Nem, nem borul fel. De ha kölcsön kérsz valakitől (vagy apukád kölcsön kér) akkor azért a tisztesség azt kívánja, hogy fizesd is vissza.


"Azzal kéne visszafizetni az államadósságot ,aki fölvette ,mert senki sem kérdezte meg az állam lakosait ,hogy fölvegyük a hitelt."

Igaz, nem kérdeztek meg róla. Mint ahogy arról sem, hogy legyen-e pl. fűtés az iskolákban, hogy járjanak-e a vonatok. Valóban szétlopták az országot, de a hitelek a működőképesség fenntartásához kellettek. Csak fizettük a ránk hagyott sz.r gazdaságot, a szükséges reformokat meg nem tudták, (vagy nem merték) megcsinálni. Sokba került ez nekünk.


"A devizahitelesekkel egyetértek ,ők vették föl ,nekik is kell visszafizetni ,DE ezt csak akkor lett volna tisztességes a bankok részéről ,ha azon az áron kéne visszafizetniük a pénzt amin fölvették ,de ez a kamat emelés csak az emberek kizsigereléséről szól."

A devizahitelek kamatai nem nőttek, most is ugyanannyi a kamat svájci frankban, mint régen. (Csak azóta sokkal drágábban lehet frankot vásárolni.) De ha tudsz olcsón frankot szerezni, abban is visszafizetheted.


"Amúgy meg ,ha én valakinek pénzt adnék ,akkor megnézném ,hogy marad elég tartalékom ,hogy ne kerüljek pénzügyi válságba és nem teszek rá még több kamatot ,hanem megvárom amíg teljesen visszafizeti."

Egyetértek. Viszont a válságot NEM azok a bankok okozták, amelyek a devizahiteleket adták, hanem az amerikai nagybankok.


Szóval persze bejelenthetnénk, hogy nem akarjuk, vagy nem tudjuk visszafizetni az államadósságot, de annak nagyon nem lennének jók a következményei. Azonnal hatalmasat esne a forint árfolyama (minden SOKKAL drágább lenne), a mozgatható tőkét nagyon gyorsan kivonnák az országból, jócskán megnőne a munkanélküliség - szóval inkább ne akard ezt. Nem véletlen, hogy EGYIK KORMÁNY SE tette meg ezt a lépést, és nem is fogja, amíg erre egy mód is van.


Pedro

2011. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"A Fidesz tényleg csak a saját önérzete miatt nem kér segítséget az IMF-től?"


Nem akarja, hogy Magyarország kormányzását átvegye az IMF, ahogy Görögországot is gyakorlatilag az EKB és az IMF irányítja most már (pl. egy német szakértő írja a görög eü. reformokt). Valamiért a hülye Fidesz azt akarja, hogy Mo. független legyen, nem is értem, miért, ez a gyk magyarellenes tagozat számára tök értehetetlen lehet.


"matolcsy azt mondta, hogy a gyengeség jele lenne"


IMF-hitelt felvevő országokat a pénzpiacok leírnak, mint harmadik világbeli, tönkrement országokat. Egy ilyen ország általában később sem juthat máshonnan hitelhez, mint az IMF-től. Vagyis állandósulhat az IMF-től való függőség. Ezért jobb nem elkezdeni ezt a folyamatot, mert nehéz kimászni belőle."


Ebben valamilyen szinten egyetértek. Gondolom úgy vannak vele, hogy szar nekünk most is, de ha úgy járunk mint a görögök, akkor mi lesz? Ott is ott tüntetnek meg ordítanak, hogy felére csökkent a fizetése, több ezer embert elküldtek, emelik az adókat, dobálják a görögtüzeket (kac-kac) stb. de mire jó? Úgy se tud értük mit tenni a kormány, mer' az IMF megmondta, hogy márpedig ennyit megszorítotok, ha az ég a földdel összeér akkor is és kész!

2011. okt. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
13. válaszhoz + Most még azért ha meg is kell szorítani, azért legalább van valami szabad mozgásterünk.
2011. okt. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

22:58


"szocializmusban alig vettünk fel kölcsönt. Összesen 20 milliárd dollárt, azaz a 2000 milliárd dolláros nemzeti vagyon csupán 1%-át, amit vissza lehetett volna simán fizetni."


1. Ha simán vissza lehetett volna fizetni, akkor miért ment majdnem csődbe az állam? (ha nem jön a német gyorssegély 1989 végén, bekövetkezett volna az államcsőd)


2. Ha olyan kicsi volt az államadósság, akkor miért volt 1979 óta adósságspirálban az ország, miért kellett 1982-ben csatlakozni az IMF-hez, és miért diktálta az ország gazdaságpolitikáját már a 80-as évek közepétől a Világbank?


3. Ne hazudj. A nemzeti vagyon 1985-ben 5659 millárd forint volt, ami 50 forintos dollárárfolyammal 113 mrd dollár.

2011. okt. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Furcsa azért, hogy a sajátos gazdaságpolitikának köszönhetően az euró 303 forint, a dollár 214?, és így az államadósságunk is igencsak megugrott, ott vagyunk, mint tavaly a a magánnyugdíj pénzek ?bevonása? előtt, azzal a különbséggel, hogy lassan már az összeset felélték. Maga a szándék nem az ördögtől való, hisz ép ésszel belátható, hogy hitelre hitelt nem veszünk fel, csak e mellé kellenének normális reformok is, nem csak esztelen megszorítások, miközben súlyos milliárdok elfolynak itt- ott. Mindegy, én támogatom, hogy a fizetésünk 100%-át adózzuk le, akkor legalább a kétszínűség megszűnne. Éhen halunk? Van ez így gyerekek...
2011. okt. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 mustafa33 ***** válasza:

Nem olyan egyszerű a válasz. Mit gondolsz miért nyomják olyan vehemensen a Magyarország és O.V. bucsmolását nyugaton, a liberális világsajtóban? Miért kiabálnak kígyót békát? Mert nem hajlandó elkötelezni magát az újkori kegyúrnak. Ahogy már 1000 ével ezelőt sem volt hajlandó alávetni magát a Szent római birodalomnak, a német római császárságnak. Nem lett Magyarország a császár hűbérese. Ma sem lesz a IMF hűbérese.

Ez az egyik oldal. A másik viszont az, hogy most nyomják hogy milyen jó hogy nem vagyunk az Eurósok között, nem hat ránk a Görög helyzet, ami szintén marhaság, mert ha Eurónk lenne, nem lógnánk az Eurón meg Frankon és stabil áron fizetnék a frankosok a kölcsönt és ha az a mostani árfolyamon lenne, 1 Euróval 308 forintot fizetnének vissza. De ez viszont nem lenne jó a hitelező bankoknak. Nem nőne ugyanis az eladósodás a forintromlás következtében. Csakhogy ha akarnánk se, éppen a hitelek miat nem vennének be az Eurósok közé.

2011. okt. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

ma 02:16


A gyenge forint jót tesz a fizetési mérlegnek. Magyarország érdeke a kormány szerint a gyenge forint. Nem beszélnek róla hangosan, de csinálják.


A gyenge forint politikájának útjában egy csoport áll: a devizahitelesek. Velük kell kezdeni valamit. Kitalálták a végtörlesztést, ezzel csökken a számuk kb. 20%-kal. Kitalálták az árfolyamrögzítést, az eszközkezelőt stb. Így megoldható, hogy a devizahitelesek egy részének terhétől megszabaduljon a gazdaságpolitika. Ezután pedig szépen gyengíthető tovább a forint és fokozható az ország versenyképességet. Közép-Európa Kínáját akarják megteremteni, ez a program. Persze szemtől szembe ezt nem fogják bevallani, mert a nép elkezdene vinnyogni.

2011. okt. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%
Egy országban, ami erősen importra szorul, nem biztos, hogy a gyenge forint kifizetődő lenne.
2011. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

ma 11:11


Magyarország nem "szorul" importra. Gyenge forint esetén kevesebb importterméket fogyaszt a nép, oszt jó napot.


Az exportáló iparágak importigénye nem túl magas. Egyedül az energia az a terület, ahol necces a dolog az importigény miatt. De a lakosság üzemanyagfogyasztása viszonylag rugalmas.

2011. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!