Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltással a mi...

A rendszerváltással a mi helyzetünk is hasonlóan változott meg?

Figyelt kérdés

A következő hasonlatot hallottam:


"Úgy jártunk, mint az a megkötött kutya, amelyiknek engedtek ugyan a láncán, de a tányérját is annyival odébb tolták..."


A rendszerváltás előtt az emberek megéltek a fizetésükből, de nem voltak szabadok, nem utazhattak, és nem jutottak hozzá bármihez az üzletekben.


Ma már szabadon utazhatnak, mindenhez hozzájuthatnak az emberek, de meg sem tudnak a fizetésükből élni...


Találó-e ez a hasonlat?


2011. okt. 19. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy nem tudnak megélni? Mert mindent hitelre azért, mérsékeld a kiadásaid és majd meg tudsz élni.
2011. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:

Szerintem nem áll meg a hasonlat. Inkább azt mondanám, a kutya mindig megkapta a maga kis kajáját, de relatíve keveset, és nem szólhatott bele, hogy mit.

Ma a kutya elmondhatja a véleményét, de bármikor megvonhatják tőle a kaját, igaz, ötször annyit és mást is kaphat, mint azelőtt.

2011. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eléggé találó. Az első pedig biztosan nem kevés pénzből él. Nem mindenki vett fel hiteleket,akinek anyagi gondjai vannak. Ma a legtöbb embernek nagyon kevés a bére,de az alapvető kiadási magasak.
2011. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akár.

Bár nekem nincsen hitelem, nem vagyok önkéntes adósrabszolga.

A véleményét bárki elmondhatja, de senkit sem érdekel a másik ember véleménye. Mert a vélemény olyan, mint a segglyuk.


Mindenkinek van.

2011. okt. 19. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:

"A rendszerváltás előtt az emberek megéltek a fizetésükből, de nem voltak szabadok, nem utazhattak, és nem jutottak hozzá bármihez az üzletekben. "


Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Bárhová el tudtál utazni útlevél csináltatás és vízumkérés után, bármit be tudtál szerezni, azt is ami nem volt kapható a boltokban, épp csak olcsóbban mint most.

2011. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hallottam már olyan összehasonlítást is, hogy most már politikailag és jogilag is szabadok vagyunk csak a seggünk csupasz. Értsd ahogy tudod !
2011. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!