Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vásároljak magyar...

Miért vásároljak magyar zöldséget?

Figyelt kérdés

3 országban kapható zöldségeket teszteltek találomra, a magyar eredmények a legrosszabbak.

[link]


Eddig törekedtem rá, hogy piacon vásároljak, ne multiban, és hogy lehetőleg magyar árut, de lehet, hogy ezentúl nem fogok. Drágább is, de hogy még rosszabb is...


2011. okt. 18. 14:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

Ha télen akarsz paradicsomot venni, akkor ugyan olyan sz@r a magyar fóliában termelt, meg az osztrák fóliában termelt paradicsom is. A marokkói talán még ehető, mert látott természetes napfényt is.


Ha akkor akarsz paradicsomot venni, amikor annak szezonja van, akkor finom az osztrák is, és a magyar is. Tudom, feleségem fél rokonsága paradicsomot szedni jár ki osztrákba, és kicsit sem "gondozzák" másképp, mint a magyarok. Nem különböztetik meg, hogy "Na ezt vízízűre kell csinálni, mert magyarba megy". :)


Mellesleg gondolkodjatok kicsit. Télen a "Magyar paprika" a boltok polcain vajon honnan származik? Marokkóból. És nem kamu a magyar, nem összeesküvés elmélet vagy átverés, ugyanis magyar terméknek számít,ha magyar vetőmagból bértermesztésben Marokkóban érlelik.


Mellesleg engem zavar, hogy itthon a magyar gyümölcs a "kuriózum", és ezért 3X annyiért kell adni, mint a külföldit. Holott az ég világon semmiben sem tér el a gondozása a kettőnek (ISMÉTLEM, ha szezonjában veszed). Nem csodaföld a magyar föld, nem terem rajta csodaparadicsom, vagy csodapaprika.

2011. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

1. télen a piacon pont ugyanolyat íztelen a paradicsom (tavaly és tavalyelőtt kipróbáltam)

2. olvastam a cikket, valóban nem emeltem ki a 90%-ot, kizárólag azt a részt, ami felháborított, és azt a részt nem lehet szépíteni: a 3 legrosszabb termék magyar volt. Elhiszem, hogy egyiktől se haltam volna meg (más kérdés, hogy sok ilyen mit okoz hosszú távon), elhiszem, hogy 2 még a határértéken belül volt, és elhiszem, hogy a magyar szabályozás szigorúbb. De itt az összes terméket a magyar szabályozás szerint vizsgálták, és érdekes, hogy az összes külföldi megfelelt neki, hiába szigorúbb.

2011. okt. 18. 15:12
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

15:08-as vagyok.


Amit kifelejtettem. Szívesen, tényleg szívesen vennék magyar zöldséget, gyümölcsöt, stb.. ha korrekt áron adnák. Persze, most majd jön, hogy a multik hibája, stb...

De szét kell nézni. A dinnyét például sok esetben a portája előtt áruló 80 éves nénike is drágábban adja, mint a multi. Pedig az ő dinnyéje nem megy át 8-10 kereskedőn, mire kiköt a boltok polcain. Mert sztem ez utóbbi a nagy gond itthon. Sok az állomás, mire kiköt a végfelhasználónál (fogyasztónál).

2011. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

15,08 Végre valaki érti, mi a problémám!


Előzőknek: eddig magyar termelőktől vásároltam. De mostantól nem biztos, hogy fogok.

2011. okt. 18. 15:14
 15/21 anonim ***** válasza:
59%

rendben,nem veszel Én azt fogom venni,mert olcsóbb. Náron a dinnye 90 wolt a munltban, 79-ér vettem a piacon. A paradicsom paprika most 120-150 a nagycsarnokban, ennyiért nem láttam multiban.

Meg szoktam nézni mennyit költök, ezért vásárolok a piacon. Télen pedig ritkán veszek paradicsomot. Azért teszek el nyáron 100 üveg lecsót,hogy azzal tudjak főzni

2011. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

15:17


Dehát nem olcsóbb. :) Mit gondolsz, miért kell feltüntetnie a zöldségesnek a paradicsom, dinnye, stb.. mellé nagy betűkkel, hogy MAGYAR!!! Mert egyébként azért az árért rajta maradna az egész. Ha olcsó lenne és szép, akkor nem kell reklámozni, hogy hazai. De ha reklámozza,azzal drágábban adhatja.


Egyébként a nagycsarnokban (ha a bp-i vásárcsarnokra gondolsz) lévő eladók is a nagybani piacról szerzik be a cuccokat. Ahol hazai termelők, és NAGYKERESKEDŐK adnak el. Ez egy nagy terítő rendszer, és közel sem biztos ,hogy a nagycsarnokban te magyar parit vettél.

2011. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ezen én is szoktam gondolkodni, hogy lehet az osztrák, spanyol, olasz zöldség vagy gyümölcs ugyanannyi, mint a magyar, hiszen a nyugati munkás valószínűleg többet keres a magyarnál, és még szállítani is kell. Nem hiszem, hogy azért, mert a magyar gazdák óriási haszonnal dolgoznának. Inkább az lehet, hogy a nyugati gazdaságok sokkal korszerűbbek, meg aztán az EU-s támogatási rendszer is talán inkább nekik kedvez. Látjátok, amink volt (cukorgyártás), azt tönkre kellett tenni, és most ott tartunk, hogy behozatalra szorulunk.


Én csak azért is magyart veszek. De még az is lehet, hogy veszek egy telket, és elkezdek termeszteni saját célra, mert elegem van abból, hogy sokszor csak felfújt, íztelen termékeket kapni.

2011. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Miért olcsóbb a nyugat-európai? >> mert a gazda ott több támogatás kap, tehát olcsóbban tudja adni (a multinak) úgy, hogy még nyereséges legyen. Sőt, ha idejön, és nálunk bérel földet, akkor is több támogatást fog kapni, mint a magyar szomszédja.

Miért vegyek piacon? >> a "piac" sem egy egységes valami, ott is vannak kereskedők, "rendes" termelők, meg három marék szamócát árulgató nénikék is. Igazából a középső csoport az, akivel legjobban járhatsz, ha kitapasztalod, hogy kinek van megbízhatóan jó áruja. Budapesti piacokon (én leginkább a Lehelt ismerem, de a többi is hasonlónak tűnt) leginkább kereskedők vannak, akik a Nagybanin vásárolják fel a cuccaikat olyan termelőktől, akik akkora volumenben állítják elő az árut, hogy már nem lennének képesek egyedül eladni. Néha jó árut sikerül bevásárolni, néha kevésbé jót. De főleg szépen kinézőt, az íze általában ugyanolyan, mint annak, amit a boltban veszel. Nem véletlenül, ők is ugyanonnan veszik. Ráadásul van, hogy a bolt megengedheti magának, hogy kevesebb hasznot tegyen rá.

Na, mára kiokoskodtam magam...

2011. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

mi mindent megtermelünk magunkat a kertünkben, nem vásárolunk semmit

egyébként itt mennyi okos földművelő ember van, aki igazából valójában panelos, földet csak a panel melletti parkban látott, de itt osztja az észt...

egyébként azt a paradicsomot, paprikát nem csak megtermelni kell ám, oda kell termőföld, műtrágya, és komoly gépek

külföldön gondolom john deeral dolgoznak, amerikai csúcstechnikás traktor, ami szinte mindent tud, 10x annyi területet megszánt, 10x annyi területet meg lehet vele művelni 10-ed annyi gázolajból, mint egy 30 éves etz traktorral, ami gyenge, és leginkább csak kínlódik, ha kemény földön van hsználva, arról nem is beszélve, hogy nagyobb terület megművelésére nem éppen megtérülő befektetés, nem csak az üzemeltetés miatt, hanem mert szar, tönkremegy rajta minden, egyszerűen elavult

ez nem a témához kapcsolódik, csak azért fejtettem ki, hogy mindenki tisztán lásson, aztán a lényeget már leírták előttem


egyébként kérdező, tehát most már gondolom fölfogtad, hogy miért is van árrés, hiába megy át 10 emberen mégis olcsóbb...


meg aztán mitől lenne finomabb? ugyanaz a gazat eszi ugyanaz az állat, ugyanaz a trágya keletkezik belőle, ugyanazzal a trágyával trágyázzák a földet, műtrágyázzák, aztán ugyanaz a vegyszer kerül rá, mint itthon

és igen, a vegyszer, amit ide behoznak, mivel ezt szintén úgy hozzák be, drágább mint külföldön, ki van ez találva, hogy a multi is el tudja adni a szarját

2011. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


john deere nem igazán van elterjedve M.O.-n, nem sokan engedhetik meg maguknak, mivel 50-60m ft forint körül van itt, egy etz traktor pedig 1m

ott kapnak támogatást, fejlesztenek, itt meg nem, és bezárul a kör, mivel kb ennyi a történet, minden a fejlesztésen múlik, ezen van a hangsúly, nem azon, hogy az osztrákoknál hú meg hű, mert ugyanaz az éghajlat, ugyanaz minden, a technikát kivéve

2011. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!