Miért nem esik egybe a "törvény", és az "erkölcs" Magyarországon?
Miért létezik olyan törvény, ami alapján a gyorhajtási birság alól kibújhat az akinek elég pénze van, és elég pofátlan, mondjuk politikus?
Én naív módon azt gondoltam hogy a gyorshajtást azért büntetik, mert vagyoni helyzettől függetlenül veszélyes.
Ám tévedtem. A politikusok gyorshajtása ártalmatlan, csak a csóró emberek gyorshajtása a kockázatos:
Erről van szó.
Teljesen törvényes dolog az, hogy akinek pénze van, annak akár törvényes lehetősége van olyan dolgokat is megtenni, ami amúgy "erkölcstelen" a közfelfogás szerint.
Gyanús nekem, hogyha mondjuk 1000 Forintért is lehetne ilyen berendezést kapni, akkor hamar betitanák.
Itt lényegében azok alkottak egy törvényt maguknak akiknek példával kellene elöl járni erkölcsi tekintetben.
Mi pedig az ilyen hozzáállású emberektől várnánk a "népképviseletet".
Nem sokra megyünk azzal, ha nem törvényszegők, csak éppen amorálisak.
"Például, nem erkölcsös megcsalni az asszonyt. De törvényben nem tilthatják meg"
Dehogynem.
Nem azért, mert Fidesz kormány van
Nem azért, mert MSZP kormány van
Nem azért, mert liberális kormány van.
Egyszerűen azért, mert mindig és mindent az erő dönt el. A különbség az, hogy akinél az erő, milyen mértékben hajlandó - önkéntesen - alávetni saját magát is a maga által hozott törvényeknek.
Vannak országok, ahol ez jobban megy. Nem azért, mert ott jobbak a politikusok. Anglia például egész nyáron politikusi, képviselői botrányairól volt híres. Csakhogy ott, akiről ez kiderült, az egyáltalán nem nyaló sajtó kipellengérezte, a tömeg meg elkergette (erre általában azért nem került sor, mert az illető pontosan tudta, hogy ez fog történni, és mégis csak jobb, ha emelt fővel távozunk). Nálunk a politikus tudja, hogy érinthetetlen, a média hajbókol, a tömeg (hangosan) éljenez. (hogy csendesen otthon mit csinál, az meg kit érdekel)
Azért mert törvényből egy van, erkölcsből meg tízmillió.
A citált példa pedig semmit sem igazol a tízmillió ügyeskedő országában.
Ja azt kifelejtettem, nemcsak Mo.-on nem esik egybe a törvény az erkölccsel. Ha azt hiszed, hogy csak itt vannak korrupt politikusok, kérdezd meg erről az ukránokat, vagy hogy a Lajtántúlról is hozzak egy példát az olaszokat! Az osztrákoknál is épp a napokban volt egy hasonló botrány. Nem a törvényekkel van a baj, hanem a törvények végrehajtásával, és a média és a társadalom nyomásának hiányával. Szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban a média nem az emberek ellen dolgozik, és a kormány fél az emberektől, nem pedig fordítva.
Tegyük fel, vki belekukkantana Mesterházy, Morvai, vagy Navracsics disszertációjába, mint ahogyan Németországban történt az egyik német ex-miniszter (zu Guttenberg) esetében, és plágiumot találna. Kényszerítené őket visszalépésre és a politikai életből való távozásra a saját mindenkori táboruk és médiájuk? A kérdés ugyanis így adódik, nem pedig úgy, hogy az ellentábor mit akar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!