Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha forgalomba hoznák a napelem...

Ha forgalomba hoznák a napelemes autókat, a kormány vetne ki jövedéki adót a napsütésre?

Figyelt kérdés

+ még arra is ÁFA.. A kérdést az alábbi cikk kommentjei közül szemezgettem, elég szánalmas, hogy ebben az országban ott gombolják le az embert, ahol tudják (pl. chipsadó a sörre??)


[link]


2011. okt. 13. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem a napsütésre, de mondjuk kellene fizetni a napelem négyzetméteréért évente egy bizonyos összeget. :D
2011. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

21:47


Nem ennek a befizetésekor lenne az év legvidámabb napja.. :)

2011. okt. 13. 21:50
 3/14 Problem2 ***** válasza:
30%

Most tényleg mit kell állandóan rinyálni??

Mi a baj a chips adóval, az hogy nem tudod magadat mindennap teletömni csipsszel ill. nem fogsz minden nap beba..ni?

Sajnálod ,hogy nem fogod tudni mindennap sza.rrá cukrozott kajákkal teletömni magadat??Sőt ha én a fidesz kormány helyében lennék az egekig fölnyomnám az áfát ezekre az "élelmiszerekre"!Meg kellene tanulniuk az embereknek spórolni ill. normális ételekre költeni a pénzüket.Persze könnyebb rinyálni ,hogy nincs pénzem fizetni a hitelt, mert a fidesz így megy úgy.Aztán fröcsögő pofával bemennek az emberek az üzletekbe és vesznek egy karton cigarettát, energia italokat ,meg a sok s.rt.Pedig itt kezdődnek a spórolás első szakaszai!

Bocsánat a kirohanásom miatt ,de már nagyon unom az emberek jajgatását.Jah és nem vagyok fidesz párti.:)

2011. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem érdekel a csipszadó, ezt a példát csak azért hoztam fel, mert elöbb-utobb kb mindenre kifogják vetni, ami nem a fán terem
2011. okt. 13. 21:59
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem hinném.

Adó technikailag nem lenne megfelelő.


A napelemekbe építené be.

2011. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
A napelemek árába, bocs
2011. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az elsőé a legreálisabb, hogy a felület alapján kéne (pofátlanul nagy összegeket) fizetni.
2011. okt. 13. 22:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tehetné. Ugyanis ezt az EU a környezetszennyezés visszaszorítása érdekében megtiltotta. Vethetne ki, de akkor ki kellene lépnünk az Euból, ha nem tennénk meg szankciókat alkalmaznának.
2011. okt. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Arról adjatok nekem infót mennyi ideig használható egy ilyen napelem. Hiszen ha külső behatás (pl törés) nem éri, nem igazán van ami elromoljon benne. Egy hozzáértő esetlen leírhatná az anyag elöregedése folytán mennyire hajlamos teljesítménycsökkenésre, és milyen időnként kell cserélni?
2011. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
biztos
2011. okt. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!