Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látták előre ezt az...

Miért nem látták előre ezt az Orbáni gazdasági csődöt?

Figyelt kérdés
A vállalkozásokra épített. Magyarországon szinte történelmi hagyománya van, hogy a vállalkozó nem ad számlát. Tehát a gazdasági csőd előre látható volt. Leépítette az állami ellenőrzést (közszféra, adóhatóság). Orbán most meg szalad fűhöz-fához pitizni... (Kína, Szaud-Arábia ... stb.) Kétségbeesésében kapkod össze-vissza. Nem lesz ennek jó vége! Kinek mi a véleménye?
2011. okt. 5. 21:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:51


Mondjuk ez is igaz...

Azokat is hülyének tartom, akik szerelmesek az ú.n. "baloldalba"...

2011. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
21.51: Nem azzal kéne foglalkozni, hogy most egy rohadt balos írta, hanem azzal, hogy igaz-e vagy nem. Vagy meg kéne valamilyen érvvel cáfolni, amit írtam. De az nem érv, hogy Gyurcsány se volt jó. Attól még bizony Orbán se lesz az, sőt mivel a rossznál van még rosszabb, ezért Orbán lehet még borzalmasabb Gyurcsánynál. Vagy te miben látod, hogy Orbán jobb lenne, miért gondolod, hogy nem járatta le, és nem hozta borzalmas helyzetbe az országot?
2011. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Én nem haragszom rájuk nagyon (nem vagyok gazdag, szóval az egykulcsossal mondjuk elmehetnének az anyjukba...), mert gondolom, hogy jót akartak, nem pedig rosszat. Csak tényleg nem gondoltak bele, hogy itt aki csak tud, adót csal. Sokkal egyszerűbb lenne, ha egyáltalán nem vennének el semmi pénzt az emberektől, sem a vállalkozóktól (persze ők is emberek, de értitek:)...), így mindenkinél nagyon sok maradna a mostani bevételhez képest, viszont megemelnék az áfát akár 40%-ra. Ehhez mondjuk még mindig brutál ellenőrzések kellenének, hogy nem legyen "számlanélkül". Á, nem tudom mi lenne a jó, néha úgy érzem, ez a hajó már elsüllyedt:( Nekem nincs 50 évem várni a gazd. fellendülésre, úgyhogy én amint tudok lépek. Kintről meg majd szavazok a Jobbikra:)
2011. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
Nem lesz csőd, ezt a szoci-liberális média találta ki.
2011. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Ezért nem szavaztam rájuk. Az előző kormányzásuk alatt is sokat tettek az ország tönkremenéséért. Igaz,kevesebbet,mint most."



Nana! Azért annyira nem keveset! Akkor is négy év alatt duplázták meg az államadósságot, amit még az MSZP is csak 8 év alatt tudott utánuk csinálni.

2011. okt. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

"Ez a balosok kedvenc szövege, lejáratott minket megalázott minket, nevetségessé tett. Persze Gyurcsótányék nem: ők eladtak mindent amit lehetett a külföldieknek"


Jahogy eladtak mindent a Gyurcsányék? És amikor ezt hozod fel, azt mért nem teszed hozzá, hogy Orbánék meg jelképes egy forintokért osztogattak külföldieknek milliárdos cégeket, több tízmilliárddal feltőkésítve?

2011. okt. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Kik nem látták előre? Én például láttam és próbáltam is mindenkit arról lebeszélni, hogy a Fideszre szavazzon. Akik mégis ezt tették azok meg valószínűleg gazdasági analfabéták és emiatt nem látták.
2011. okt. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%
A Munkáspárt 2006 és Zöld Baloldal előre látta! Csak oda kellett volna szavazni. Sőt, Marx már 200 éve tudományosan leírta a folyamatot. Csak hát a leggazdagabb 1%, amely a javak 99%-át birtokolja szeretné megtartani ezt az arányt. Ezért mindenkit agymosott liberálissá vagy agymosott jobbikos nacionalistává tesz. Ideje már végezni ezzel a rendszerrel és előre lépni a szocializmusba, amely korábban egyszer már erős ipart, mezőgazdaságot, normális társadalmat,közbiztonságot, létbiztonságot, erkölcsöt és kultúrát adott a dolgozó többségnek.
2011. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Nem azzal kéne foglalkozni, hogy most egy rohadt balos írta, hanem azzal, hogy igaz-e vagy nem. "


Ez rendben van, én mondjuk arra értettem, akinek tényleg fóbiája van. Le is lettem pontozva érte, mert itt nem divat átgondolni a dolgokat.

2011. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
69%

Kérdezőhöz:

Nem épített a vállalkozásokra, ezt csak mondta. Ha épített volna, másfél év alatt megtehette volna, de továbbra is csak szavakban teszi. A gazdasági csőd minden riogatóval szemben nincs itt. De ha itt lenne, az nem a vállalkozások miatt volna. Igaz, avval is lehet veszteséget termelni, de sok munkával néhány száz milliárdot, itt viszont egy-két huszárvágással néhány ezer milliárd hiányt lehetett generálni. Félreértés ne essék, ebből még nem minden látszik (bárkinek).

Az ellenőrzést nem leépítette, hanem át - a saját érdekei védelmére. Az ellenőrzéssel nem az a baj, hogy nincs, hanem az, hogy mára általánossá vált: trehány gyors munka minőség nélkül, amit nem muszáj nem tesszük. Az ellenőrzés is ugyanezt teszi.


Néhány válaszolóhoz:

Nem különösebben zavar, bárminek neveztek (bár eddig nem rólam szólt a mese). Először ugyanis mindig a szerzőt nézem, aztán a tartalmat - ezzel el is dől, odafigyelek-e.

De mégis. Nem lehetne esetleg komolyabban venni bármilyen kérdést? Ha másért nem, hogy legalább ennek a fórumnak a színvonalát ne sülyesszétek a béka... alá. Lehet téves válaszokat adni, lehet pártállást, annak védelmében akármilyen álláspontot megfogalmazni. De néhány kitétel semmiképpen sem a jelezni vélt személyt, hanem a szerzőt minősíti. Ha az illető legalább magát komolyan venné, nem hiszem, hogy örülne ilyen jelzőknek.


Embertársaim! Tekintsük embernek a másikat is!

2011. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!