Véleményed szerint, melyik volt a rendszerváltás utáni legjobb kormány Magyarországon és miért?
Bajnai,illetve előtt Meggyesi.
Orbán első kormánya volt a legrosszabb.Nem vagyok gazdag,de akkor is csak azoknak kedvezett. Adósságot pedig többet csinált,mint az előtte lévő Horn-kormány. Csak most ezt tagadják.
"Első Orbán kormány. Nagyobb volt a létbiztonság és csökkent az államadósság."
Téged még az sem zavar, hogy az első orbán kormány 4év leforgása alatt megduplázta az államadósságot, amihez még az MSZP-nek is 8 év kellett?
"Adósságot pedig többet csinált,mint az előtte lévő Horn-kormány. Csak most ezt tagadják."
Nem csak, hogy többet, kis híján megduplázta azt. 24 milliárd euróról verte fel 40 milliárd euróra.
Ha kizárólag rangsort kellene felállítani, és az első nem azt jelentené hogy az jó is volt, akkor is jó sok szempontot kellene figyelembe venni. Én nem vállalkozom rá. De az biztosan nem szempont, hogy konkrétan nekem melyik volt jó. És az utcában lakó többi száznak, a városnak, az országnak? Ezen az alapon Csányi vagy Széles mindre azt mondaná, hogy neki jó volt. Némelyik persze jobb.
A fő baj szerintem minddel az volt, hogy részben a hatalomszerzés motiválta őket, részben dilettánsak voltak.
Ki egyikben volt erősebb, ki másikban. Talán tényleg Bajnai, mert ő előre tudta, hogy az az év és kész. Nem volt vesztenivalója, de nyerni valója se. (már megvolt neki)
Az első Orbán kormánynál csökkent. Látjátok feleim szümtükkel, ezt nem lehet megmásítani.
A Horn-kormány.
De csak azért, mert próbálták erősíteni és megtartani a demokratikus berendezkedést az akkori gazdasági káosz ellenére is;
illetve mert nem törődve a népszerűségvesztéssel be merték vezetni - a gazdasági kilábalásért - a Bokros-csomag névre keresztelt brutális gazdasági megszorítást amit a lakosság is nagyon megérzett...
És ez ágyazott meg az ezt követő első orkbán kormánynak. Egyrészt, annak már elég volt "csendes megszorításokat" alkalmazni (pl. állami intézmények pénzügyi fenntartásának, juttatásaiknak befagyasztása ami persze kihatott az ott dolgozók bérére is);
másrészt 2001-től elkezdték erőltetni a lakossági hitelezést, de folytatni és felpörgetni ezt már nem tudták mert 2002-ben ugye orkbán és szektája elbukott, helyettük a következő kormányok a 2008-as válságig vitték ezt a vonalat tovább).
Ja és a Horn-kormány idején még nem voltak az országba ömlő EU-s ezermilliárdok mint mostanában...
Amíg a társadalom zöme erre aszerint válaszol, hogy neki milyen volt, erre nincs értelme válaszolni, hiszen akinek egy másik alatt volt jobb, ellent fog mondani.
A mai társadalmi közeg pedig egy tényfeltáró beszélgetésnek végképp nem kedvez. Ma a bunkóval érvelőknek áll a világ. Egyébként a kormányok teljesítményét árnyalja a nemzetközi közeg is, mert amit egyik megtehet (mondjuk) az ország érdekében, nem biztos, hogy a másiknak is érdemes megtennie. Ezért a megítélésnél számít az is, mennyire könnyen/nehezen lehetett cselekedni (a cselekvést kizárólag az ország haszna szempontjából mérve).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!