Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ma írna dalokat az ILLÉS...

Ha ma írna dalokat az ILLÉS együttes, mi lenne a szövegük?

Figyelt kérdés
Mi lenne a szövege az akkori ILLÉS együttesnek, ha idecsöppenne és énekelhetne? (Mint a sárga rózsa, szemétdomb, stb írója s nem Szörényi-Bródi mai politikai oldalát nézve.)
2011. szept. 23. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a régi szövegek jelentős része ma is aktuális :(
2011. szept. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az fix, hogy változtatás nélkül simán mehetne slágerlistára, de érdekes módon mintha sehonnan se hallanám, főleg nem a "királyi" adókon...
2011. szept. 23. 01:52
 3/7 A kérdező kommentje:

A Ne gondold tuti tiltólistás

http://www.youtube.com/watch?v=y64jiSd8T7w

2011. szept. 23. 02:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ne gondold, ó ne,

hogy tied a világ.

............

és ha még ma tied a szó,

ne hidd, hogy így marad örökre.

ajánlom tűnjél el a színről,

gyorsan, sietve...


lehet, hogy nem szó szerinti a szöveg, emlékből írom, de nem kevés aktualitást érzek benne :)

2011. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs ma értelmesen politizáló zenekar, csak egy két jobboldali hűdemagyar viccbanda. Azokból meg inkább nem kérek.
2011. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jamesbond ***** válasza:
100%

Most jelent meg Bródy új lemeze. Mivel az Illés szövegeit is Ő írta, eléggé konkrét választ kaphatsz ha megveszed.

A "Kockázatok és mellékhatások" lemezen is, és a mostanin is elég érzékenyen reflektál a az aktuális helyzetre.

Én biztos megveszem, mert amit hallottam belőle eddig az nagyon rendben van.

2011. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bródytól van egy dedikált szövegkönyvem is :) Sajnálom, hogy Leventével az utca két oldalára kerültek, s mára kiszorultak a játszótérről. A szemétdombon kapirgálnak a filléres emlékeikből, de ha én zászló volnék...


És az István a királyt se feledjük, annak a szövege is nagyon ütős:

Gyarló az ember-

igazat mindig annak ad, ki többet ígér.

Gyarló az ember-

ahhoz a párthoz áll, ahonnan többet remél.

2011. szept. 23. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!