Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez az Orbán-utálat csak addig...

Ez az Orbán-utálat csak addig tart, míg nem jön egy új kormányzat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha jön egy új kormány, ami jobban teljesít, akkor nem az lesz-e, hogy mindenki azt fogja mondani, az a kormány azért olyan jó, mert Orbánék kikövezték az utat (megcsinálták a nehéz intézkedéseket), és akkor tulajdonképpen utólag felértékelik a mostani időket?
2011. szept. 13. 20:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A kérdés feltevését azért is tartottam indokoltnak, mert több régi kormány esetén is hivatkoztak erre. Gondoljunk Bokrosra. Mindenki neki tulajdonította, hogy '98 és 2002 között a gazdaságunk olyan jól működött, mert ő megcsinálta a nehéz lépéseket, és Orbán learatta a babérokat.
2011. szept. 13. 20:49
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Ez csak a Bokros-utáni időkre volt igaz. Nem csak annak tulajdonították,hanem igaz is volt.

Orbán az előző kormányról éppen az ellenkezőjét állítja.

Ami Orbán jelenlegi kormányát illeti,tőle nem lesz nehéz jobb kormánynak lenni. Még az MSZP is jobb volt,bár az is elég rossz volt.

2011. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

a bokros csomagra nem igen épített senki 98-02ben az egésznek az volt a lényge hogy az állami vagyont szaré hugyé el lehessen passzolni a csomag nagyrészét pedig visszadobta az AB hasznossága pedig közgazdász körökben is erősen vitatott

különben a széchenyi terv az amit a fidesz vezetett be és az mszp nyúlta el és a saját programjaként új magyarország fejlesztési tervként dobta be, persze kicsit átdolgozva kicsit baloldalasabbá így bőven lehetett mutyizni így mindenki boldog a szegény proli meg énekli hogy igen igen... na így nyert az mszp 2006ban

2011. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Olyan nincs, hogy "mindenki".

Egyrészt, van aki olvasta azt a nyilatkozatot, hogy Orbánnék megkötötték a következő tíz kormány kezét. Vess egy pillantást Esztergomra... aztán nézd meg, hogy hol ül most fideszes, és mennyi időre kapott bársonyszéket.

Lehet, hogy legközelebb vesztenek, de akkor is ők fognak kormányozni. Itt a következő két-három ciklusban csak bábkormány lesz.

Másrészt, van, aki csak azt szajkózza, amit egy-egy médiumból felcsipeget (ami a legtöbbször elhangzik), de sejtelme sincs semmiről, mint egy régi orsós magnó. Kb. azonos az IQ-juk is. A médium jellegétől függ, mit ismételget.

Van, aki egy kicsit érti is, hogy mi folyik itt, mi történik, mit olvas vagy lát a politikai-gazdasági hírekben.


Sőt, akad pár ember, aki ennél is többre képes: vissza tud emlékezni. Ebben az esetben se mindegy, hogy az elmúlt 2, 8, 20, vagy 50 év eseményeiről van közvetett vagy közvetlen információja.


Mit értesz az alatt, hogy "mindenki"?


Azt most hagyjuk, hogy utólag hogy lehet felértékelni, hogy az államadósság csökkentést kitűzik a zászlajukra, államosítják a magánnyugdíj-pénztári befizetéseket, Szurgutnyeftyegáz részvényeket vesznek IMF hitelből, egymás után döntik be a forintot, kb. három havonta, és már sírva gondol a jónép arra, milyen jól is élt a "népnyúzó Qrcsány" ideje alatt, mikor 150 forint volt egy frank, és 200 forint egy liter olaj, meg 150 forint egy kiló cukor, és 95 forint a liszt...

2011. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

pont gyurcsányék vették fel azt az imf hitelt ha emlékszel, különbeb valamibe be kellett fektetni h már megvan vagy nem?

a frank pedig svájc külpolitikai akciója miatt magas az euróval szemben is például ehhez semmi köze a magyar vezetésnek

2011. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Orbánék kezdenek most már nagyon veszélyes vizekre evezni, aminek bődületes fejreállás is lehet a végeredménye. Kérdés, hogy onnan is vissza tudna-e idővel jönni népszerűség tekintetében?


Az egész rendszerváltás utáni időszak két legnagyobb tehertétele Magyarország nyakán, Orbán és haverjai, illetve a múltból itt marad MSZP :(

2011. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
ha valaki nagyon elcseszett valamit azt a többség utálni fogja, lásd: Gyurcsány
2011. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Abból, amiket látok nekem az jött le, hogy azután, hogy bebiztosították magukat a következő 10 évre, vagy nem akarnak semmit csinálni, vagy amivel próbálkoznak az nem jön be. Ja, bocsánat Gyurcsányt csesztetik folyamatosan. Csak attól nem lesz jobb az élet Magyarországon.
2011. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
21:19 vagyok, bocs a lényeget nem írtam le. Szóval azért, amit már leírtam, szerintem nem lesz felértékelve a Fidesz, és Orbán Viktor kormányzása.
2011. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!