Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek kell népszámlálás?...

Minek kell népszámlálás? Többi lent mert ez fontos

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy minden ember nyilván van tartva születésétől fogva és aki elhalálozik azt törlik a rendszerböl így megállapítható hogy hány ember él Magyarországon.Szóval ha így megtudnák nézni hány ember él az országban akkor minek kell népszámlálás?
2011. szept. 9. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem a darabszám a lényeges, hanem az egyéb statisztikai adatok.
2011. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mint például?
2011. szept. 9. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Minden, ami az élettel kapcsolatos: háztartás helyzete, hányan laknak egy helyen, hogy élnek, milyen iskolai végzettségük van, ezek összetétele, régiókra vetítve, etnikum, vallás, vagyoni helyzet, hány nyelven beszél, stb. Elég tartalmas a kérdőív.

Persze önkéntes a válaszadás számos kérdésre.

2011. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A népszámláláskor rengeteg információt gyűjtenek össze, amelyek nélkül nem rendelkeznénk pontos adatokkal a gazdasági és kulturális fejlettségről, demográfiai viszonyokról, lakásviszonyokról stb. A létszám talán megbecsülhető egyéb módon is, de nem a létszám megállapításáról szól a népszámlálás (sosem arról szólt).


Szerintem ideje lenne belenyugodni, hogy talán nem viccből rendeznek 140 éve minden 10 évben népszámlálást Magyarországon, meg minden más fejlett országban is.

2011. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

"Minden, ami az élettel kapcsolatos: háztartás helyzete, hányan laknak egy helyen, hogy élnek, milyen iskolai végzettségük van, ezek összetétele, régiókra vetítve, etnikum, vallás, vagyoni helyzet, hány nyelven beszél, stb. Elég tartalmas a kérdőív.

Persze önkéntes a válaszadás számos kérdésre."


még jó, hogy egyes kérdésekre önkéntes a válaszadás, többek között mi közük van a kérdezőbiztosoknak ahhoz, hogy én milyen vallású vagyok, mennyi pénzem van, és hány nyelven beszélek? ehhez mi köze van bárkinek is?

2011. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

"mi közük van a kérdezőbiztosoknak ahhoz, hogy én milyen vallású vagyok, mennyi pénzem van, és hány nyelven beszélek? ehhez mi köze van bárkinek is?"


Az államnak ehhez mind köze van. Tudod, nem lakatlan szigeten élsz, hanem egy államban. Pénzed sem azért van, mert "szereztél magadnak", állam nélkül ugyanis pénz sem létezne. Sőt, tulajdon mint olyan sem létezne, meg személyiségi jogaid sem lennének állam nélkül, akármilyen büszkén hivatkozol rájuk.


A kormányzat azért szeretné tudni ezeket a dolgokat, hogy szakpolitikákat illeszthessen hozzájuk.


Én a kormány helyében minden kérdésre kötelezővé tenném a válaszadást (súlyos büntetés terhe mellett), mert minél nagyobb a válaszadási arány, annál pontosabb a felmérés.

2011. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

"többek között mi közük van a kérdezőbiztosoknak ahhoz, hogy én milyen vallású vagyok, mennyi pénzem van, és hány nyelven beszélek? ehhez mi köze van bárkinek is?"


Semmi. Ilyenekre nem kell válaszolni és kész.

2011. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

"többek között mi közük van a kérdezőbiztosoknak ahhoz, hogy én milyen vallású vagyok, mennyi pénzem van, és hány nyelven beszélek? ehhez mi köze van bárkinek is?"


A kérdezőbiztosnak személy szerint semmi, de nem is miatta célszerű válaszolni ezekre a kérdéskre.

Az eredményre alapozva országos szinten lehet meghatározni, hogy merre menjen az oktatás, mi legyen a szociális kérdésekkel, egészségügyi intézkedésekkel, lakáspolitikával, támogatási rendszerekkel, stb. Emberek millióinak az életét befolyásoló döntések alapja lehet egy ilyen kimutatás.


Gondolkodj országos szinten, ne csak egy személyben.

2011. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs értelme a népszámlálásnak ,ablakon kihajított pénz, ahogy a kérdező is írta ,az állam így is tudja ki hol lakik hány éves van e gyereke stb..Én be nem engedem a számlálót ,ha meg sokat nyaggatnak akkor kamu adatokat fogok bemondani.
2011. szept. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

kíváncsiak, hogy még mit lehet lehúzni az emberekről!



Ha már ilyet írsz:

"Én a kormány helyében minden kérdésre kötelezővé tenném a válaszadást (súlyos büntetés terhe mellett), mert minél nagyobb a válaszadási arány, annál pontosabb a felmérés.

"

akkor térdelj, és az egész kormányt orálisan ......., a király vissza adja análisan!

2011. okt. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!