Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Luxusáfa? (Mi jön még? )

Luxusáfa? (Mi jön még? )

Figyelt kérdés
Fidesz szavazó vagy? Akkor *****!
2011. szept. 7. 20:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
A nagy kérdés tényleg az, hogy mely termékek esnek bele ebbe a körbe. Alapvetően nem hüjjeség, de figyelembe véve mondjuk a szlovák rendszámú luxusautók arányát, nem biztos, hogy elérik a kívánt hatást. Ugyanakkor továbbra is tartom, hogy Magyarországon az ingatlant, és az autókat adóztatnám, elvégre ezeket a legnehezebb elhallgatni...
2011. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
42%
Az persze nem számít neked hogy az ember az adózott pénzéből építi a házát és veszi az autóját. A szokásos rosszindulat. "Hüjjeség"
2011. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Kedves kolopele (20:17-es vagyok), nyilván alternatív univerzumban élek, de a magyar szürkegazdaságot a GDP húszon pár százalékára teszik. Biztos én vagyon rosszindulatú? Mellékesen jegyzem meg, hogy az egykulcsos adó brutális nyertesei közé tartozom, 100%-ban adózott jövedelemből vettem lakást és kocsit. Szóval engem is érintene, amit írtam. Cserében viszont a munkát terhelő elvonásokat lehetne csökkenteni. Így is rosszindulatú lennék???
2011. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
42%
Tudod eléggé hozzászoktam már ahhoz hogy a legtöbb ember mást sem tud csinálni mint azon jár az eszük hogyan lehessen azokkal kitolni akik jól élnek, mert sajnos nagyon toppon van ma ez a gyűlölet felénk, akik képesek vagyunk értékteremtő munkára amiből meg is tudunk jól élni. Még ha nem is jelentene gondot a luxusadó neked vagy nekem, akkor sem tartanám helyesnek és etikusnak. Gondolj csak bele, egy közel 200 fős gyárban ahol ilyen magasak a fizetések mennyi adót, járulékot fizetünk be? Csak az én adóm több mint 200 ezerre rúg havonta, egy átlagos dolgozó hol fizet ennyit? Azt hiszem, mi így is nagyon komolyan hozzájárulunk adók terén az ország állapotának a javításán, te sem keveset fizethetsz. Én most is azt mondom, mindenkit, aki adót csal, áfát csal, feketézik, minimálbéresként villában él, kemény pénzbüntetésekkel kellene sújtani, több jönne össze mint a kivetett luxusadókból összességében. Azt hiszem a szocik 100 milliónál akarták a határt meghúzni még az elején, nem hinném hogy az ezekre kivetett adók többet hoznának mint az én elképzelésem.
2011. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de bármi is lesz a termékek köre, aki megtehetné hogy kifizeti az áfát, az úgyis elügyeskedi a dolgot, aki meg életében egyszer akar majd egy valami luxus dolgot elérni az fogja megsz.pni! Vagy meg sem tudja majd venni, vagy kénytelen lesz többet kiköhögni ha el akarja érni.
2011. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
42%
Éppen erről írtam visszább kicsit a kárörvendők részére, hogy éppen ők lesznek akik ebből majd rosszabbul jönnek ki. Az áfacsalásról meg azt hiszem az imént leírtam amit gondolok. Én mindig is arra voltam büszke hogy csalás nélkül, komoly munkával a hátam mögött jutottam el idáig, a semmitérő feketéző, adócsaló embereket akik verik a mellüket a nagy vagyonukra már régen nagyon komoly szankcióknak vetettem volna alá. Nem is értem, a Fidesz miért nem teszi ezt sokkal hatékonyabban, akik egy szem adót nem fizetnek mégis luxusban élnek csak az ország kárára vannak.
2011. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

(20:17/21:05-ös vagyok)


Alapvetően félreértettél valószínűleg a luxus áfa téma kapcsán. Az ingatlant és a gépjárműveket a luxus kategóriától független adóztatnám (de nyilván erősen progresszív ütemben). (((Teljesen más téma: egyébként valóban sok adót fizetünk be, de erősen degresszíven. Hiszen gondolj bele, április/május környéke után már nem fizetek nyugdíjjárulékot, azaz a bruttóm 10%-val nő a nettóm. Nekem csak ez a bajom az egy kulcsos adóval.)))

Abban, hogy az adócsalókat stb. szét bírságolnám tökéletesen egyetértünk. (de ennek egy normálisan működő országban alapnak kéne lennie!)

2011. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A luxusáfa már valószínűleg nem lesz bevezetve, mert ehhez az unió összes országának hozzájárulása kellene. Azok után pedig, amilyen népszerű mostanában Orbán és hogy egy EU-s szabályozást kellene hatályon kívül helyezni.


Az is érdekelne, hogy mégis mi tartozna azok luxuscikkének körébe, amiket ez érintett volna. Ha tartós fogyasztási cikkekről volna szó (ennek még úgy ahogy volna értelme), semmiből nem tart kiugrani egy szomszéd országba, és már a neten rendelve külföldről, házhoz szállítva is egyszerű vásárolni, ráadásul sokszor már luxusáfa nélkül is olcsóbb, mint lebaktatni bármelyik boltba.

2011. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Az ingatlant és a gépjárműveket a luxus kategóriától független adóztatnám (de nyilván erősen progresszív ütemben)"

Te normális vagy? Alapból a fizud nagy részét leadózod, mire megveszel valamit, nem véletlenül van egy réteg, amelyik inkább nem dolgozik és inkább gyereket nevel.

Vagy jövedelem adó vagy vagyon adó. De a kettő együtt már vérlázítóan sok! Főleg úgy hogy vissza meg nem kapunk semmit! Többnyire a pénznyelő bagázst és intézményrendszert tartjuk fent belőle.

2011. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
27%-os általános áfa kulcs.
2011. szept. 16. 17:48
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!