Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogyha jelentősen...

Igaz, hogyha jelentősen csökkennének a járulékok, akkor nőne a foglalkoztatottság?

Figyelt kérdés
Magyarországon tényleg elég magasak a járulékterhek, de vajon nem annyi alkalmazottat vesz fel a munkáltató, amennyire neki szüksége van? Vannak nemzetközi példák arra, hogy alacsonyabb járulékterhek mellett magasabb a foglalkoztatottság?
2011. aug. 22. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ahogy én ismerem a Magyar munkáltatókat, ezeknek semmi sem elég alacsony.
2011. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt én már felvetettem egyszer ott lehurrogtak... (ez a névtelen fiókom)

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__207..

2011. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja bocs :D tibor voltam....
2011. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogyha jelentősen csökkennének a járulékok, akkor nőne a foglalkoztatottság?"


Az észszerűség határán belül igaz.


"Magyarországon tényleg elég magasak a járulékterhek, de vajon nem annyi alkalmazottat vesz fel a munkáltató, amennyire neki szüksége van? "


Ha a tb-járulék mondjuk feleakkora, mint most, akkor nem az történik, hogy egy vendéglő 2 pincér mellé felvesz egy harmadikat (Gyurcsány elvtárs példájával), hanem az, hogy érdemes lesz felépíteni egy olyan gyárat, amit mondjuk a mai járulékterhek mellett csak Szlovákiában éri meg felépíteni.


" Vannak nemzetközi példák arra, hogy alacsonyabb járulékterhek mellett magasabb a foglalkoztatottság?"


Pl. Szlovákia.

2011. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ilyen szemszögből még sose gondoltam át. :D
2011. aug. 22. 22:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!