Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Hoffmann...

Mi a véleményetek Hoffmann nyelvoktatásával?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 19. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a karon, ahova jártam kb. 980-an fejeztünk az évfolyamon nagyjából 1500-an indultunk és a végén 190 embernek sikerült diplomát is szerezni (a 980-ból a nyelvvizsga hiánya miatt nem szerzett diplomát)... Szóval helyesnek tartom, hogy jobban oda kellene figyelni a nyelv témakörre. A tervezeten meg valószínűleg csiszolni fognak még, legalább is remélem.
2011. aug. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dymo ***** válasza:
80%
Azt hogy baromság,az oké hogy jobban kéne tanítani/tanulni a nyelveket,de az angolt háttérbe szorítani hülyeség! A legfontosabb nyelv a világon,utána jöhet az összes többi.
2011. aug. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fontos lenne a kiscsoportos nyelvoktatás max. 10 főnek, hogy a tanárnak minden egyes diákra legyen ideje.

Negyedikben kötelezővé tenném a nyelvet, és ötödiktől csak az tanulná, akit a tanár képesnek tart rá. Mert sok olyan gyerek van, aki küszködik még a magyarral is, nehezen tanul meg írni, olvasni. Sőt nem is nagyon tud még 5.-ben sem. Egy ilyen gyerek soha az életben nem fog egy idegen nyelvet sem megtanulni.

Második nyelvet választás szintjén kellene felkínálni.

Azt nem tudom, a németet miért helyeznék az angol elé, angolt sokkal többen beszélnek. Vagy a latin, amivel meg igazán sokra megy a gyerek a való életben.


Meg ha jól tudom, ingyen tankönyvet is akarnak adni. Ezzel nem igazán értek egyet, hacsak nem vállalnak érte felelősséget a szülők. Mert amit nem kell kifizetni, úgy is használják. Most csomónak meg sincs év végére, sőt már év közben szétszedik, elhagyják, összefirkálják, kifizettetni meg ugye nem lehet vele. Kapjon ingyen könyvet, de fizesse ki ha tönkreteszi.


Ha nyelvvizsgát akarnak középiskolásoknak, akkor pedig mindenképp fontolják meg a kiscsoportos, lehetőleg tudás szint szerinti csoportosítást. Mert így csak annak lesz, akinek a szülei fizetni tudják.

Másrészt gyanítom, így a nyelvvizsgára való készülésre állnak rá, tehát nem használható tudása lesz a gyereknek.


Nálunk annak idején a középsuliban szintfelmérő volt, 59 pontom lett 60-ból, volt még egy 57, meg 33. A többi mind 20 ponton alul. De 3 embernek nem indíthatnak haladó csoportot, úgyhogy volt aki 11 ponttal került be hozzánk, a haladóba. Előröl kellett kezdeni mindent, csiga tempóban. Magántanárhoz kellett járnom, hogy meglegyen a nyelvvizsgám a felvételire, amit a szüleim alig tudtak fizetni a minimálbérből.

2011. aug. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Kapjon ingyen könyvet, de fizesse ki ha tönkreteszi. "

Azért a mostani könyveket nem nehéz tönkretenni. Egyik tanárom meg is mondta, hogy ezek max 2 évig lehet használni, mert utána szétesik. Még a tanároknak is pedig ők vigyáznak rá.


"Mert sok olyan gyerek van, aki küszködik még a magyarral is, nehezen tanul meg írni, olvasni. Sőt nem is nagyon tud még 5.-ben sem. Egy ilyen gyerek soha az életben nem fog egy idegen nyelvet sem megtanulni."


Erre én jó vagyok példának. Ált. Isk.-ban sose voltam az a jó tanuló. Sőt magyarból és angolból. Viszont most készülök nyelvvizsgára (mert a felvételihez is jól jön), mert középiskolára teljesen megváltoztam. Amúgy ja kell külön tanár a felkészüléshez.

2011. aug. 19. 02:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

bárcsak mindenki legalább középfokon tudná ezt a nagyon könnyű nyelvet! Ez olyan, mint a széllel szemben pisilni, komolyan. Akkor már több értelme lenne a franciának, vagy a németnek, de az első helyen mindig az angolnak kellene állnia, mert nemcsak a legtöbb fontos újság és a tudomány publikál angol nyelven, hanem az angol az üzleti kommunikáció nyelve is. Igazából mnindenkinek FOLYÉKONYAN kellene tudnia angolul. Ez meg milyen ostobaság, hogy az angol azt a hamis érzetet kelti, hogy minden nyelv könnyű. Amint elkezdik a 2. idegennyelvet tanulni, rá fognak jönni, hogy nem. Ameddig meg nem kezdik el, miért baj az, ha megmarad bennük ez a hamis érzet?


Másrészt ez is ostobasűg, hogy az angol milyen könnyű, mert helyesen beszélni nem is olyan könnyű. Elég annak a tízéves gyereknek megtanulni, hogy mikor melyik jelen idejű igeidőt használja az angolban, stb. Az angol más nyelvekhez viszonyítva könnyű (alig vannak kivételek, csak a szabályokat kell tudni, nincsenek logikátlan dolgok, mint pl.: hím-, nő- és semlegesnemű főnevek), de önmagában nem egy egyszerű nyelv.

2011. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyelvet nem tanitani kell hanem tanulni. Semmit sem ér a tanitás ha az ember nem veszi naponta legalabb 40 percre elö a nyelvkönyvet. Csinálhatnak akármilyen koncepciót ha nincs meg a motiváció a nyelvtanulásra.


Hoffmannak igaza van abban, hogy valóban sokkal könynebb az elsö évben az angol. Nyilván ez is közrejátszott abban, hogy elterjedt. Tapasztalatom szerint viszont egy középeuropainak a német fontosabb. Most elsösorban nem a managerekröl meg kutatokról beszélek, hanem azokról akik közelben munkát akarnak kapni. Fizikait.

2011. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


01:58 vagyok

Nem a rendes gyerekekre értem, mint te. Tanár vagyok, tudom milyenek a könyvek, nem nehéz szétmenniük. A tanulóink nagy rész halmozottan hátrányos helyzetű. Ingyen kapja a könyvet. Ezeknek a könyveknek esélye sincs, hogy a rossz minőségtől menjenek szét, mert ahogy kézhez kapja, már firkálja, szaggatja a lapokat. A nyelvkönyvekből ki van tépkedve a szószedetek, puskának a dolgozathoz. Szétszaggatava minden könyv. Ingyen van, nem kell kifizetni, semmi felelősség nem terheli, rongálja. Nem mondom, hogy 50 évig lehetne belőle tanulni, de rongálja szándékosan.

Bár ez nem ide tartozik, de ilyen az ingyen ebéd is. Nem ízlik neki, kiszedi a sokat, beletúr, önti ki. A süteményeket, gyümölcsöt eldobálják. Ahelyett hogy ki se szedne annyit, vagy el se vinni, mert lehet más jóízűen megenne.


Te látod csak haladsz a nyelvvel, de nálunk van olyan gyerek, aki 14 évesen, 5.-es. Vagy van egy, idén tölti a 16-ot, 6.-os, és megint bukott. Épp hogy tudnak olvasni, írni. Közép iskolát soha fogja elvégezni, ilyennek minek nyelvet tanulni?

2011. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nylevünk egy unikum aminek logikaja indoeuropai nyelveket nagyon nehéz tanulni.


Szerintem már az is nagy dolog lenne, ha alapfokon tudnának angolul a gyerekek 8. után. Felesleges kinozni ujabb és ujabb meg nem tanult nyelvvel.

2011. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég lenne a magyar embereknek a magyar mellett az angol.
2011. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elég szánalmas, hogy jobbhíján diplomás egyének képtelenek egy középfokú nyelvvizsgát letenni. Viszont a német a mi helyzetünkben tényleg fontosabb, többször használja az ember, különösen irodai munka esetén (de persze sok más helyen is), hisz rengeteg a német cég, az osztrák turista, a német/osztrák/svájci kapcsolat, ahova jobb németül tudni. Közgazdásznak tanulok, és bár gyenge középfokon beszélek angolul is, de mégis németből teszek felsőfokú nyelvvizsgát, mivel sokkal többet fogom a németet használni, álláshirdetéseknél mindenhol németet várnak el (igaz, a Dunántúlon élek), angolból meg elég az, ami van. Igaz, sok a közgazdasági fogalom angolul, de ezeket ennyi nyelvtudással is meg lehet tanulni. Egy orvosi képzésnél pedig egyértelműen a latin lenne jó. Szóval képzésfüggő...

Viszont én már elsőtől bevezetném a nyelvtanulást, olyan 6-7. osztálytól pedig nyugodtan tanulhatnak 2 nyelvet is intenzíven a gyerekek. Én 8.-ban kezdtem a 2. nyelvet, de így is kevés volt az idő ahhoz, hogy rendesen megtanuljam, pedig jeles voltam.

Az egyetemi felvételinél pedig nem a középfokot kellene kötelezővé tenni, hanem az olyan nyelvvizsgát, ami a diplomához előírás, így nem lenne senkinek sem gondja később.

2011. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!