Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok mi a véleményetek...

Jobbikosok mi a véleményetek erről a videóról?

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch? V=NUuxIX5pyKM
2011. aug. 13. 17:18
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Annyira szép mikor meg se nézik a videót, pedig azok a szinészek a legidősebb Töröcsik Mari nah még ő is kiállt Alföldi Róbert Mellett itt csúnya harc folyik a Nemzeti Színház ellen.
2011. aug. 13. 17:39
 12/28 anonim ***** válasza:
23%

"A Jobbik Magyarországért Mozgalom (röviden Jobbik) radikális jobboldali párt. Elődje az 1999-ben alakult, főként egyetemistákat tömörítő[4] Jobboldali Ifjúsági Közösség (Jobbik), mely 2003-ban alakult párttá."


A fenti idézet a Wikipédiáról van, tartalmazza, hogy honnan ered a Jobbik név. Szerintem ötletes.

Minden párt a népért lenne? :-) Olyan szkeptikus megjegyzéseket gyakran hallok, hogy minden szemét politikus és minden párt csak saját magáért van a saját maguk meggazgadodásáért. Olyat méggyakrabban hallok, hogy X párt a jó, Y meg a többi hú de aljas, de ilyet, hogy mindegyik a népnek akarna jót, na ilyet még nem hallottam, ez tényleg üt! :D


A videóhoz annyit fűznék hozzá, hogy összegyűlt egy csapat baloldali értelmiségi, és kiálltak a munkáltatójuk mellett, hogy továbbra is megkapják és átvehessék az ilyen-olyan díjaikat. No nem azért, mintha mondjuk Bodrogi nem érdemelné meg, mert ő pont az a színész, aki baloldaliként letett annyi és olyan szintű szakmai munkát az asztalra, hogy a baloldalhoz való lojalitása nélkül is megérdemelné ezeket a díjakat, csakhát tudjuk jól, hogy ez a valóságban nem így működik. Ugyan most a Fidesz van hatalmon, de az ilyen díjkiosztó gálákon az odaítélő pozíciókban lévő emberkék még most is mind vagy elvtársak vagy liberálisok. Nem túl szerencsés dolog jobboldali gondolkodású művészként felvállalni az embereknek a világnézetüket, mert akkor szakmai teljesítményüktől függetlenül várhatják az elismerést, az nem fog jönni soha.


Vannak akik felvállalják nézeteiket. Fábry és Usztics Mátyás például nem ugyanazt képviselik, de megnézném én őket, hogy mikor fognak kiállni Alföldi Roberta mellett. Az a "nemzeti színház", ami külföldön egy nagy büdös fallosszal jelképezi magát, az minden csak nem nemzeti! Alföldi Roberta pedig akkora szégyen a művészvilágban országunk számára, mint a politikában Gyurcsány. Arrogáns, affektáló kis eltévelyedett, aki játssza itt az Istent.

2011. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Erika_01 válasza:
Az az alapvető probléma, hogy a rendszerváltás óta sokan játszák itt az istent.
2011. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Isten halott mondta Friedrich Nietzsche
2011. aug. 13. 19:32
 15/28 anonim ***** válasza:
51%
Friedrich Nietzsche a halott! :-)
2011. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szerintem butaság hinni istenben, ez egy hosszú folyamat, én racionális vagyok.
2011. aug. 13. 19:41
 17/28 anonim ***** válasza:
51%
Én is racionális vagyok, de én meg hiszek benne. De ez nem az a topic, hogy erről oldalas vitákba bonyolódjunk. Az emberiség tudása egyszerűen eltörpül a világmindenség nagysága mellett, ezért butaság azt kijelenteni, hogy Istenben hinni butaság.
2011. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nézd a vallások mit csináltak inkvizíció, keresztes hadjárat,dzsihád, soroljam? Ha vallás akkor max buddhizmus.
2011. aug. 13. 19:58
 19/28 anonim ***** válasza:
51%

Az előbb nem vallásról beszéltünk még, hanem Isten létezéséről. A vallások létezésé vagy nem létezése nem olyan dolog, ami befolyásolja Isten létezését.


Mellesleg, hogy a vallásokkal is igazságosak legyünk, rengeteg pozitív hasznos dolgot is adtak az emberiségnek, nemcsak negatívakat, amiket te említettél. Megemlítenék néhány pozitívat:


- Monogámia (kereszténység). Olyan korban, amikor nem voltak antibiotikumok, és nem lehetett másképp védekezni a nemibetegségek ellen.

- Család szentsége. Én egy nem fanatikus vallásos családban nőttem fel, és el kell, hogy mondjam, hogy hatalmas pluszt adott ez az életemnek. Nagyon boldog, szereteben teljes gyerekkorom volt, minden gyereknek ezt kívánom.

- Lelki vigasz. Nehéz időkben erre mindenkinek szüksége volt.

Ezeken kívül még folytathatnám a felsorolást, tényleg csak azért nem teszem, mert ez nem idevaló, mintahogy korábban is írtam.


A kérdésed amúgy a balliberális művészek kiállásáról szól Alföldi mellett a jobbikosoknak. Belekeverted először Istent, mostmeg már a vallásokat is. Szerintem erről nyiss inkább egy másik topicot.

2011. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
A Jobbiknak az a baja, hogy a NEMZETI Színház igazgatója meleg, aki egyébként politizálni is szokott. Érted NEMZETI és MELEG. Ez bántja a kis buksijukat.
2011. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!