Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen gyenge a forint?

Miért ilyen gyenge a forint?

Figyelt kérdés

Nem a mostani frank erősödésre gondolok hanem, hogy a szomszédok lóvéi sokkal erősebbek. Egy euróért 4 lengyel zlotyit kell fizetni vagy egy euróért a románok 42 lejt fizetnek. Mi 270-et. Ráadásul állítólag Románia fejletlenebb ország mint Magyarország. De nagyjából ilyen állapotok voltak 10 éve is úgyhogy nem értem...

Bár fiatal vagyok még és nem tudom a rendszerváltás előtt hogy állt a forint, de nem fér a fejembe hogy most hogy lehet ilyen gyenge.


2011. aug. 10. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez hol gyenge most viszonylag jól áll kivéve a frankot...
2011. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valamikor a pénznek teljes aranyfedezete volt, vagyis a pénz ellenértékenek megfelelő mennyiségű arany állt rendelkezésre fedezetként.

Amikor pénzt tettek a rendszerbe, akkor kevesebbet, ha pénzt vontak ki, akkor többet ért egy-egy "bankjegy".

Ma a pénznek nincsen aranyfedezete, ma a pénz mögött álló gazdasági teljesítmény, és a bizalom a "fedezet".

Mivel magyarországon nincsen "teljesítmény", és nem is bízhatnak benne hogy lesz, ezért nem ér a pénz csak annyit, amennyit.

2011. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helyes az előttem szóló válasza. Azt pedig, hogy miért nincs bizalom és gazdasági fedezet a pénz mögött, kapitalizmusnak hívják... erről részletesebben Marx: A Tőke című művében olvashatsz.
2011. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 escrogar ***** válasza:

ezek a számok lószart nem jelentenek, a mögöttük lévő érték a lényeg. számold át mondjuk alapvető élelmiszerekre, meg pár luxuscikkre az országokból. nagy szám 4 zlotys eurót váltani, ha egy kiló kenyér 2 zloty.



a forint jelenleg valóban jól áll, a frank erősödik.

2011. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szavak, a kifejezések minden embernek mást jelentenek, hát még a szakszavak...

Mi az, hogy erős vagy gyenge a forint ? A naiv ember összehasonlítja pl. a dollárral és eldönti, hogy mennyire gyenge... Ez tévedés.

Akkor erős egy valuta, amikor pl. a tavalyhoz képest megtartja értékét. A japán jen pl. nagyon erős valuta, igaz, hogy 100 jen = 1 dollárral, de ezt a szintjét megőrizte évek óta, azaz erősnek számít.

Vagyis mit szeretnél: 1 dollárt, vagy 150 jent ? Népszerűen fogalmazva: nem baj, ha "gyenge", csak sok legyen belőle.

2011. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

A magyar gazdaságot képzeld el úgy, hogy vannak az inproduktiv dolgozók, vagyis azok, akik nem végeznek termelő munkát, de tevékenységük szükséges a társadalom működéséhez. Ilyen a többség. Még a rendőr, tűzoltó, katona, tanár, orvos is ilyen. Nem különben az ügyvéd, bankár, vagy a műkörmös, és a biztonságiőr, és a sok aktatologató.

Mert ki állít elő valóban értéket?

Azok, akik nyersanyagból, munka hozzáadásával szükséges javakat termelnek.

Vagyis a mezőgazdaságban, és az iparban dolgozó munkások állítanak elő "valós" értéket, ami "a pénz mögött áll".

Namost a jelenlegi rendszerrel kik nyernek, kiknek a rovására?

Lényegében az inproduktív tömegek a termelő kisebbség "rovására", vagyis azok munkájából élnek. Méghozzá nem is kevesen, és nem is akármilyen körülmények között dőzsölve.

Így a megtermelt javak, és az utánuk szerzett profit nem ahhoz kerül, aki megdolgozott érte, hanem az inproduktív rétegek egy részénél halmozódik fel, a többség eladósodik.

A rendszer finanszirozásához még több pénzt termelnek, de mögötte a megtermelt érték egyre kevesebb, ezért a pénz elveszíti az értékét.

2011. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért pedig amiért a kapitalizmus jelen formájában fenttarthatatlan, azért a kommunizmust ne nagyon dícsérjük, mert bármilyen remek ötlet, százmillio élet volt az eddigi legnagyobb társadalmi kísérlet ára.
2011. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Románia pusztán levágott 5-öt a nulláiból, emiatt más lett az átszámítás. De a pénzének értékén ez mit sem változtat, a dolgozó ennek megfelelően ennyivel meg ennyivel kap kevesebbet. Egy havi fizetéséből akkor is ugyanannyi kiló kenyeret vásárolt, mint most, hiszen az árakból is levágtak 5 nullát. Adtak a szarnak egy pofont, az ország gazdasága ettől fikarcnyit sem lett jobb.

A forint jóval erősebb mint a lej.

2011. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!