Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, ha a Jobbik...

Mi történne, ha a Jobbik nyerne, de nem szerezné meg az abszolút többséget?

Figyelt kérdés
Mondjuk 97 mandátumot szereznének a 200 fős Parlamentben. Mi történne vajon egy ilyen esetben?
2011. júl. 27. 21:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%
Azért hogy jó legyen a százalékom nem fogok olyat írni hogy éljen a jobbik. Nem érdekel a százalék. Nem annak van igaza akinek magas a százaléka, az csak annyit jelent hogy itt a gy.k. - n többen vannak akik egyetértenek vele. Egyébként írtam én olyat hogy csodálkozom?
2011. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
De te is nagyon jól tudod hogy éppen a sikersztorim többszöri felvázolása miatt lettem így lepontozva. Most meg te voltál az aki lényegében leírtad hogy pont ezért nem kedvelnek sokan, csak éppen Vona néven. Volt ebben bőven irónia, nem érezted?
2011. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Kolopele teljesen rendben van. Stabil gondolatrendszere van és nem szokta változtatni hetente a véleményét, mint sokan.


Mindenki nézzen magába: ki ne szeretne kicsit dicsekedni azzal, amit elért? Én nem sajnálom tőle, inkább dolgozom keményen, hogy a győztesek közé kerüljek. Ha nem hinnék benne, hogy lehet becsületesen, akkor most azonnal abbahagynék mindent.

2011. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%
Köszönöm, ez megtisztelő. 3 napja ugyan kitiltottak mert trágár és provokatív válaszaim vannak állítólag, de visszaengedtek. Innentől kicsit cizelláltabb leszek, persze a lényem ugyanaz marad. A százalék miatt biztos nem fogok mást mondani amit gondolok és helyesnek tartok. Sok sikert neked.
2011. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Az is valószínűtlen ugye, hogy a Fidesz és az MSZP összeálljon"


Valóban kicsi rá az esély. De ők legalább nem zárkóznak el tőle zsigerből úgy, ahogy a Jobbik teszi.

Vona Gábor kijelentette, hogy akkor sem állna össze a Jobbik az MSZP-vel ha ez lenne Magyarország egyetlen esélye.

Ez mindent elárul.


"A kisebbségi kormányzás jó ötlet lenne, így elég lenne minden egyes ötlethez csak az ellenzéki pártok közül valamelyiket megnyerni,és nem kéne mindig ugyanazt, nem igényelne szoros együttműködést, csak konkrét kérdésekben egyetértést"


Ez mind szép és jó.

Csak hogy a Jobbik egyáltalán nem hajlandó tárgyalni a ma vezető szerepben lévő többi politikai párttal.

Ők csak azt hajlandók elfogadni, ha valaki szó nélkül azt teszi, amit ők mondanak. Erre pedig se a FIDESZ, se az MSZP, se az LMP nem lenne hajlandó.


"Vona még mindig abba a politikai tömörülésbe tartozik, amely még soha nem verte át a választóit"


Tekintetbe véve, hogy lehetősége sem volt rá, hogy megtegye, ez szerintem sokat nem jelent.


"Az történne, hogy összeállnának a FIDESZ-szel. Mint ahogy a FIDESZ is összáll(na) velük fordított esetben. "


A FIDESZ talán még hajlandó lenne kompromisszumok mentén egyezkedni a Jobbikkal. Ezt aláírom.

Vona viszont nyilvánvalóvá tette, hogy ők nem hajlandóak kompromisszumokra. Innentől a FIDESZ-Jobbik koalíció esélye gyakorlatilag nulla.


"Nincs a két párt között semmiféle alapvető ideológiai ellentét,"


Megeshet. De a mértékben van különbség. És ez a Jobbiknak épp elég ahhoz, hogy szóba se álljon a FIDESZ-szel.

2011. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A Fidesznek nem is lesz arra szüksége hogy bárkivel is összeálljon.
2011. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Szerintem még csak nyerni sem fognak. HATALMASAN fog a Fidesz bukni 2014-ben.
2011. júl. 28. 21:56
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt kétlem. De legyél ebben a tudatban. Olyan törvények lesznek itt nemsokára, amikkel kimozdítani sem lehet majd őket. Tudok pár érdekességet bennfentesektől.
2011. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!