Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szeretik olyan sokan a...

Miért szeretik olyan sokan a kommunizmust?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 18:06
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

"Nem rokkannak bele? Nézd meg az usát vagy németországot, szerintem őket eléggé fejlettnek tartod. És eléggé kész vannak.

"


na és? attól még tízezerszer jobban élnek, mint a kommenistáid. Hiába vannak eladósodva. Van akinek lehet, van akinek nem.

2011. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Egyébként benne van a pakliban, hogy ez a fajta kapitalizmus is bukni fog.

Senki nem állította az ellenkezőjét.

Össze olvastál mindenféle propagandisztikus marhaságot és azt hiszed, hogy feltaláltad a spanyolviaszt.

2011. júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

'Tévedésben vagy. Az Sztálin.'

Az tévhit, hogy Sztálin tette véressé a 'kommunista' diktatúrát. Ő csak kiterjesztette az addig is fennálló terrort, de az igazi szellemi atyja bizony Lenin volt.

2011. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
30%
Olvasgatom a hozzászólásokat és nem értem, mi a baj: egyesek lepontoznak másokat mert nem tetszik nekik a véleményük? És igen ezek azok a kommunizmust támogatják, na ez a baj a kommunizmussal, nem tolerál semmit ami más. Márpedig ugyanolyan soha nem lesz mindenki.
2011. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdés leírtam a válaszomat, de bemásolom ide is:


Mivel Oroszországban is még mindig népszerű, ezért ott ez azért van így, mert az oroszok képtelenek arra, hogy maguk urai legyenek. Hruscsovig nem voltak az oroszok élén orosz vezetők. Az első cári dinasztia varég (vagyis viking, germán) származású volt, a Romanovok pedig a román bojárokból kerültek ki, Lenin zsidó volt, Sztálin pedig grúz. Az oroszok szolgalelkű mazochisták. Ezért népszerű még mindig a kommunizmus.

Másutt pedig három kategória van azon személyekre, akiknél népszerű eme álomvilág. Az első kategóriában azért, mert ők nem voltak érintettjei egyik ilyen jellegű rezsimnek sem. A második kategóriában vannak olyanok (főleg az öregek között), akik kiváltságos helyzetben voltak a kommunista rendszer (pl. a besúgók vagy azoknak a családjai) és azok hülyítik a fiatalabb generációt azzal, hogy milyen jó volt a rendszer. Van a harmadik kategória is, akik egyszerűen csak elmebetegek, akik hisznek egy utópisztikus álomvilágban és akár emberi életek millióinak az árán is képesek lennének megvalósítani, ha hatalomra jutnának.



Amúgy én meg azért vagyok kommunistaellenes, mert van egyéniségem, egyedi vagyok. Sajnos egyre kevesebb az ilyen ember. Egyrészt a Kádár-rendszerbeli neveltetés és médiának, másrészt pedig a mai kommunista médiának köszönhető. Jó pár évbe tellett, mire rájöttem, hogy még most is kommunizmus van az országban. Csak most máshogy hívják a pártot (vagy pártokat). Hamis címkét tesznek fel magukra (pl. a fidesz jobboldalinak mondja magát, a jobbik meg nacionalistának) holott a tagjaik mind kommunista sorból jöttek és gyakorlatban folytatják azt, amit Rákosi és Kádár elkezdtek. Érdekes, hogy Romániában (akármennyire is utálom, de szerintem a románokat kellett volna követni, mert ők sokkal előrébb vannak, mint mi) az IGAZI RENDSZERVÁLTÁS véresen ment végbe, hiszen kinyírták a román diktátort és feleségét. Észtország lehetne a másik jó példa, mert az megint a semmiből lett egy gazdag ország. Ott is leszámoltak a kommunistákkal. Itt pedig mi van? Nem volt leszámolás, nem öltek meg senkit a kommunisták közül, ráadásul még most is ők vannak az ország élén és folytatják a nemzet kizsákmányolását az infantilis és magas adóikkal. Csoda, hogy még nincs levegőadó. 1989-ben itt nem volt rendszerváltás. Hiába próbálják ezt beadni mindenkinek, akkor sem volt. Különben a mostani politikusok közül egy sem élne ma, ha tényleg lett volna.

2011. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
53-as vagyok. Nem tudom, mi a nyavalyának ment a lepontozás, mikor az igazat írtam Vlagyimir Iljicsről. De úgy látom, még mindig vannak, akik szentül meg vannak arról győződve, hogy Lenin egy igazi gentleman volt.
2012. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!