Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány azt hiszi, hogy...

A kormány azt hiszi, hogy ezzel többen maradnak itt?

Figyelt kérdés

[link]


Kint még így is többet kapnak. És nem is olyan sok embernek jár. A másik meg, hogy a kormány megígérte, hogy mindenben egyeztetni fognak. Ahhoz képest valamit elfelejtettek.


2011. júl. 15. 15:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Az orvos nem szakma, hanem hivatás."


Oké hivatás, de neki is meg kell élnie. NYugaton is hivatás ez de ott megfizeti őket.. itt miért nem . Miért nincs pl angliában olyan, hogy hálapénz? AZÉRT MERT MEGFIZETIK.

2011. júl. 15. 15:59
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez vagy urban legend, vagy hülye az a doki. Miért nem marad kint végleg, ha ilyen jól fizetnek?


Én 2-3 ilyen orvost is ismerek a közvetlen közelemben.

Egyenlőre azért nem megy ki, mert így élhetőbb idehaza is a helyzete vagy az egyik családtagja tartja vissza.


Konkrét példát írok, hogy tiszta legyen.


Pénteken reggel 8-kor vége az ügyeletnek. Az angol cég I. osztályú repüőhelyet foglal a dokinak, leszervez mindent. 5 csillagos szállodában szállást foglalnak neki, kialussza magát, másnap megy dolgozni 12 órában. Utánna szálloda, ismét alaposan kialussza magát, pihenten bemegy letol 12 órát és hazautazik és megy idehaza ismét a beosztásába. És igen annyit kap ére, amennyi idehaza a fizetése. És Ő minimum 10 éve a szakmájában dolgozik.

Az illető, akit jól ismerek, személyesen nekem a szemembe mondta el mindezt, hogy hogyan működik. Amég idehaza tű és érzéstelenítő hiány meg gumikesztyű probléma van, ezen nem kell csodálkozni. A veszélyes anyagokkal dolgozó egészségügyis lehúzza a havi 170 óráját és a hó végén 58ezret kap készhez. én szó szerint dobtam egy hátast, amikor a barátom ezt elmondta nekem. A megyei kórházban dolgozik. Mondják, hogy nincs pénz, megszorítás, nem vesznek fel havi 58 ezer nettóért beteghordót, aztán a vezetői réteg a kórházba meg betolja a havert havi nettó másfél milláért. Most akkor mivan?! A rokonságom, barátaim, ismerőseim tele vannak kórházi dolgozókkal. Éppen pár hete dobbantott az egyik Angliába, mert idegbetegek voltak azért, mert nem tudtak normálisan megélni a 12 órázásokból, EÜ diplomával, közép és felsőfokú angollal.

2011. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

"Oké hivatás, de neki is meg kell élnie. "


Kb a magyar átlagkeresetet kapják. Ebből nem tudnak megélni? Főleg, ha - lásd fent a hozzászóló - úgysincs idejük elkölteni?


"Miért nincs pl angliában olyan, hogy hálapénz? AZÉRT MERT MEGFIZETIK."

Mondjuk nincsenek hozzászoktatva. Amikor úgy kezdődik a szülés, hogy 'A' orvosnál 50 az alap, 'B' orvosnál 90? Ha meg nem adod oda, akkor az asszonnynál a kivert kutya is jobban érzi magát?

2011. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A jó dokit meg kell becsülni. A 30 éve dolgozó, magát megszedő, hálapénzen nevelkedett orvosok javával nem tudsz mit kezdeni. Ezért kell rögtön az elején megbecsülni a fiatalt, hogy minél gyorsabban kinevelődjön egy korrektebb generáció.
2011. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Itt is eleget akarnak keresni, hivatalosan is, nem hivatalosan is, maszekban is, és még kimenni is kiakarnak, mindent akarnak, és most a legnagyobb bajuk az egyeztetés hiánya.
2011. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem most örülniük kellene, hogy nekik, a legrosszabb helyzetben levő orvosrétegen tűzoltásszerűen, de legalább megpróbálnak segíteni, az összes orvoskorosztályon most hogyan lehetne, ha másra sincs miből. Az a 10 év hűség viszont tényleg túl szigorúnak tűnik, vagy kérjék, hogy fizessenek ebből az ösztöndíjból vissza, ha mégis kimennek.
2011. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Háborgók és irigykedők: be lehet iratkozni az orvosira, el lehet végezni (ha van hozzá eszetek) és ki lehet próbálni az itthoni helyzetet.


Azon se csodálkozz, hogy 10 év múlva a műtőasztalról a tepsire kerülsz és csak 40 éves voltál.


Inkább most azon gondolkodj, hogy az a sok léhűtő politikus, akik a javaslatot feladták és meghozták, miért keresnek másfél milliót és miért nem mennek el kapálni, hiszen az sokkal eredményesebb lenne.


Az orvos sokkal hasznosabb, mint a politikus - cserélni kellene a fizetésüket!

2011. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
jól is teszik!!! a magyar államocska fizeti a tanításukat. Én is ezt tenném/teszem. köszönjük orbánc vajda de én inkább máshova fogok adózni! HAHAAHAHAHAHa
2011. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem baj, majd jönnek a román állam által kiképzett, erdélyi magyar orvosok...
2011. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Háborgók és irigykedők: be lehet iratkozni az orvosira, el lehet végezni (ha van hozzá eszetek) és ki lehet próbálni az itthoni helyzetet. "


Az ésszel nem volna baj. Csak még ahhoz is van, hogy úgy döntsek, hogy neki se kezdjek. Az élősködés meg nem az én műfajom.

2011. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!