Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelent valami előnyt, hogy a...

Jelent valami előnyt, hogy a válság kezdetén kezdtem a pályámat?

Figyelt kérdés
2008-ban kezdtem dolgozni, a nagy gazdasági világválság kitörésekor. Ebben álltam talpra, ebben élek. Mivel szegény családból származom, nekem nem esett az életszínvonalam. Semmi mást nem ismerek, nekem az az alap, hogy válság van, nem tudom, hogy milyen, amikor jó. Persze lehetne jobb is, de alapvetően jól érzem magam. Hozzászoktam a szegénységhez, a kispénzűséghez, és így nem is okoz traumát.
2011. júl. 7. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Cégvezetőként, menedzserként sokat lehetett tanulni az elmúlt években. Neked tényleg az az előnyöd, hogy nem vesztettél el tetemes vagyont. Ez a mostani lakáshiteles csapat nagyon nehezen fog tudni kilábalni az adósságból. A következő generáció sorsa is egy kicsit megbélyegzett, mivel az ingatlanok nem minden esetben öröklődnek. Ettől függetlenül nem kell "Hozzászoknod a szegénységhez", mert saját magad skatulyázod be. Az egész gondolkodás módodba beivódhat, ami visszatart.
2011. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg a rendszerváltást követően lettem cégtulajdonos, azóta is hatalmas profittal dolgozunk, a válságot meg sem éreztem. Aki most kezdi a pályát, annak valóban göröngyösebb lesz mint aki már évekkel ezelőtt beindított egy vállalkozást vagy jó helyre került. Viszont soha ne törődj bele abba hogy nekem ennyi elég, mert mindig kispénzű voltál. Magam sem tartoztam annak idején a gazdagabb emberek közé, de alkottam valamit amit senki más nem tud a mai napig, szerencsém is volt, ma pedig úgy állok hogy még a gyerekeim is megélnek majd belőle, pedig van 4. A lényeg hogy soha ne add fel!
2011. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Jelent valami előnyt, hogy a válság kezdetén kezdtem a pályámat?"


Csak annyi előnyt, hogy reálisabban gondolkodsz esetleg, nem képzeled, hogy magától jön a siker erőfeszítés nélkül.


"nekem az az alap, hogy válság van, nem tudom, hogy milyen, amikor jó."


Egy csomó ember mindig úgy érzi, hogy válság van, egy csomó más ember pedig a válságban is a lehetőségeket látja.


"Hozzászoktam a szegénységhez, a kispénzűséghez, és így nem is okoz traumát."


Az ember mindenhez hozzászokik abban az értelemben, hogy kibírja. De ez ne jelentsen beletörődést.

2011. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudat alatt egyből megtanultad megbecsülni a munkád! Ez nagy szó!
2011. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!