Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Petőfi Sándor nemzeti radikáli...

Petőfi Sándor nemzeti radikális volt?

Figyelt kérdés
A versei erről árulkodnak.
2011. máj. 31. 10:27
1 2 3
 11/25 Dick Esmen ***** válasza:
24%
Petőfi egy liberálisnemezetiradikálisszocialista költő volt.
2011. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%

12:42


"Régen azokban az időkben mint Petőfi Sándor mindenki ''nemzeti radiklális'' volt"


Petőfi liberális is volt, meg nemzeti is. Az a szélsőséges nacionalista liberalizmus, amit képviselt, akkoriban szélsőbal álláspontnak számított.


Petőfi képviselőjelöltként indult a választáson, és súlyos vereséget szenvedett. Ugyanis a szélsőség, amit kévpiselt, nem volt népszerű néhány pesti radikális kört leszámítva.


Azt csak az utókor képzeli úgy, hogy akkoriban mindenki mindenben egyetértett. Dehogyis. 1848-ban az ország a polgárháború szélén volt, súlyos zavargásokkal. Csak a külső támadásnak volt köszönhető némi látszólagos egység.

2011. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, hogy Petőfi szellemiségét érdemes tanulmányozni annak érdekében, hogy hogyan születhet meg egy nemzeti egység a hagyományos mai törésvonalakon kívül.


Értem ez alatt, hogy a liberális, radikális, nemzeti szavaknak teljesen eltérő jelentése volt az ő korában.


Miért ne jöhetne egy olyan korszak, hogy ezek olyan tartalmlat vesznek fel, hogy a nemzet érzelmileg és személyek egymás közötti szintjén újra egyesül?

2011. máj. 31. 16:46
 14/25 A kérdező kommentje:

Pl. az ő akkori nemzeti radikalizmusába belefért, hogy "Akasszák fel a királyokat!"


Viszont ma a nemzeti radikálisok királyságról álmodnak, holott Petőfi is nemzeti radikálisnak számított.


Következtetés: Miért ne lehetne valaki nemzeti liberális vagy nemzeti anarchista?

2011. máj. 31. 16:50
 15/25 anonim ***** válasza:
96%

"Én úgy érzem, hogy Petőfi szellemiségét érdemes tanulmányozni annak érdekében, hogy hogyan születhet meg egy nemzeti egység a hagyományos mai törésvonalakon kívül."


Eléggé meg fogsz lepődni, ha ezzel foglalkozol. Ugyanis a valóság nagyon más volt, mint ami egy március 15-i ünnepélyen elhangzik.


A valóságban 1848 úgy nézett ki, hogy tárgyalgattak a nemesek az országgyűlésen: azok a hős haladók, akikről ódákat szokás zengeni március 15-én, a valóságban igyekeztek akadályozni bármiféle reformot. Csak azért engedtek újra és újra, mert parasztháborútól tartottak. A pesti nép zavargása (mert március 15 nem volt más, mint zavargás) szintén pánikot okozott, ami miatt kénytelenek voltak reformálni. Azért reformáltak a "haza és haladás" uraságai, mert a torkukon érezték a kést. Petőfinek személyesen kb. nulla közvetlen befolyása volt, de ismert, provokatív figura volt, akivel lehetett riogatni, és jó időben, jó helyen, jó ütemérzékkel tényleg erőteljesen hozzájárult a forradalmi helyzet kialakulásához. Pl. Pesten elterjedt az az alaptalan álhír, hogy a Rákosmezőn Petőfiék parasztsereget gyűjtöttek össze, és felkoncolják a nemeseket, ha nem támogatják a 12 pontot.


Közben persze a zűrzavarban mindenki sütögette a maga pecsenyéjét. Az elégedetlen céhlegények elverték a mestereket, a nemzsidó kereskedők megkergették a zsidó kereskedőket, stb.


Semmiféle "nemzeti egység" nem volt. Kőkemény társadalmi forradalom volt, ami mellesleg sokkal izgalmasabb és előremutatóbb, mint az a bárgyúság, amit az általánosban tanítanak március 15-ről.


Petőfi egyébként 1849-re egy bukott politikus volt. Amikor elvesztette a választást, a választókörzetében volt kampányolni, és majdnem meglincselték. Ennyit a nemzeti egységről. Vagy ott van a két nemzeti hős, Széchenyi és Kossuth: gyűlölték egymást. Mellesleg Széchenyi elmebeteg, Kossuth pedig csaló, sikkasztó politikus volt, semmivel se jobb, mint a mai politikusok.


"Értem ez alatt, hogy a liberális, radikális, nemzeti szavaknak teljesen eltérő jelentése volt az ő korában."


Ezeknek a szavaknak mindig más a konkrét tartalmuk. Viszont elkeseredetten szembenálltak egymással liberálisok, radikálisok, konzervatívok stb.


"Miért ne jöhetne egy olyan korszak, hogy ezek olyan tartalmlat vesznek fel, hogy a nemzet érzelmileg és személyek egymás közötti szintjén újra egyesül?"


A nacionalizmus már eljátszotta a maga szerepét a történelemben. Először is a modern nemzetállam megteremtésekor, másodszor pedig akkor, amikor az állampolgárságnak és a nemzeti közösségnek pozitív tartalmat kellett adni. Ez a jóléti állam. Vagyis: együtt sírunk, együtt nevetünk. Mindenki befizet a nagy közösbe, és cserébe Állam bácsi gondoskodik mindenkiről, senkit sem hagy hátra, mert az ország (nemzet) egy nagy család.


Mármost ez nem más, mint a nemzet fejlődésének csúcsa. Sose volt annyira egységes a nemzet, mint a fejlett országokban a 70-es években. Azóta ez bomlik. Napjainkban bomlik a jóléti állam, vagyis bomlik a nemzeti közösség. A nemzeti eszme visszaszorulóban van.


"Pl. az ő akkori nemzeti radikalizmusába belefért, hogy "Akasszák fel a királyokat!""


Igen, ami 1848-ban szélsőséges program volt, bár 1849-re bekövetkezett a trónfosztás.


"Viszont ma a nemzeti radikálisok királyságról álmodnak, holott Petőfi is nemzeti radikálisnak számított."


Petőfi nem számított "nemzeti radikálisnak", mivel a "nemzeti radikális" egy ostoba szósaláta, amit a Jobbik talált ki a 2000-es években önmaga címkézésére, és kb. semmi értelme nincs. A Jobbikot ugyanis a "soviniszta bolsevik" vagy "rasszista kommunista" kifejezés elég jól leírja, nem kell új szavakat kreálnia.


"Következtetés: Miért ne lehetne valaki nemzeti liberális vagy nemzeti anarchista?"


Bárki lehet. De aki nemzeti anarchista vagy nemzeti liberális, az nem jobbikos.

2011. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
18:19 érdekes dolgokat írtál. Csak azt kérdezném, hogy a "rasszista kommunista" nem paradoxon?
2011. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
18:19 Nagyon jókat írtál, a jobbik iránti kirohanások viszont csökkentettek mondandód súlyából. A legalább látszati pártatlanság jobban állna neked.
2011. máj. 31. 22:46
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a kérdés. Riasztó. Mi ez? Posztumusz tagtoborzás a Jobbiknál?

Mi jön még itt?


18:19-nek igaza van.

"Értem ez alatt, hogy a liberális, radikális, nemzeti szavaknak teljesen eltérő jelentése volt az ő korában."


Magam is sokszor elfilóztam azon,hogy mennyi szó,értelmezés,kifejezés eredeti tartalmától, jelentésétől megfosztva mennyire mást jelöl ma,mint mondjuk 150-200éve!

(Ilyen pld.a paraszt szavunk. Míg régen a dolgos, megbecsült nemzetfenntartót jelölte,mára úgy kell megvívni azért,hogy egy mai fiatal ne kizárólag a bunkó,tahóállatot legyen képes kihallani ebből a szóból.)


"A kérdező kommentje:

18:19 Nagyon jókat írtál, a jobbik iránti kirohanások viszont csökkentettek mondandód súlyából. A legalább látszati pártatlanság jobban állna neked."


Ha a mai "nemzeti radikalizmust",álmagyarkodást össze tudod mosni Petőfivel,akkor ezzel a kijelentéseddel öngólt rúgtál!


Petőfi Sándor nemzeti radikális volt?


Nemzetinek nemzeti volt. Ráadásul nem olyan mai csökött módon,amikor a "nemzeti" alatt az épp aktuális körülrajongadót kell érteni,legyen az bárki.

Tehát magyar nemzeti!


De mi abban a radikalizmus,ha valaki egy nemzethez tartozónak tudja magát,és még ragaszkodik is ahhoz,nem kaméleonkodik???

Rögtön össze kell" radikálisozni" mindenkit,akivel nem lehet megetetni,hogy ő kizárólag a multikulti jegyében érezheti magát embernek?

(De legjobb,ha még úgyse?)

Az meg elkeserítő a sok agymosottól ,ahogyan leszúrnak mindenkit, aki utalást tesz a magyar hagyományra,történelmi tényre,magyar vonatkozású dologra, legyen az bármi,akármi.

Ha megemlít valaki bármit,ami a Jobbiknál téma,akkor sokaknak(és valamiért, "véletlenül" ezek is egyre többen vannak!!!)eszébe sem jut,hogy esetleg TÉNYLEG magyar (magyar érzelmű, magyarokkal szimpatizáló) az illető, nem Jobbikos???

Akinek pontosan az a küldetése,hogy a magyarságot minden szinten égesse,alázza? Hogy a nagy-magyarkodása révén mást se kapjunk,minthogy itt milyen rasszizmus,milyen üldöztetés van...és ránkhívatik az amerikai emberjogi, mondván,hogy itt a JOBBOLDALTÓL(!!!) kell védeni a kisebbségit???...

(aki ugye ,a "kintiek" tudomása szerint a Fidesz !

és nem az,aki felhívta az országra a figyelmet)


Úgy vélem,Petőfi nagyot nézne,ha látná a mai "magyarságot"!

Meg a mai tudathasadásos magyar(országi) "nemzeti" radikalizmust. Biztosan nem szavazna rájuk.

Ha már mindenáron címkézni kell azt,aki magyarnak születik, magyarként él,és még úgy is hal meg--akkor is,ha valamiért a "magyar" már szitokszó,ugye!--,akkor nagyon nagy baj van ebben az országban! És még sokáig nem fogják érteni,hogy akinek Hrúz Mária volt az édesanyja,az hogyan is lehet magyar.

Petőfi versei arról "árulkodnak",hogy akkor is ki kellett állni valami MELLETT.Csak ő még tudta,hogy az nem ugyanaz,mint kiállni valami ELLEN! Mert ő még magyarul tanult.

Ha Petőfi Sándor nemzeti radikális volt,akkor én is az vagyok.

Elkötelezett a magyarságom mellett.

/Lehet " mélymagyarozni!"/

Ergo:

1.) A Jobbikra tévedésből sem szavaznék:a szélsőbal+az álliberális szolgája. Magyarnak abból még jó nem származott,ami sz@rt itt kevernek (nem is fog)

2.) A Fideszre szavaztam.Mert jelenleg nincs "jobb".

Kötve kezük-lábuk,egy megvezetett,csodaváró nép élén.


M.o. vezérei hagyják őket pár évig,hogy tegyenek valamit a kasszába. (Kipróbálva!Működik!)

Utána a néppel legalizáltatják a szabadrablás,a kiárusítás befejezését. (kipóbálva! Működik!)

A Jobbik a legprofibb ismerője annak,kik vezetik ezt a gyarmatállamot.Csak azt felejtik el,hogy esetleges hatalomra kerülésük után nekik ugyanúgy coki lesz és kuss!Nem azért tűrik őket most,mert később is szükség lesz a megosztásukra, a provokációikra, kurucos színvonalukra. A mi igazi megosztóink attól jobban vigyáznak a maguk egységére,hagyományaira!


Petőfi Sándor magyar.

(Ha a Sorstalanság a "magyar"-tétel "helyette",akkor is)

2011. jún. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%

19:27 -nek


"18:19 érdekes dolgokat írtál. Csak azt kérdezném, hogy a "rasszista kommunista" nem paradoxon?"


Nem bizony! Ez a mai "magyar"valóság!

2011. jún. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Petőfi verseskötetével fekszem már több napja, nagyon érdekes.


Pont azt segít megérteni, hogy hogyan lehet valaki őszintén és radikálisan nemzeti úgy, hogy közben nem adja fel az elveit.

2011. jún. 1. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!