Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán fellép majd...

Szerintetek Orbán fellép majd a tömeges kivándorlás ellen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 10:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

az hogy valaki elmegy az önálló döntés-de bonyolultabb kérdés.EU ide vagy oda lényeges különbségekről ne feledkezzünk meg:ugye nyugaton VADkapitalizmus van.Csak az elenyésző számú zseni tanul ott ingyen ösztöndíjjal.Ha valaki sokkal okosabb az átlagnál de nem tud kicsengetni elég lóvét az nem szerez diplomát(ott a tandíj miatt veszik fel a kemény hiteleket amit még sokáig fizetnek utólag).Viszont ott még a jól szituált középosztálynak sincs saját lakása.Részben azért mert még nekik is drága részben mert mobilisak:pl elköltözik a gyár, mennek utána.

Idehaza ingyé tanulhatsz de egy bizonyos kor után ciki ha nincs saját kéród.


Visszatérve a fő vonalhoz jelenleg kusza a rendszer.Én azt tartanám kézenfekvőnek hogy mikor beiratkozik az ipse akkor egyben szerződne is hogy ha diplomázik akkor majd ez meg az várható el tőle az állami fínanszírozás fejében.Most ilyesmi még nincsen

2011. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 doboszoli ***** válasza:

Utolsó!

Jó ötlet, de a szerződés tartalmazza a minimálisan adható munkabért, munkaidőt, egyebeket is.

Így korrekt.

2011. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
hát jelenleg sem korrektek a hallgatókkal azt megsúgom.a munkaszerződés eltér az általános szerződés feltételeitől,márpedig a beíratkozás inkább az utóbbira hasonlít:lényege eszed nem eszed nem kapsz mást" Egyetemeken nálunk gondolom máshol is papíron félévente azaz minden szemeszterben újra és újra be kellett íratkozni. Hogy ez miért volt?azért hogy a tvsz-t egyik pillanatról a másikra meg lehessen változtatni.tehát ha az utolsó féléved előtt kitalálta a kedves egyetem hogy nem 1 nyelvvizsga kell a diplomához hanem kettő akkor nem kapálózhattál nyelned kellett:beíratkozol az új feltételek ismeretében újra vagy nem....ily egyszerű a képlet ma is
2011. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Petroniusnak- DE IGEN jártam egyetemre, az ország egyik, ha nem a legdurvább képzésére. Picit tévedtél.

Évente 4-5 hónapot napi 8-12 órás tanulással töltöttem, a szorgalmi időben bent kellett lenni, mert katalógus volt,vagy/és pofavizit. ki nem járt előadásra, esélye nem volt átmenni.

Jelzem nem vagyok zseni, csak el akartam végezni és tanultam mint állat, nyár felét gyakorlattal töltöttem, és két hónap volt, vagy tán 3, évente, amit lazulással lehetett tölteni nyáron és szeptemberben.

Továbbá benzinpénzt az ösztöndíjamból fedeztem, mert 3,5 fölött járt, és én legalább 4-es voltam, nem azért mert élveztem, hanem mert kellett. (89-94 ig ez 5 rugó volt, amivel 3x tankoltam)

Volt olyan, aki 9 év alatt jutott el harmadikig,jól elvolt, és elvette a helyet egy normális diák elől. Mindenki tudta , hogy soha nem fejezi be- ő is.

Na neki kellene fizetni, de keményen.

És hogy teljes legyen a kép, utána még egy egyetemet is elvégeztem munka mellett, és fizettem érte vazze.

Az se volt 'lájtos. A pénzem fele ráment, de az is meg volt öt év alatt. Nem ténferegtem ott, hanem tanultam és elvégeztem. Aki pedig nem tudja a mai felpuhult izék valamelyikét elvégezni, az fizessen, ha meg még így is hülye, szelektálódjon. Az egyetemek nem kisegitő iskolák, vagy nem kéne annak lenniük.

Ja hogy ne felejtsem, van egy kétkezi szakmám is. Azért is fizettem.

És most kapaszkodjál, havi nettó 99k-t kaszálok.

Ugyanis túlképzett vagyok...bas.szameg.

2011. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Aki pedig nem tudja a mai felpuhult izék valamelyikét elvégezni...."


Hihi már vártam mikor dobja be valaki ezt a "hát ezek a mai fiatalok....bezzeg az én időmben..." szöveget.

2011. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Miért? Savanyú a szőlő? Ne sajnáld magad, én se tettem volna ha annyit kell csak tanulnom mint a legjobb haveromnak aki levéltár-töri szakos volt, és éjszaka mikor én tanultam ő nőzni járt.
2011. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!