Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hozhat a Fidesz olyan torvenyt...

Hozhat a Fidesz olyan torvenyt, hogy 8 vagy 12 evente legyen valasztas?

Figyelt kérdés
AZ utobbi idoben minden torvenyt, vagy alkotmanyt,ugy modositanak ahogy nekik tetszik,igy gondolom ezt is meg fogjak lepni.
2011. máj. 16. 09:44
1 2 3
 11/26 escrogar ***** válasza:

utolsó:


szabadon alakulhatnak pártok, szabadon lehet szavazni. hol van itt egypártrendszer? legitim kétharmadot kapott a mostani kormány. az ellenzék több bizottsági elnöki és alelnöki posztot is kapott, mint ami arányosan járna. hogy kutyába se veszik? talán nem hisztizni kéne meg kivonulgatni, hanem konstruktívan hozzáállni, és nem elkúrni az országot és kétharmadot adni (amivel nekem nincs bajom, Fidesz-szavazó vagyok).


nép nem mer tüntetni? hol élsz te? utóbbi időben volt pár (még ha nem is hatalmas) tüntetés, rendvédelmisek másodikján Pintér ki is állt eléjük beszélni (mutass Bokros óta egy ilyen esetet). ha a népnek félelemre van oka a tüntetésekkel kapcsolatban, az évekkel ezelőtt volt. láttál az idei és tavalyi tüntetéseken vízágyút és rohamrendőröket? mert én nem nagyon.

2011. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
24%

"A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:41"


Te ne röhögtesd ki magad. Ez nem egypárt rendszer. Van ellenzék. Több pártra is lehet szavazni. Több bejegyzett párt is van Magyarországon. Az hogy ők megkapták (mert nem ellopták) a 2/3-dot annyit jelent hogy nem kell a konszenzust keresni az ellenzékkel ez egy igazán erős kormány. De ez még nem jelenti azt hogy köv választásokon ő marad vagy ha marad is akkor 100 hogy nem lesz meg a 2/3.

Az 5 éves rendszert pedig még csak a polgármester választásnál hallottam. Nem kell minden apró dolgon besz@arni és utána riogatni a többi hiszékeny embert.


"nehogy visszavegyék az ellopott nyugdíjpénzeket. "


Ja valószínű hogy ezt így mondta. Tényleg hihető.


A magyar alkotmánybíróság pedig az egyik legerősebb a világon.

2011. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Úristen, ha hallanátok magatokat :)


Na nem baj, majd rájöttök.

2011. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem hozhat.
2011. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 doboszoli ***** válasza:

Ma 11:55

Escrogar önkéntes aktivista előadását olvashatjátok.

Mintha Szíjártó nyilatkozott volna Kálmán Olgának...D)

2011. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy 2/3-dal hozhat erről döntést ill. törvényt, de ha más mpárt kerül valamikor is 2/3 ba el is törölheti, amit idáig is tett eltörölhető lesz. De szerintem ahogy élnek az emberek lehet, hogy választásra sem kerül sor mert ezt a sok politikai söpredéknek kiteszik a szűrét meg a ivadékait is .Remélem, hogy határon kívül.
2011. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"legitim kétharmadot kapott a mostani kormány."


na ja.


csakhogy ha Gyurcsányék azzal, hogy nem tartották be a választási igéreteiket, azaz gyakorlatilag választási csalást követtek el, tehát illegitim a kormányzásuk, akkor a FIDESZ-é micsoda????

2011. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 escrogar ***** válasza:

doboszoli: cáfolj meg, vagy ne szólj hozzá.



15:39: nem, kérlek. a választási csalás az, amikor a választási szabályokat manipulálod, hogy jogosulatlan előnyhöz juss. a választási program nem tartozik ide. Gyurcsányék nem voltak illegitimek, csak morálisan lezüllesztették magukat és az országot. kétségtelen, hogy a Fidesz sok mostani lépése nem etikus, de attól még legitim a kormányzásuk.

2011. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

nyilván rossz az emlékezeted. amit írtam azt éppen a fidesz mondotta volt annak idején...


ha akkor a gyurcsányék illegitimek voltak, akkor most ők is azok...

2011. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 doboszoli ***** válasza:

Nem cáfoltam, csak elmondtam a véleményem.

Ez pedig még a Fidesz-demokráciában is alanyi jogom.

Legalábbis egyelőre...

2011. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!