Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A segélyrendszer "megreformálá...

A segélyrendszer "megreformálásával" titkon nem a cigányok éhen döglesztése a célja a kormánynak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 11:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

A kormány célja a magyar nép tönkretétele!


A magyar nép tagjait egyaránt alkotják az őshonos magyarok és a cigányok!


Magyar testvéreim! Cigány testvéreim! 2014-ben le kell váltatnunk a Fidesz-t és egy olyan pártot kell 2/3-nak megszavaznunk, ami mindent visszacsinál, amit a Fidesz csinált!

2011. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ha arra kerülne sor, hogy elkezdenének szegény romácskák éhezni, akkor egyként felkelnének és befernék a pofánkat, mert nem adunk nekik elég segélyt.


Úgy hogy ne féltsd őket, tudnak magukra vigyázni.

2011. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

"Magyar testvéreim! Cigány testvéreim! 2014-ben le kell váltatnunk a Fidesz-t és egy olyan pártot kell 2/3-nak megszavaznunk, ami mindent visszacsinál, amit a Fidesz csinált!"


Ez jó! :D

Annyira kis naiv vagy.

2011. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Mindenkit éhen akarnak dögleszteni,nem csak a cigányokat!
2011. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Én egy közgazdásztól hallottam a tévében (sajnos nem emlékszem ki volt), hogy igen, az a cél, hogy kb. 2 millió embert megfosszanak az eddigi segélyen és egyéb állami juttatásokon alapuló létalapjától. De ez nem jelentene a többség számára éhen döglést, mert azt várják, hogy ezzel rákényszerülnek az érintettek arra, hogy vagy külföldre menjenek vagy beálljanak kosztért cselédnek a gazdagabbakhoz.


Ez persze nemcsak a cigányokra vonatkozna, hanem általában az állami transzferekből élőkre. Végül is van benne logika, mert a románok, a moldávok, az ukránok közül jóval többen próbálkoznak külföldön, mint a magyarok közül, és többnyire nem orvosprofesszorként, hanem házi cselédként, meg piti bűnözőként is. És a cselédségnek is óriási hagyománya van Magyarországon, gondoljunk pl. a 30-as évekbeli filmekre. Az Orbán-kormány egyik első intézkedése volt, hogy a házi cselédeket nem kell bejelenteni, és járulékot se kell fizetni utánuk. Ez is beillik a képbe.

2011. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit, mert Ausztriába meg Németországba is rengeteg cselédet keresnek csak ott tudnak nekik fizetni 6-800 Eurokat. Mondjuk itthon aki éhen hal az elvállalja kajáért meg pár ezer Forintért cserébe.. Már ha lesz aki befogadja.
2011. máj. 8. 11:25
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem az a cél, hogy éhen dögöljenek, hanem hogy dolgozzanak, mint bárki más. Akár cigány az illető, akár nem.

(természetesen nem mint cseléd, ahogy az a "közgazdász" mondta az előző hozzászóló szerint. jó vicc.)


Aki segélyből él életvitelszerűen, és nem is akar ebből a helyzetből kikerülni, az lop minden adófizetőtől. Ezt egyik kormánynak sem lett volna szabad támogatnia.

2011. máj. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A segélyrendszer megreformálása csak szebb fogalmazás, az "elfogyott nincs több pénz,miből adjak?" mondatra...még szép hogy megreformálják. Mit mondjanak? El loptam az ország vagyonát,de nem adok belőle?

Már nincs miből adni,fogadd el! Vagy ne fogadd el,de akkor tegyél valamit.

2011. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
2 és fél éve kapom a havi 28500 Ft-os segélyt! Kötelező menni a munkanélkülibe és a közfoglalkoztató céghez! Azt mondják nincs hely, várjak addig, amíg valaki kiesik és akkor szólnak! Mikor fognak szólni? Soha! A csókosok kerülnek be!!! Én lopom az adófizetők pénzéből ezt a segélyt? NEM! 2 éve keresek munkát, felkerestem cégeket, küldtem emailben önéletrajzot, több mint 300 helyre! Ebből 2 hívott vissza, hogy nem aktuális! Jó lenne még 4 órás munka is! 2 hétre elegendő 28500 Ft-ból élek havonta 1 szobás bérlakásban! A rezsi egy részét az önkormányzat állja! Az elmúlt két hónapban 10 kilót fogytam! Nagyon kell spórolnom, az emelkedő rezsi miatt! Az internetet a szomszédtól kapom, hogy tudjak keresni állást! Aludobozokat gyűjtök, elviszem a tescoba, hogy tudjak venni kaját! Egyszerű érettségivel, számítógépszerelő-karbantartó szakmával, fogyatékos (nem szellemi) nőként még takarítónak sem kellek! 30 évesen még rokkantnyugdíjat sem kapok, pedig mozgáskorlátozott (gyógyíthatatlan ízületi gyulladással) és hallássérült (félsiket) vagyok! 11 hónap szolgálati idővel, mehetek oda ahova akarok! Magyarország a lehetőségek nélküli országa! Mindegyik kormány célja, hogy a kisembereket tönkretegyék! Szegény Nagymamám mindig is mondta, ki unokám, itt csak egyre rosszabb lesz az élet! Én már fel vagyok készülve, hogy mikor fogok az utcára kerülni!
2011. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
12:07: azokról írtam, aki "nem is akar ebből a helyzetből kikerülni". Te láthatóan nem ilyen vagy, tehát ne vedd magadra.
2011. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!