Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mit fognak szólni a...

Vajon mit fognak szólni a kisvárosi meg falusi fidesz fanok amikor az új vármegye-járás rendszer miatt ha közügyet kell intézniük, akkor utazhatnak a szomszéd városba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Öhm, én úgy tudom, hogy elvetették ezt.
2011. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

1) Sajnos nem lesz vármegye.

2) Mégis ezt milyen tényre alapozod, hogy bármit is elköltöztetnének? Annyit azonban lehet tudni, hogy az ügyintézés már egyszerűsödött és még tovább fog.

2011. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nah nem lesz? csoda. ez új.


akkor nem tudom, hogy ez így magával vonja e az átalakítást. ha vármegye rendszer lenne, akkor jönnének ezek a járások, amik a hivatalokból lennének.


viszont valami rendszer alapján van megszabva, hogy melyik város, falu polg hivatala lehet járás, nem mindegyikből lehetne, ahol nincs járás ott gyakorlatilag megszűnne a jelenlegi polg hivatal, valami minimál maradva, és mehetne az ember a szomszéd városba.

2011. ápr. 13. 19:05
 5/10 A kérdező kommentje:
ismerős szerint 100%, hogy lesz járás. szakmabeli. nekik pl nagy valószínűséggel így megszűnik a munkahelyük, a hivatal, többségében.
2011. ápr. 13. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Úgy tudom a járások a ma kistérségeknek nevezett közig. egységekből lennének. Amiről te beszélsz Kamumail ("ha közügyet kell intézniük, akkor utazhatnak a szomszéd városba") azok a vidéki önkormányzatok, amiket a Bokros-féle MDF-en kívül eddig még senki nem akart megszüntetni.

Azt meg hogy sok embert kilógatnak a hivatalokból én nem tartom olyan elvetemült dolognak. Nálunk pl tele van az önki hivatásos f*szverőkkel meg p*csavakarókkal (tisztelet a kivételnek), egy irodában bent ülnek hárman, holott egy ember is bőven el tudná látni az oda tartozó feladatokat (legalábbis amikor egy forgalmas hétköznapon gombostűt nem lehetett leejteni az önkiben annyian voltak, míg az önki dolgozók nagy része egy városi rendezvényen könyökölt, az irodában lévő alig harmad létszám is vígan elvégezte a dolgát).

2011. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én speciel olyan hivatalt ismerek ahol szó szerint belebetegszenek a munkába.


mind1, majd hisznek az emberek a saját szemüknek, bőrüknek.

2011. ápr. 13. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok Fidesz fan, csak falusi.

Ha közügyet kell intéznünk, most is be kell utaznunk valamelyik városba. Nemcsak az okmányiroda van ott, hanem az önkormányzati feladatok egy része is a kistérségi önkormányzatnál intézhető (pl. építésügy, gyámügy) A felső tagozat szintén a közeli városban van.

Nincs ezer lakosa a községnek, de az önkormányzatban (bent az irodában) a polgármesteren és a jegyzőn kívül 9-en "dolgoznak" (ebben a létszámban nincsenek benne a takarítónők, csak az irodisták)

2011. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nyilvánvalóan vannak települések ahol ez már most is így működik, nem mondtam, hogy nincs ilyen.
2011. ápr. 14. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:
21%

"ismerős szerint 100%, hogy lesz járás. szakmabeli. nekik pl nagy valószínűséggel így megszűnik a munkahelyük, a hivatal, többségében."


tekintve, hogy nem az ismerősöd dönti el (hacsak nem Fideszes politikus), így ez egyenlőre egy vélemény. Nem tény.

2011. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!