Tényleg államcsőd lesz hamarosan?
aha vedd ki....és mond el sok embernek, és vegye mindenki....
ÉS AKKOR TÉNYLEG ÚGY JÁRUNK AHOGY 1930 KÖRNYÉKÉN IS......MIKR MINDENKI KIVETTE A BANKBÓL, AZTÁN NEM LEHETETT MIBŐL FIZETNI, AZTÁN MEGSZŰNTEK MUNKAHELYEK....STB STB
Hogy tényleg lesz-e azt nem lehet tudni, DE (!) nagyon afelé tart pár ország és ezek között Magyarország élenjár sajnos.
A mostani válság világszinten már meghaladta a századelejit és még messze nem vagyunk a gödör legmélyén. Soros György és a Fed elnöke is nyíltan ki merték ezt jelenteni és emellett pár neves elemzőcég is utalt erre. Ha a gazdasági válság ilyen ütemben fog mélyülni, akkor lehet államcsőd is a gazdaságilag kevésbé stabil országokban.
Igen, könnyedén. Főleg, ha sokan kiveszik a pénzüket a hozzád hasonlók.
De akkor az euro is csak pár hónapot jelent majd.
Az csak a magyar szakembereken múlik, hogy lesz-e államcsőd vagy nem, de tekintve az eddigi teljesítményüket - nagy esély van rá.
13:06osnak: Soros György és Paul Volcker lenne a hibás abban, hogy Magyarországnak van Európában a legnagyobb államadóssága? Ennyire hiszékenyek ne legyünk...
"Államcsődnek azt a helyzetet nevezzük, amikor egy állam képtelen adósságait, lejáró kötelezettségeit teljesíteni" - válaszolta Barcza György, a K&H vezető elemzője az [origo] kérdésére. Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő elemzője mindehhez hozzátette: nem beszélünk államcsődről akkor, ha az állam nem fizeti ki a közszolgák bérét, vagy éppen más hazai kifizetéseket nem teljesít.
Az ING szakértője, Németh Dávid ehhez hozzátette: a külföldi devizákban denominált államkötvények és a külföldi államadósság a fontos ebből a szempontból, hiszen forintban a magyar állam bármikor tud fizetni - a bankóprés bármikor működésbe léphet, bár nem célravezető ennek a használata, hiszen a 20. században két nagy hiperinfláció is megmutatta, semmit sem jelent a mértéktelen pénzkibocsátás.
...
Az államcsőd azon is múlik, hogy az államháztartási deficitet alacsonyan tartjuk-e, a 3 százalékos hiánycélt betartjuk-e. Ha igen, akkor van esély arra, hogy középtávon csökkenjen az eladósodottság és beinduljon a gazdasági növekedés, a csökkenő kamatterheknek köszönhetően.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!