Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miről is lehet szavazni...

Miről is lehet szavazni márciusban? Pontosan melyik párt mit akar?

Figyelt kérdés
2008. febr. 6. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

1. vizitdíj,2.kórházi napidíj,3. tandíj


A FIDESZ&KDNP,ugye meg akarja szavazni.

Az MDF azt mondta a szavazóinak,hogy ők nem fogják befolyásolni a szavazóikat,hogy hogy döntenek.

Az MSZP és az SZDSZ pedig ugye nem akarja megszavazni

2008. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem egészen.


A fidesz el akarja törölni a meglévő kormányzati (mszp) intézkedéseket, miszerint NE LEGYEN vizitdíj, tandíj és korházi napidíj.


A népszavazást ők kezdeményezték, és ha egyetértesz velük igennel kell szavaznod.


ha többet szeretnél tudni:

[link]

2008. febr. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem megyek szavazni. Azt hittem a politikusok tudnak döntést hozni. ezek olyan kérdések amir´öl csak jólképzett emberek tudják eldönteni, hogy mind a népnek mind az államnak jók-e ezek a dolgok. én földi halandó hogy is döntenék. Persze töröljék el, és akkor jobb lesz? az államnak bevétel kell.
2008. febr. 9. 08:30
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Elég buta kommentet írtál.Azt javaslom,ne pártoknak kedvezz a szavazatoddal,hanem gondold végig,hogy ez csak az első lépés.Aztán a gyerekednek vagy unokádnak tudod-e majd biztosítani a továbbtanulását,az orvosi kezelését,vagy betegen, táppénzen tudod-e majd fizetni a gyógyszerek mellett a különböző napi-vizitdíjat,vagy nyugdíjasként ugyanezt?Ne csak a mára gondolj,van holnap is!Az árak csak emelkedni fognak,az ellátásról már nem is beszélek.
2008. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%

Igaza van a kérdezőnek, ezzel csak azt a látszatot keltik, mintha mi bármiről is dönthetnénk ebben az országban. Ha ez így lenne, már rég börtönben ülne az egész politikusmaffia.

Én sem megyek szavazni, sőt az egész demokráciában nem hiszek, csak a birka nép megvezetésére jó, hogy önként megszavazzák saját kirablásukat.

2008. febr. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Az a nagy helyzet, hogy a tisztelt miniszterelnökünk hazudott az országnak , sőt igaztalan rágalomnak nevezte az ellenzék azon értesüléseit, hogy pl. fizetőssé akarja tenni az egészségügyet. (vonja vissza, nem akarhat igaztalan módon nyerni, mert az nem igaz országhoz vezet) -ezt mondta gyurcsány,


S később mint tudjuk nemhogy nem tartotta meg az igéreteit, hanem az ellenkező irányba indult.


ajánlom a köv 2 vidót:

http://www.youtube.com/watch?v=NTt681GDJYk

http://www.youtube.com/watch?v=ycYfTkQnJcE


én azt mondom, nem lehet velünk így elbánni, s a felelőtlen kormányzásna igenis következményei kellenek, hogy legyenek (elkurtuk), s bár nem igazán érintenek a feltett kérdések igennel szavazok majd. Persze lehet mondani, hogy az ellenzék sem jobb de ez is csak a postkummunista elit érdeke, hogy elhidd. (98 és 2002 között már bizonyítottak)

2008. febr. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából itt az a kérdés, hogy semmi alátámasztást nem mutatnak, hogy ezek a plussz bevételek miért is jók az államnak. Mert nekem a legjobb az lenne, ha semilyen adót nem fizetnék. De attól az államnak ahol élek nem jobb. attól a korházak még nem lesznek jobbak, hogy én nem fizetek adót. de miért fizesek olyanért amit nem látom hogy mi lesz vele. leginkább hogy a gyerek fertözö osztály egy lepratelep ahol még fürdöszoba sincs, max egy csap a szobában. ez azért van mert nem fizetünk korházi napidíjat vagy azért mert a politikusok nem jól osszák fel a pénzt?
2008. febr. 11. 08:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez az adófizetés dolog nem ilyen egyszerű. Mindenki fizet adót (gondolj csak az ÁFA-ra) végső soron minden pénz valamilyen úton visszajut az államhoz, hogy aztán újra visszakerüljön a gazdaságba. A gond az, hogy nem kerül vissza mind, mert valakik "megcsapolják". És itt sok milliárdról van szó, amit elloptak, és most ez hiányzik valahonnan. Ezért tartunk itt. Remélem lesz felelősségrevonás, és az igazságos is lesz. (ezalatt azt értem, hogy MINDKÉT oldalnak felelnie kell a bűneiért)
2008. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Rendben van az, hogy az állam adókbol él, az viszont -véleményem szerint- kevésbé, hogy az esélyegyenlőség s a szolidaritás jegyében akarnak mindenkit megsarcolni ezekkel a díjakkal.


pl. van egy krónikus beteg szomszédom, aki most már nem jár orvoshoz sem, mert így sem tud kijönni a nyugdíjábol nemhogy még 4-5 vizitdíjat fizessen körutanként


Középosztálybeli bátyám nem tudja saját erőböl fizetni két egyetemista gyerekének továbbtanuását egyszerre.


Szerencséje van, hogy van mit elzálogosítani... de mit tesz az akinek nincsen?

2008. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2008. febr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!