Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új alkotmányban valóban...

Az új alkotmányban valóban lesz utalás a kereszténységre?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az új alkotmányban helyt kap a Nemzeti hitvallás is, valamint különböző utalások a kereszténységgel kapcsolatban.

Hogy lehetséges ez? Egyrészt már megvolt a felvilágosodás, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy az egyházat és államot szét kell választani ( most elkezdünk visszasüllyedni?), másrészt sérti a vallásszabadságot.


Senki és semmi nem veszélyezteti a keresztény egyházat Magyarországon, tehát azzal, ha eme vallást a többi fel emelik, és alkotmányos szinten elismerik, vétenek a demokrácia ellen - ugyanis minden magyar állampolgár köteles elismerni az alkotmányt, tehát követve a kereszténységet is. Nem beszélve az ilyen fokú elismerés egyéb előzményeiről. Ez sérti a vallásszabadságot, és a demokráciát is, hisz egy vallást előnybe helyez a többivel szemben.


2011. márc. 13. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Benne lesz. Nem a katolikus vallás,hanem a kereszténység.

Az pedig nem érdekli Orbánt,ha valami sérti a demokráciát.

2011. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A KDNP miatt biztosan benne lesz.
2011. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
sajnos igen.
2011. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Istennel kezdődik...


Benne lesz, sőt az alkotmány alapján elsőbbséget élvez sok esetben. Azaz, szabadon lehetsz buddhista, de a kereszténység akkor is előbbre való.

2011. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Remélem azért nem kezdenek el üldözni az inkvizítorok amiért ateista vagyok.
2011. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hát a himnusz első sorával fog kezdődni "Isten áldd meg a magyart." az isten jelenthet még Allahot Jehovát Zeuszt Oziriszt (Más kérdés, hogy Erkel ezt a keresztény Istenhez írta) szóval szerintem csak olyanok lesznek benne amikre rá lehet beszélni, hogy az bizony egy csúnya kirekesztő dolog az alkotmányban.
2011. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Igen, valóban hivatkozik rá:


"Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és

hazánkat a keresztény Európa részévé tette.


Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait."


Na de, nem értem, hogy ezzel mi a problémájuk egyeseknek.

Az alkotmánytervezet egyértelművé teszi, hogy Magyarország világi állam, kísérletet sem tesz arra, hogy az állam és az egyház szétválasztását megkérdőjelezze.

2011. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én elég mélyen vallásos ember vagyok ,de mégsem támogatom mert ezzel mondhatni rákényszerítenék az emberekre a kereszténységet és az bűn lenne hiszen akaratuk ellenére tennék.
2011. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

"István elcseszte, bárhogy is szépíted

Milyen szent az, ki halállal térített?"


(FankaDeli)

2011. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Az Alkotmány a történelmet is felhasználja a rendszr megalapozásához. Ez teljesen jogos, hiszen a történelme ad jogot egy országnak a létezéshez, senki nem a földből pattant ki.

Márpedig Európa történelmét, de az egész világot is, közvetlen-közvetetten de a keresztény egyház alakította ilyenné. Az aki ezt képtelen belátni, az nem ismeri a történelmet, vagy még rosszabb, fanatikusan ateista(bizony ilyenek is vannak, ezek ugyanolyan agresszívan nyomják az okosságaikat mint a vallásos fanatikusok).

2011. márc. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!