Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az önkormányzati választások...

Az önkormányzati választások az új alkotmány szerint már csak öt évente lehetnének. Nem ijesztő ez?

Figyelt kérdés

[link]


"Önkormányzatok


A koncepció nemcsak régi-új nevet adna a megyéknek és a vármegyei képviselő-testületre keresztelt jelenlegi megyei közgyűléseknek, de lényeges tartalmi változásokat is hoz az önkormányzati rendszerbe: a jelenlegi négy helyett ötévente rendeznék például a helyhatósági választásokat, eltörölve azt az időbeli korlátozást is, amely a voksolás megtartását eddig októberre írta elő"


2011. márc. 11. 13:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem az volt a kérdés, hogy jó-e, ha időben eltoljuk a parlamenti választástól az önkormányzati választást, hanem az, hogy jó-e, ha 4-ről 5 évre nő az önkormányzati ciklus. Mert ha csak arról lenne szó, hogy időben eltoljuk, akkor azt úgy kéne, hogy lerövidítjük a 2010-ben megválasztottak mandátumát mondjuk 2012-ig, akkor lenne egy új önkormányzati választás újabb 4 éves ciklusokkal. Tehát ahhoz, hogy időben eltoljuk a két választást, nem kell megnövelni a ciklusidőt. Én ezt csináltam volna, mert az eltolással egyébként én is egyetértek. A ciklusnövelés sem lenne talán akkora tragédia, de mivel a FIDESZ javasolta, és tudom, hogy minden áron csak be akarják magukat betonozni, tőlük semmiképpen nem támogatom ezt a javaslatot.
2011. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18:19: Ha a mostani mandátumot rövidítenék le alkotmányt sértenének, a mostaniak 4 évre lettek megválasztva, nincs ilyen utólagos rövidítés.
2011. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18.21: Biztos, hogy megteremthető lenne ehhez a megfelelő jogi megoldás akár a most készülő alkotmányban is.
2011. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez momentán nem ijesztő, miért lenne az? Isten, meg a nemzeti hitvallás, na az ijesztő.
2011. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Miért ilyesztő Isten és a nemzeti hitvallás? Úgy veszem észre nagyon szélsőséges elveid vannak. Ebből a kijelentésedről is látszik, hogy egy nemzetidegen elv.
2011. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az a plusz egy év nehogy már bebetonozás legyen. Én az országgyűlési választásokat is 5 évre raknám, mert a 4 év semmire sem elég, főleg, hogy az utolsó nagy része elmegy a kampányra.
2011. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

57

Hitvallást a templomban tegyenek a hívők. A nyilatkozat is bőven megfelelne.

A kereszténység bekerülésével meg az a bajom, hogy ha átolvasod az alkotmányt, kiderül, hogy ez nem egy világi, hanem egy vallási irat. Én pedig világi államban akarok élni.

2011. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

dubiis libertas válasza:


"A kereszténység bekerülésével meg az a bajom, hogy ha átolvasod az alkotmányt, kiderül, hogy ez nem egy világi, hanem egy vallási irat. Én pedig világi államban akarok élni."


Nem értem, mi a problémád. Sehol sem beszél az alkotmánytervezet a világi állam megszűnéséről. Miért olyan elfogadhatatlan számodra, hogy a nemzeti nyilatkozatban megemlíti a kereszténység nemzetmegtartó erejét? Miért olyan nagy baj számodra, a Szent Korona vagy Szent István megemlítése?


"VI. Cikk

(1) Mindenkinek joga van a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a vallás vagy más meggyőződés szabad megválasztását vagy megváltoztatását, és azt a szabadságot, hogy vallását vagy más meggyőződését mindenki vallásos cselekmények, szertartások végzése útján vagy egyéb módon, akár egyénileg, akár másokkal együttesen, nyilvánosan vagy a magánéletben kinyilvánítsa, vagy kinyilvánítását mellőzze, gyakorolja vagy tanítsa.


(2) Magyarországon az állam és az egyházak különváltan működnek. Az egyházak önállóak. Az állam a közösségi

célok érdekében az egyházakkal együttműködik.


(3) Az egyházakra vonatkozó részletes szabályokat sarkalatos törvény határozza meg."

2011. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik ez a túlzott vallásosság. És nem kell cikkelyeket idézni, egyszerűen ilyen érzést hagy maga után a tervezet elolvasása. Ez nem egy modern alkotmány, ahogy azt mondják, hanem egy indokolatlanul historizáló.
2011. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ez nem egy modern alkotmány, ahogy azt mondják, hanem egy indokolatlanul historizáló."


Továbbra sem értem, mi bajotok van a múltunk iránti tisztelet kifejezésével. Egy társadalom attól lehet modern és felvilágosult, hogy büszke a történelmére, a hagyományaira, és ennek az alkotmánya bevezetőjében is helyt ad.

2011. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!