Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás után miért...

A rendszerváltás után miért hagytak megszűnni 1 millió munkahelyet? Miért nem törekedtek a munkahelyek megőrzésére?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Mert a rablógazdaságot nem szociális elvek vezérlik, hanem az önző sajátzseb tömködés.

Meg sajnos Antallt amcsiból felhívta Soros György és megmondta, hogy mit kell csinálni. (Belső körökből tudom, hogy ez igaz)

2011. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem ők hagyták megszűnni, hanem TE, és mindenki más, aki megveszi az olcsó szlovák tejet, az olcsó német húst, stb...
2011. febr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert "teljes foglalkoztatás" volt. ezt úgy kell elképzelni, hogy akkor is volt un.: "gyáron belüli munkanélküliség".


tehát akkor sem volt annyi munkahelyre szükség mint ahogy ma sem. csak akkor fizettek azért embereket, h egész nap söpörje a gyárudvart.


Azután a technológia is sokat fejlődött. Amit azelőtt 10 ember csinált egy napig, azt most egy ember egy célgéppel elvégzi mondjuk fél nap alatt.


Nincs szükség annyi élő munkára, mint régen.

2011. febr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Élő munkára volna szükség
2011. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt a termelést sok helyen a fele emberrel meg lehetett oldani. Márpedig a kapitalizmus célja nem az emberek etetése (mármint szószerinti étel adása), hanem az emberek etetése (mint átverése), és a rajtuk való meggazdagodás. Az előbbi nem volt hosszútávon fenntartható és nagyok voltak a társadalmi rangbeli különbségek, utóbbinál meg sokkal nagyobbak az anyagi különbségek, de (elvileg) ugyanannyi jogod van, mint másnak.
2011. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy valaki gödröt ásott, megint más beleszórta a magot a földbe, egy harmadik betemette, a negyedik pedig megöntözte. Hülye példa, de akkoriban sokan dolgoztak így. A rendszerváltozás után ez megváltozott.
2011. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Muter munkahelyén 8-an dolgoztak a válság előtt, most 3-an vannak ugyan arra. A meló nem csökkent és ugyan úgy el van végezve. Reggel 8-ra megy, általában 2-3 körül már itthon van, holott hivatalosan teljes munkaidő. Ez a helyzet 2008-ban és most 2011-ben. Na ezt szorozd meg 3-al, ez volt kb. a rendszerváltás előtt.
2011. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ország hozzá kapcsolódott az ultra-kapitalizmus világába amelyben nem az a lényeg hogy mindenkinek munkája és becsületes élete legye hanem az hogy olcsón ugyanannyit produkálni lehessen.
2011. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Nekem minden esetre szimpatikusabb lenne, ha ma is mindenkinek lenne munkája, senki nem érezné magát feleslegesnek és eltartottnak.Most a legtöbb alacsony és közepes fizetésű ember, azon bosszankodik, hogy mások munka nélkül segélyekből , néha jobban élnek mint ők, akik esetleg 2-3 műszakban dolgoznak.És ez sokszor igaz is.Hát, mindenki ítélje meg saját maga mi a jobb. Eltartani a sok munkanélküli embert és dolgozni keményen, had dagadjon a tulaj zsebe ( itt most nem a kis vállalkozókra gondolok ).Vagy esetleg az, hogy mindenki vegye ki a részét a munkából, még akkor is ,ha esetleg nem hoz plusz hasznot az a munka amit végez és segély helyett ezek az emberek is fizetést kapjanak.Én úgy vélem mindkét dolgot lehetne emberbarát módon csinálni, csak ránk magyarokra jellemző, hogy sohasem tudunk egy normális közép úton haladni, mindig merőben az ellentétét csináljuk annak, amit előtte csináltunk.Nem sírom vissza a régi rendszert, mert láttam a hibáit, de a mostaninak legalább annyi hibája van, ezen a téren. Nekem minden esetre szimpatikusabb az, ha 3 ember munkáját 4 végzi el, mint az, hogy 3 gürizik 1 pedig otthon várja a segélyt, amit a dolgozók béréből levontak számára.Nem beszélve az állandó stresszről, amit mindkét fél átél, akik dolgoznak attól rettegnek, hogy mikor veszítik el az állásukat, a munkanélküliek pedig attól, hogy miből fedezik a szükségleteiket.Egymásra haragszunk, pedig azokra kellene, akik ezt a sorsot szánták nekünk.
2011. márc. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig senki ne kapjon segélyt ha nem dolgozza le annak az ellenértékét.

Az elavult technika is oka volt a munkahelyek megszűnésének , mint ahogy a külföldi nagytőke érdeke is azt diktálta , h felvásárolják és megszüntessék a magyar konkurenciát.Veszteséges vállatokat nem fog fenntartani az állam és nem is lehet rákényszeríteni, már csak azért is mert nincs annyi bevétele, h fenntarthassa. Persze vannak kivételek a közszolgaáltatásban és van is velük baj , nem kevés.

Sokkal okosabban kellet volna védeni az érdekeinket a piacainkat , bár az orosz piac megszűnésével nem igazán volt mit kezdjünk és nem is igazán voltak kellő képesítéssel, tájékozottsággal rendelkező vezetőink a munkahelyek élén , sok helyen.

Most is a nagyon is sok felsőfokú intézmény arra kellene törekedjen, h a jövő képzett és tájékozott vállalkozóit, munkaadóit termelje ki nem pedig a jövő diplomás takarítónőit és igényes munkanélkülieket.

2011. márc. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!