Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, ha valaki liberális...

Miért baj, ha valaki liberális szemléletű?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért kell lenézni, elítélni a másikat, mert más ideológiát vall. Mindenki máshogy szocializálódott, máshogy nevelték, képzeljétek el, milyen unalmas lenne a világ, ha mindenki ugyanolyan lenne. Ezért elítélni valakit enyhén ostobaság. Szerintem.
2011. febr. 18. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
98%
Azoknak baj, akik nem tudják, mit jelent a liberalizmus és liberális szemlélet valójában, és ezért összekeverik azzal a bűnözőknek mindent szabad maffia szemlélettel, amit liberalizmusnak csúfolva megvalósítottak hazánkban.
2011. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
97%

"A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:58"


Na ja, sokan azt hiszik hogy azok a liberálisok, akik évente szívárványos zászlóval végigvonulnak a fővárosban.Pedig a liberalizmus pont azt mondja, hogy a gondolkodásom az, ami szabad-tehát ha kedvem tartja úgy gondolom, hogy mocskos homokosok.Csak pár (homár) újságíró és politikus akarja bemagyarázni, nagy "liberalista" felfogásával, hogy ne így gondolkodjak, hanem úgy ahogy ők.

Mondjuk én nem vagyok liberális, nem hiszek az ember feletti természetjogokban, a gyors,forradalmi változásokban stb.....sokkal inkább rám lehetne fogni, hogy konzerv vagyok,de ennek ellenére szerintem a liberalizmus jó volt akkor amikor,mert sokat köszönhetünk neki(az igazinak).

2011. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
A liberalizmussal az a baj, hogy a legtöbb ember nem tudja mit jelent. Azért utálja, mert egy gondolkodni képtelen ostoba birka, akinek azt mondták utálnia kell a liberalizmust. Utálja is. Ennyi.
2011. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:17

Ez a legjobb válasz!

2011. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

Alapjában véve nem a liberalizmusal van a bajom. Magyarországon sajnos a liberalizmus párosult egy kis sznobsággal, azaz ők jobbnak tartják magukat, azoknál az embereknél, akik nem hisznek ezekben az eszmékben. Rengeteg szociális probléma van Magyarországon, köztük a cigánykérdés is, ami a súlyosabbak közé tartozik. Sajnos, ha ezt a problémát valaki nevén nevezi, akkor már fasiszta, rasszista és kirekesztő. Sokszor megbélyegeztek már engem is ezekkel a jelzőkkel (pedig én sose bántok senkit politikai nézetei miatt), ráadásul olyanok, akik cigány embert csak fényképről láttak. A véleményem többi részét már más megfogalmazta: Szép az, amit el szeretnének érni, csak az a baj, hogy megvalósíthatatlan, mesevilágba illő és irreális.


Styloo

2011. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem baj, csak vannak akik nem azok.
2011. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!