Volt olyan politikus, aki a Szálasi-korszakban, majd utána
a Rákosi-rendszerben is meghatározó politikus tudott
lenni? Vagy Rákosi minden akkori politikussal leszámolt?
Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 07:08
1/7 anonim válasza:
Nem volt. Rákosi nemcsak a politikusokat cserélte le párthoz hű emberekre,hanem mindenkit,aki a közéletben vagy a gazdasági életben meghatározó szerepet játszott. A polgármesterektől kezdve az iskolaigazgatóig bezárólag. Sőt, a köztisztviselők többségét is elbocsátotta. Ugyanazt tette velük,mint most a Fidesz teszi. A különbség az,hogy akit még "veszélyesnek" is ítélt,az lecsukatta vagy kivégeztette. Ezt azért a Fidesz nem teszi.
2011. febr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
azért a fideszt megszavazták, rákosit meg trónra dobta a szovjetunió
2011. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Nem volt olyan, hogy "Szálasi-korszak", hiszen Szálasi csak nettó 5 hónapig uralkodott, annak is nagy részében csak az ország felén. Szálasiékat 1946-ban felakasztgatták, szóval nem sokan éltek a vezetőik közül az 50-es években, akik éltek, azok is vagy börtönben, vagy emigrációban.
A Szálasi-rezsim erőteljes váltást jelentett a korábbi rendszerhez képest. Az ideiglenes kormány és a koalíciós kormány hasonlóan éles váltást jelentett Szálasihoz képest, aztán Rákosi és belső köre még egy viszonylag éles váltás volt ahhoz képest is. Szóval nem nagyon létezett politikus, aki pozícióban volt 1944-ben is és 1950-ben is. Ha a pár tucat tagú illegális kommunista pártot nem számítjuk, de Rákosi még az ő túlélő tagjaikat sem hagyta érvényesülni.
2011. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
"A Szálasi-rezsim erőteljes váltást jelentett a korábbi rendszerhez képest"
Ammá igaz! Egy fasiszta hatalomátvétel abeon minden országban erőteljes váltás, hiszen az csakis erőszakos úton jön létre nem éppen demokratikus választással. Van elég példa a történelemben.
2011. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Nagyon sok volt az úgynevezett "kisnyilas" ( érdekes, kismaoista, vagy kiskommunista nincs) akik ha nyert volna a harmadik birodalom, akkor vígan verték volna a mellük, hogy ők nyilasok, de valami miatt 45 után hirtelen rájöttek, hogy ők ha lehetne, akkor most önkritikát gyakorolnának, és belépnének a kommunista pártba, így hirtelen. Kb olyan lehetett, mint amikor nálunk a rendszerváltásnál rájöttek sokan, hogy eddig őket félrevezették, és az mszmp tagdíj az nem a helyi bélyeggyűjtő szakkört ilette meg, hanem a pártállamot.
2011. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Voltak, de főleg az államvédelmi szervekben! A legnagyobb nyilas talpnyalókból lettek, a legelvetemültebb ÁVÓ-s g*cik!
2011. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Csikós-Nagy Béla egykoron nyilas volt, majd a Kádár-rendszerben volt közgazdász.Azt nem tudom, hogy a Rákosi-korszakban betöltött-e valamilyen fontos tisztséget.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!