Ha a közelgő szavazáson megszavazza a nép, hogy ne legyen vizitdíj, azon nyomban eltörlik?
Nem. Olyan nincs a törvénykezésben, hogy "nyomban".
Az ügydöntő népszavazás eredménye az Országgyűlésre nézve kötelező érvényű. Vagyis a népszavazás hivatalos eredményét követően az Országgyűlés - a népszavazás eredményével egyezően - határoz és módosít, majd az új rendelkezések jogerőre emelkedésétől (jelen esetben kihirdetésétől)számítva válik érvényessé.
Kicsit pontosabban az előző válasz:
A közelgő népszavazáson az OVB által a 155/2007-es határozat alapján felteendő kérdés:
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a háziorvosi ellátásért, fogászati ellátásért és a járóbeteg-szakellátásért a jelen kérdésben megtartott népszavazást követő év január 1-jétől ne kelljen vizitdíjat fizetni?"
Tehát ha igen a válasz, akkor is legkorábban 2009. január 1-jével szűnik meg a vizitdíj.
Azonban fontos megemlíteni, hogy - ki tudja miért - a kérdés a VIZITDÍJ NEVŰ KÖLTSÉGTÉRÍTÉS eltörlésére vonatkozik, nem arra, hogy TÉRÍTÉSMENTESEN LEHESSEN igénybevenni az egészségügyi szolgáltatásokat. Ennek eredményeképpen akár a Kormány határozhat úgy - az eltörlés megszavazása esetén -, hogy a vizitdíjat 2009. január 1-jétől megszünteti. Majd következő határozatában pedig 2009. január 1-jétől esetenként 500 Ft-os pl EGÉSZSÉGÜGY-IGÉNYBEVÉTELI vagy VIZSGÁLATI vagy "HÁLAPÉNZHELYETTI" DÍJAT vezet be. Hiszen az ügydöntő népszavazás kérdése a VIZITDÍJ megnevezésű jogintézményt szünteti meg - megfelelő támogatottság esetén. A kérdés nem épp a leghelyesebben megfogalmazott.
Arról nem is beszélve, hogy az ügydöntő népszavazásoknál csak arról rendelkezik a jogszabály, hogy a döntés kötelező érvényű az Országgyűlésre nézve. Arról nem rendelkezik, hogy MEDDIG és milyen feltételekkel.
Vagyis, amennyiben az Országgyűlés - a kérdés megfelelő támogatottsága esetén - a vizitdíjat eltörli, eleget tett az ügydöntő népszavazás eredményének. Azonban, ha a következő gyűlésükönk a vizitdíj intézményét visszaállítják, akkor igencsak felköthetik a gatyájukat a jogászok, hogy törvénytelenséget találjanak benne, mégha egy ilyen irányú rendelkezés abszolút etikátlan lenne. Itt a válasz "jogi értelemben" van megadva.
A harmadik, kórházi napidíjas kérdés (156/2007-es OVB határozat) szintén a KÓRHÁZI NAPIDÍJ megnevezésű költségtérítés eltörléséről rendelkezik, nem a fekvőbeteg-ellátás ingyenességéről...
Ha már kiveséztem két kérdést, a "tandíj eltörlésére" vonatkozó kérdésnél is igencsak megjegyzendő, hogy a kérdés NEM IS EMLÍTI a tandíj intézményét, csupán a fizetendő képzési hozzájárulás megfizetését kívánja megszüntetni, vagyis a tandíjra vonatkozó rendeletek AKÁR kiterjeszthetők az állami finanszírozásban tanuló hallgatókra is...
Minden dolog azon áll, hogy hogy merjük megkérdezni. Kérdezni tudni kell. Pláne a politikában és pláne egy országos választáson. Itt valakinek érdeke volt, hogy ezek a kérdések ÍGY kerüljenek a választólapokra.
Akkor talán mégegyszer:
"Rajtunk is múlik,hogy ezután valóban fizetős lesz-e az eü..."
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a háziorvosi ellátásért, fogászati ellátásért és a járóbeteg-szakellátásért a jelen kérdésben megtartott népszavazást követő év január 1-jétől ne kelljen vizitdíjat fizetni?"
Ebben a kérdésben még BURKOLTAN sem jelenik meg az, hogy a megvezetett magyar nép arról fog szavazni, hogy térítésmentes legyen az egészségügy. Ez egy nagyon okosan megfogalmazott kérdés... Hiába hangoztatják úgy, hogy arról döntünk, ingyenes lesz-e a doki. Nem. Ezt felejtse el mindenki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!