Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellet eltörölni a 13....

Miért kellet eltörölni a 13. havi fizetéseket?

Figyelt kérdés

Én azt mondtam volna, hogy igen ki fogjuk fizetni minden év 13. hónapjában. Ja, hogy nincs olyan. Akkor miért kellene fizetni.

Érdekes, hogy azok tartják el a többi embert akik nem közszférában dolgoznak és pont ők nem kapnak 13. havi fizetést. (mert ugye aki az államiban dolgozik az a versenyszférában dolgozóktól kapják a fizetést)

Mert a 13. havit nem a cégek fizetik ki, hanem az állam és úgy gondolják van miből.


De komolyan a 13. hónapban kellene kifizetni. Azért hívják 13. havinak.


2011. jan. 21. 23:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
én nem szeretem a közalkalmazottakat, például az okmányirodai ügyintézésnél olyan de olyan unott "munkatársak" foglalkoznak az emberekkel, hogy az hihetetlen. Legalább csinálnának úgy mintha érdekelné őket az ügyfél. de még a látszatra sem adnak. és ezek után még felveszik a fizetésüket.
2011. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A 13. havi fizetés sose volt kötelező. Azt a munkáltatód vagy adta, mert kitermelted és megdolgoztál érte, vagy nem adta, az ő joga eldönteni. Sok helyen nem is 13. havi fizetésnek hívták, hanem például év végi prémiumnak, karácsonyi pulykapénznek.
2011. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

rendőrök, tűzoltók....stb..13. havi fizu..

mondjuk mert lehet nagyobb kockázatot is vállalnak mint egy nem közalkalmazott....ha vmi baj van a rendőrök, tűzoltok mennek elsőként őket rendelik....és nem hivatkozhat arra h nem megyek mert épp a családommal vagyok...stb...

ehhez hasonló szokott lenni még h a rendőrök miért mehetnek el olyan korán nyugdíjba....mondjuk azért mert lehet 50 évesen már nem szaladgálnak a bűnözők után meg pl látás romlása stb...ja és a nyomozók átlag életkora 45!!! év...annyi stressz..stb éri őket

de ha annyira nem érted menny el közalkalmazottnak aztán megtudod...

2011. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tanár, apeh ellenőr, önkormányzatban dolgozónak is nagy a félnivalója.
2011. jan. 22. 19:39
 15/20 anonim ***** válasza:
mondjuk a tanárok is félhetnek amik itt az elmúl években voltak....igen....apeh meg már nincs mert összevonták....de igen biztos vmi kockázati tényező....én pl nem tom mert nem ismerek ellenőrt...
2011. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egy tanár, egy tűzoltó, egy kishivatalnok mikor csalhat adót? A versenyszférában ez mindennapos rutin. Azért ezt is tessék belevenni.
2011. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"A versenyszférában ez mindennapos rutin."

JA egész nap adót csalnak a gyári munkások, informatikusok, mérnökök.

2011. jan. 23. 08:22
 18/20 anonim ***** válasza:
Azok talán nem, de a vállalkozók annál inkább.
2011. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Azok talán nem, de a vállalkozók annál inkább."

Akkor az állami cégeknél a magasabb beosztásúak is.

2011. jan. 23. 11:02
 20/20 anonim ***** válasza:
Azok is.
2011. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!