Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért nincs olyan...

Budapesten miért nincs olyan hivatal ami szabályozza ezt? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Járkálva Budapesten - szerintem nem vagyok egyedül - mindig elszörnyülködök, hogy miért építenek szép épületeket egy "csöves" környékre. Például ott van a Stadionok környéke, kijössz a metróból, rozoga trolik keveregnek ott, meg tiszta lepukkant környék, de közben ottvan a Sportaréna. Másik: ott van a Duna parton az a gyönyörű MÜPA, még a lágymányosi híd nem is annyira izléstelen, de az 1-es villamos meg az a vasuti híd az igen. Én leginkább azt nem értem, hogy ezeket a szép épületeket miért nem lehetne egy helyre koncentrálni, egy olyan helyre ami legalább tényleg "néz ki valahogy". Ezt miért nem szabályozzák?
2011. jan. 20. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabályozzák.. Főtervek, elvek: budapesti főépítész, aztán ugyanez kerületiben.
2011. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"ezeket a szép épületeket miért nem lehetne egy helyre koncentrálni"


Mert az hülyeség lenne. Ugyanis ha minden középület csak egy helyen épülne, akkor a csóróbb kerületek még jobban lerobbannának, és a végén a külvárosok Zimbabwét idéznék.


Ezzel szemben ha egy lepukkant helyre valami értékes épül, akkor a közelsége miatt az adott terület fejlődésnek indul, és rögtön nem is lesz annyira csóró a környék. Nagyon is tudatos politika a városfejlesztés. Pl. a VIII. kerület ma már nem annyira rossz hely, mint régen. Most is vannak ott rossz környékek, de egy részét felfejlesztették és egészen elegáns lett.


"Ezt miért nem szabályozzák?"


Magasan képzett szakemberek százai foglalkoznak a kérdéssel.


A Müpa azért épült a város szélére, egy aránylag fejletlen környékre, mert új városközpont fog kialakulni azon a környéken. Rengeteg építkezés zajlik Dél-Pesten, ahol 20 évvel ezelőtt még vagy pusztaság, vagy leromlott állapotú ipari épületek voltak.

2011. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek az épületek hosszú távú tervek első eredményei. Minden város tudatosan fejleszti magát, a jövőbeni trendek figyelembevételével. Például a Hősök tere anno a város szélének, "lepukkant résznek" számított, de aztán szépen kiépítették, és máris lett körülötte minden, Szépművészeti, Állatkert...

Persze ezek nem 1-2 év alatt épülnek fel. De ha megnézed, az elmúlt 5 évben a MüPa környéke rengeteget fejlődött. 5-10 év múlva nagyon szép lesz.


Nem mellesleg talán le lehet írni, hogy a jövő útja a decentralizáltság. Lásd példul internet. Biztonságosabb, élhetőbb. Tehát igyekeznek ennek a szellemében fejleszteni a várost is.

Na meg még egy: a központban hová tennéd ezeket az épületeket? Lebontanád a régi műemlékeket? A stadionhoz a fél 5. kerületet le kéne dózerolni :D:D

2011. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja még egy: képzeld el, micsoda dugó lenne, ha az összes ember ugyanarra a kis részre menne reggelente dolgozni. Most is elég gáz, ami van, de az totál kezelhetetlenné válna!!
2011. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol van lepukkanva a Stadionok környéke? O.o


Naponta járok arra, de még nem tűnt fel :)

2011. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én múltkor a metró környékén voltam, te lehet más oldalról látod :D
2011. jan. 20. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mert Budapest egy szarfézek"


Gondolom valamilyen "menő" megyeszékhelyről írsz, ami mostanában nagyon beképzelt lett pl. Győrből, vagy valami kis faluból, ahol a Jobbik-többség miatt Budapestet már nem is tartják Magyarország részének.


Nos, elmondom, hogy akármennyire "lerobbantnak" is tűnik Budapest, itt legalább van éjszakai élet. Nem úgy, mint vidéken, ahol este 8 és reggel 8 között Észak-Koreát idézi a sivárság.

2011. jan. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!